Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A befelé fordított szöges...

A befelé fordított szöges nyakörv fáj a kutyának? Állatkínzás?

Figyelt kérdés
Nagyapám szerint az, de úgy láttam, sok helyen lehet legálisan kapni
2012. okt. 29. 15:21
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
50%
Ja, marha jó a kutyának, bármit csinálhat a kertben - szabályok, korlátok, magyarul rendezett élet, de legfőképp család nélkül, egyedül. Ez nem butaság, egyszerűen csak kib*szás a kutyával.
2012. okt. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
30%

Nem gondolom, hogy akkora nagy kib@sz@s lenne a kutyának, egy 10 áras udvar, úúúúgy, hogy napi kétszer viszem sétálni.

A másik dolog meg, hogy egy kicsit már néha olyanokat írnak itt az emberek, hogy úgy tűnik, egy kicsit kifordultak önmagukból.

A kutya van az emberért, és nem fordítva. Az ember a saját szórakoztatására tartja a kutyát. És ha mi nem kívánjuk, hogy a kutya bent legyen és mindenhol bűz terjengjen tőle, akkor NEM LESZ BENT ÉS KÉSZ. Pont. Slussz-passz. Komolyan.

Nem tudom, hogy mikor, vagy milyen apropóból honosodott meg ez a kutya a lakásban/házban dolog, de egy jó nagy badarság. Engem nem zavar, hát engedje be aki akarja. Na de azért mindennek van egy határa. Még én legyek a rossz, mert minőségi kaját kap, chipje van, ivartalanítva, futtatva van, foglalkoztatva, kuyták-lovak közé hordva, napi kétszer sétáltatva. Na pppersze. Kicsit el vannak már itt egyesek szállva maguktól.

De ugye ki is vagyok én, hogy bármit bizonygassak. Tessék, itt egy link. Nekem ezek a tenyésztők nem tűntek kispályásnak, és kennelben lakik, kutyaházban alszik a két kan labradorunk. Ők is hogy kib@szt@k szegény kutyákkal, a roh@dékok. Pfuj


[link]

2012. okt. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
80%

Ha büdös a kutya, fürdetni kell, nem kirakni a lakásból.

Amúgy onnan jött ez a kutyát a lakásba "baromság", hogy a kutya régen, amikor még nem volt tévé meg internet, egész nap az emberekkel lógott, mert az emberek is kint voltak a kertben, meg a földeken, ahova ment velük a kutya. Most meg jó, ha napi 1-2 órát látja a gazdáját, és az baromira nem mindegy neki. Az meg egy dolog, hogy a kutya van az emberért, de mi meg felelősek vagyunk a kutyáért, nyilván nem kell a fenekét is kinyalni és kutyaházat csinálni a lakásból, csak vegyük figyelembe az igényeiket. Te napi hány órát vagy a kutyáddal? Szerinted mennyire lehet neki jó egyedül a maradék időben?

Félreértés ne essék, nem azt mondom, hogy vidd be a házba, a te kutyád, a te házad, azt csinálsz, amit akarsz. De ha te leszólsz engem, mert a kutya az ágy mellett alszik, akkor ne csodálkozz, ha én is rávilágítok arra a sok marhaságra, amit összehordasz racionális indokok nélkül.

2012. okt. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
0%

"Na először is, ,,az 50 kilós nő" vagyok."


Nem írtam, hogy buta vagy, azt írtam, hogy ha azt látom, hogy valaki butaságot ír le, arra reagálni fogok. Sajnálom, hogy megsértettelek, ezért bocsánatot kérek.

Viszont továbbra is azt mondom, hogy fordulj segítségért, mert az nem járja, hogy egy labradort szöges nyakörvvel kell nevelni. Egyáltalán nem értek egyet a szöges nyakörvvel, az a kutyának fáj. Aki nem tudja nélküle megnevelni, ne kutyázzon. Akik pedig annyira elvakultak, hogy annyit jelent nekik egy IPO vagy bármilyen más verseny, hogy ehhez hajlandóak a kutyájuknak fájdalmat okozni, hát meg is érdemlik és csak sajnálni tudom azt a kutyát, amelyik az övéké.


Egyébként a kutyák nálam sem jöhetnek be a házba.

2012. okt. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:

Ja, de azzal sincs bajom, aki bent tartja. :-) Ha a kutya és a gazda is jól érzi magát úgy, hajrá. :-)

Nekem olyan fajtám van, ami nem való lakásba, meg is őrülne. A másik kutyám tartható lakásban, de hülyén nézne ki, hogy az egyik bent, a másik kint. Szóval mind a kettő kint van.

2012. okt. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:

Akumi, a kutyának nincs időérzéke. A többi idő, amíg nincs vele a gazdája, azt ő képtelen felmérni. A pillanatnak él. Nem gondolkozik ilyen marhaságokon.

Egyébként nem szóltalak le, kérlek, nézd vissza a beszélgetést, az előző válaszomban is mondtam, hogy az viszi be, akinek csak jól esik. Te kezdted el egyből, hogy így szívatom a kutyát meg úgy. Le van írva feketén-fehéren.


Egyébként nekem nem annyira fontos ez az egész kutyatéma. Az CSAK egy kutya.

Egyébként már ki van neki nézve egy bentlakásos kutyaiskola, összejön rá a lóvé, már megy is oda két kerek hónapra a kedvesem.

A másik kérdésedre válaszolva, jelenleg nem vagyok vele egész délután, mivel délután a lovaknál vagyok, az istállóban. Oda sajnos nem tudom magammal vinni, ha egyedül megyek, és nincs, aki pórázon fogja őt, ugyanis olyannyira (mondjuk így) kópé, hogy múltkor játékból megfojtogatta az egyik lovas máltaiát, valamint beleharapott a lovam orrába, amit azóta kezelek. Szóval ja. Egyébként egy utolsó gondolatom van még, mert ez kezd meddő vita lenni (eszmecserének nem nevezhető, ami azt illeti). Komolyan mondom, hogy az vesse rám az első követ, akinek ,,ez" a kutyája van. Nem labrador, nem ilyen, nem hasonló, hanem EZ! Gőzötök nincs, hogy mennyi mérget megettem ezzel a kutyával, és higgyétek el, hogy ha már szögeset adok rá, annak komoly oka van. (Csak, hogy visszatérjek az eredeti kérdés tárgyához).

2012. okt. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:

2 hónap bentlakásos iskola?

Engem nem akarsz örökbefogadni? :-) Én is mennék 2 hónapra vakációzni. :-) És még annyira rossz sem leszek, mint a kutyád. :-)

2012. okt. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:

A kutyának van időérzéke, csak nem úgy, mint nekünk. De ettől még ő azt pontosan érzi, hogy két percet van a gazdával, két órát, vagy tizenkét órát, mert vagy ki vannak elégítve a szociális igényei, vagy nincsenek. És az idő múlásával egyre jobban érzi a kommunikáció hiányát, még ha nem is számolja a perceket.


A kutyád neveletlenségére meg amúgy baromira nem a szöges a megoldás, ezt így távolról megmondom. Ha már kutyát gyilkolt, akkor szakemberrel kéne beszélned, nem szögessel cibálni, mert az kevés lesz. És nem bentlakásos kutyasuli, mert ott működni fog, otthon veletek meg visszaáll minden a régi rendre, mert a ti változatlan viselkedések ugyanazt fogja kiváltani belőle.

2012. okt. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:

"Akik pedig annyira elvakultak, hogy annyit jelent nekik egy IPO vagy bármilyen más verseny, hogy ehhez hajlandóak a kutyájuknak fájdalmat okozni, hát meg is érdemlik és csak sajnálni tudom azt a kutyát, amelyik az övéké."


Szegény kutyuskák, sajnálhatod is őket mert utálnak dolgozni, megtörnek az állatkínzó gazdáik miatt akik szöges nyakörvet is használnak képzésüknél. Nézz meg pár IPO videót, te is látni fogod mennyire utálják az egészet szegény kutyuskák :(

Ez megint az az eset mikor a hozzá nem értő okoskodik.

2012. okt. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:

Akumi,


most komolyan mondom. Én odaadom neked ezt a kutyát! Úgy veszem ki a koránt sem idegesítő, mindenrevanválaszom megnyilvánulásaidból, hogy nálad jobb helyen már nem is lehetne.

Komolyan, egy ekkora szaktekintélynek, mint Neked, öröm lenni odaadni kiképzésre, vagy örökbe, vagy akármi. Nem is gondoltam volna, hogy ennyire mindenhez értesz, és több tíz-száz kilométerről is látens módon tudsz kutyát idomítani. Kérlek, légy a vendégem és csillogtasd meg a tudásodat! (ha már ebből sem érzed ki az iróniát, akkor már írok neked egy szarkazmustáblát word-be és elküldöm)

2012. okt. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!