Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A befelé fordított szöges...

A befelé fordított szöges nyakörv fáj a kutyának? Állatkínzás?

Figyelt kérdés
Nagyapám szerint az, de úgy láttam, sok helyen lehet legálisan kapni
2012. okt. 29. 15:21
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy a problémás kutyák a "fejlövésem", szeretek velük foglalkozni, és tudok is. És miután ezzel tervezem foglalkozni a jövőben, igen, mindig van válaszom, vagy ha nincs, keresek. Mellesleg igen, érzem az iróniát, csak ignorálom.

Távolról amúgy természetesen én sem tudok kutyát nevelni, de van annyi tapasztalatom, hogy tudjam, hogy mennek ezek a dolgok. A bentlakásos képzés nektek nem lesz elég, maximum egy rövid ideig lesz eredménye, de a kutya most is okkal csinálja, amit csinál, és ez az ok nem az, hogy egy rosszundulatú k*cs*g.

2012. okt. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:

"Szegény kutyuskák, sajnálhatod is őket mert utálnak dolgozni, megtörnek az állatkínzó gazdáik miatt akik szöges nyakörvet is használnak képzésüknél. Nézz meg pár IPO videót, te is látni fogod mennyire utálják az egészet szegény kutyuskák :("


Nem egészen így van. A kutya istenként néz a gazdájára, még arra is, aki megrugdossa, veri. Fél tőle, de egyben isteníti. Szóval máris megbukott az elméleted. Zalaegerszegen is nem hiába zárták ki azt az idiótát és nem hiába rúgták ki a saját országában is a klubjából...


A kutya imád dolgozni, mert élvezi és mert a gazdájának csinálja, akit istenít. De az nem jelenti azt, hogy fizikálisan bántalmazni kell. A juhász sem rugdosta meg a kutyáját, mégis engedelmeskedett neki. A rendőr kiképzők sem verik a kutyákat, pedig azok jobbak bármelyik hobbi ŐV sportkutyánál. Szóval inkább emberségesen kéne bánni a kutyákkal, nem pedig azzal jönni, hogy nézd meg hogy élvezi, hogy dolgozhat és még azt is eltűri ezért, hogy verik...

2012. okt. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
Ja, és egyetértek Akumival, a bentlakásos suli nem megoldás. Gyakorlatilag a kutya talál magának ott egy szakembert, aki megneveli, majd mikor visszakerül hozzád, újra magasról le fog tojni és csinálja a fesztivált. Minden a gazdán múlik, minden!
2012. okt. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:

Jól van. Meggyőztetek. Teljesen igazatok van. Holnap viszem a menhelyre. Örüljetek, sikerült annyira lehordanotok mindenben, hogy beláttam, egy nagy paraszt vagyok, nekem aztán kutya nem való. A bentlakásos nem jó, hát sajnálom, időm nincs hétvégente, úgyhogy akkor ennyi. Lehet jobb is lesz így, legalább egyel kevesebb kutya szenved. Csak befogadja majd egy olyan gazdi, aki bent tartja, nem dolgozik, nincs élete, szuperprémium tápot ad, nem használ szögest és elviszi kutyaiskolába (nem bentlakásosba persze).

Akumi, a te jövőbeli hivatásodhoz sok sikert kívánok. Egy tanácsot adok. Az lehet, hogy a kutyákhoz jól értesz, de az emberekhez annál kevésbé. A pénzt viszont a gazdák coltolják, nem a kutyák. Ezt vedd azért fontolóra.

2012. okt. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:

Sarkítasz. :-)


Egy labradort nem kell bent tartani.

Munka és magánélet mellett is lehet kutyát tartani, nekem is van kettő.

Nem kell szuperprémium táp, vannak egyéb ételmegoldások is.

Szöges valóban nem kell, sőt, még kutyaiskola sem, csupán egy ember, aki segít kicsit. Neked. És persze szocializálni kéne a kutyát, hogy ne támadjon rá az állatokra. Nagyobb kutya őt fogja csúnyán helybenhagyni, a ló meg felrúgja legközelebb, amibe beledöglik.


Ha viszont nem tudod biztosítani neki a megfelelő nevelést, valóban jobb, ha megválsz tőle, mert egyre veszélyesebb lesz. Ezeken a problémákon, amiket felsoroltál a szöges nyakörv nem segít.

2012. okt. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
55%
Igazából nagyon sajnálom, ha magadra vetted, amit írtam, pusztán arra próbáltam rávilágítani, hogy ha már foglalkozol a kutyáddal, ami dicséretes, akkor akár úgy is csinálhatod, hogy legyen hatása. Egy párbeszédhez két fél kell, részemről teljes jóindulattal feltétleztem, hogy a kutyád érdekében szeretnél cselekedni, de mivel nem ismerlek, és csak betűket látok belőled, így nem tudom, mivel lehet rád hatni. Élőben azért meggyőzőbb vagyok, meg mondjuk látom, hogy mikor vörösödik a fejed, vagy mikor gyúlik ki a fejedben a megértés lángja, ilyesmik, és akkor van mihez igazodnom. Itt ez nemigen megy, kölcsönös jóindulattal lehet értelmesen beszélgetni, anélkül nem annyira.
2012. okt. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
Ó, és egyáltalán nem a pénzért csinálom ;) Különben mit keresnék itt, ugye.
2012. okt. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:

Ezért mondom, hogy igazatok van. Képes vagyok belátni a hibáimat. Egész biztos, hogy nem tudom neki biztosítani azt, amire egy kutyának szüksége van. Csupán egy tíz áras kertem van, napjában csak kétszer tudom elvinni sétálni és csak fél, 1 órát játszom vele és egész biztos, hogy a házba se fogom soha beengedni. Így holnap megy szépen a menhelyre.

Egész biztos akad olyan ember, aki rövid időn belül magához veszi, és jó gazdája lesz, és mindazt megteszi érte, amit én nem tudotam.(Egyébként szuperprémium táppal etetek, vagyis etettem).

2012. okt. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:

Ha rugdossa veri a kutyáját, az meglátszik a munkáján is. Nem lesz felszabadult a pályán, ami ma már elvárás egy versenyen. Amit az ipse csinált a Zalaegerszegben az az egyik véglet nemhiába zárták ki a versenyzésből, a sportkutyás közösség sem helyesli az ilyen bánásmódot.

"A juhász sem rugdosta meg a kutyáját" Ebben is hatalmasat tévedsz, nekem volt juhász rokonom (már nem él) és hidd el ha a kutya nem azt csinálta amit kellett kapott rendesen. 20-30 éve nem volt akkora divat az állatvédelem mint manapság.

Rendőrkutyáknál meg ugyan csak használnak szöges nyakörvet.

2012. okt. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
50%
A bűntudatkeltéssel nem mész sokra. Pontosan tudom, hogy vagy ezzel próbálod elsikálni a témát, mert valamiért nem akarod meghallani, hogyan tudsz tényleg segíteni a kutyádon, de amúgy eszed ágában sincs kidobni, ez esetben nincs miért bűntudatom legyen - vagy komplett hülye vagy, ha néhány vadidegen véleménye miatt képes vagy kidobni a kutyádat, ez esetben viszont maximálisan jól jár vele az állat.
2012. okt. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!