Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A befelé fordított szöges...

A befelé fordított szöges nyakörv fáj a kutyának? Állatkínzás?

Figyelt kérdés
Nagyapám szerint az, de úgy láttam, sok helyen lehet legálisan kapni
2012. okt. 29. 15:21
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
85%
Nagyon hasznos eszköz, de én nem árulnám boltban, hogy boldog-boldogtalan hozzájusson, mert ha rosszulk használják, akkor sokszor többet árt, mint használ. Na meg némelyik kutyára tényleg egyáltalán nem szabadna rárakni, mert nagyon érzékeny a nyaka.
2012. okt. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
0%
Ostoba nevelő eszköz. Aki nem bír kutyát nevelni, az ne tartson. Miért van az, hogy aki ért hozzá, az a legvérmesebb kaukázusit is megtudja nevelni mindenféle eszköz nélkül?
2012. okt. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
62%

Nem gondolom, hogy igaz az, hogy a ,,legvérmesebb kaukázusit" is meg lehet nevelni eszköz nélkül. Akkor az nem volt a legvérmesebb, sőt, vérmes sem.

Személy szerint használom, alkalmanként. Elképesztően domináns kutyám van, és hajlamos elfelejteni, hogy ki a főnök. Ezért minden sétán van rajta hám, rendes nyakörv és a szöges. Szépen megyünk szintenként. Kezdjük a hámmal, milliószor rászólok, ha még mindig előttem megy, és nem tiszteli a ,,teremet", akkor áttérünk a rendes nyakörvre. Ha eszen folytatja a húzást, akkor átkapcsolok szögesre. Ezen megnyugszik, akkor visszalépünk a nyakörvre. Ezzel szoktunk így játszogatni, szerintem nem rossz idea, már csak azért sem, mert adok neki lehetőséget, előbb-utóbb be fogja látni, hogy az a jó neki, ha nem húz a hámban sem.

Tehát ilyen korrekciókra, alkalmanként, rövid időre hasznos lehet a szöges nyakörv.

2012. okt. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
0%

Ismerek nem egy kaut, amelyik kőkeményen védi a területét, mégis semleges területen póráz nélkül elvannak, amíg nem piszkálják őket nem bántanak se embert, se kutyát.

Nekem is eszméletlenül domináns kutyám van, gyakorlatilag mindenkit behódoltatna, ha nem szólnék rá. Amint meghallja a rosszallásom, leáll. Idegen kutyák között is 2-3 perc fektetés után elvan. Póráz nélkül is lehet sétáltatni, ha akarom.

A szöges nyakörv ostoba fegyelmező eszköz gyenge gazdáknak.

2012. okt. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a szöges leginkább akkor jó, amikor a gazda szó szerint fizikailag nem bír a kutyával, mert az állat észre sem veszi a sima nyakörvet vagy a fojtót. Falkavezérség ide vagy oda, néha kell a fizikai erő is a kutya biztonságos sétáltatásához a nevelési időszak alatt. Előfordul. Agresszív kutyára viszont én például soha nem raknám rá, szerintem csak ront a helyzeten.


#13: "Kezdjük a hámmal, milliószor rászólok" - itt a hiba. Egyszer szólsz rá, és utána megköveteled, különben csak azt fogja megtanulni, hogy millióegyedszerre kell csak odafigyelni rád, addig meg nem tud elszámolni, úgyhogy nem fog reagálni. Segíts neki azzal, hogy egyértelművé teszed a szádékodat és azt, hogy tényleg meg KELL csinálni, ELSŐRE, nem választás kérdése. Én a helyedben egyszerre akasztanék nyakörvet a hámra meg egy fojtóra, ha valamiért mindenáron hámhoz akarod szoktatni, és ha arra nem reagál, azonnal menne egy rántás a fojtóval. Bár szerintem felesleges a hámot erőltetni, először tanuljon meg rendesen sétálni valamivel, bármivel, amivel megy, aztán már ha egy darab spárgát kötsz a nyakszőrére, akkor is menni fog, felesleges ez a rengeteg eszköz egy ilyen alapvető dologhoz.

2012. okt. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
Jézus, késő éjszaka már nem állok neki fogalmazni, bocs :D Szóval egyszerre akasztanék _pórázt_ a hámra meg egy fojtóra, az elgépelésekért meg bocsi, megyek aludni :)
2012. okt. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
65%
Jól van, akkor mi mind, akik hasznljuk gyenge gazdik vagyunk a te szemedben. Az én szememben viszont okosak. Többet ésszel, mint erővel. De mivel az érveinket nem tudtad felfogni úgy látom, ezért neked ezzel az ősi törvénnyel gondjaid vannak. Nem is baj. Ja, amúgy ha domináns, meg problémás kutyáról van szó, az nem egyenlő azzal, hogy a területét védi, de ha nincs ott, akkor beszari. Ez elég gyakori...De mindegy. Látom, hogy a te véleményedet nem lehet meg nem is kell megváltoztatni. Gyenge szar gazda vagyok, brehümm-brehümm :D
2012. okt. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
100%

Köszi akumi, jó válasz volt. :) Lehet majd kipróbálom.


Hámhoz pont az ilyen haladószellemű bámészkodók miatt akarom szoktatni: ,,Minek cibálod a nyakánál azt a kutyát kislány!" szintű beszólások miatt. :) Nem mintha érdekelnének, de miért ne tudhatna az én kutyám is hámban közlekedni. Csak megtanuljuk egy szer végre. :)

2012. okt. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
- egyszer - :D
2012. okt. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
0%

Szar nem vagy, mert attól még lehetsz jó gazdája a kutyádnak, hogy gyenge gazda vagy. :-)


A hám pont a legrosszabb arra, ha a kutya rángat...

2012. okt. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!