Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A befelé fordított szöges...

A befelé fordított szöges nyakörv fáj a kutyának? Állatkínzás?

Figyelt kérdés
Nagyapám szerint az, de úgy láttam, sok helyen lehet legálisan kapni
2012. okt. 29. 15:21
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
79%

Imádom az ilyen kötekedősöket, mint te. Az utolsó szó mindig a tiéd, mi? Ember... Nem tudom figyelted-e, hogy akumi hogy reagálta le a dolgokat. Na az VÁLASZ. Te csak valószínűleg el vagy nyomva az élet más terén, és itt éled ki a ,,nagy és erőskezű gladiátoratyaállaturistenkirálycsávógazda" énedet.

Egyébként meg azt áruld el kérlek, ha már ennyire benne vagy az észosztásban, hogy egy 50 kilós nő egy 40 kilós szeleburdi labradort (mert képzeld van olyan kutya, amelyik nem a dominancia miatt húz, hanem azért meg ,,bolond"), hogy tartson még meg szögesen kívül? Csinálhatnám mondjuk azt, hogy belekapaszkodom a kutya nyakába gyönyörűen, és akkor 1-2 év múlva olyan szép tompa lesz a nyaka, hogy tehetek rá 3 szögeset egymás mellé akkor sem fog segíteni.

Biztos erre is lesz valami válaszod... Legyen is, azzal is csak azt fogod bizonyítani számomra, hogy a kutyáidon, meg az itt hozzászólókon kell magad kiélni, mert az élet más területén valószínűleg nem tudod. Na, ez az a viselkedési forma, ami az OSTOBA és GYENGE jelzőkkel illethető, nem pedig azok, akik korrekcióra használnak néha napján szögest, főleg ha nem 90 kilós állatok, hanem normális méretű NŐK!

2012. okt. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
0%

Az elején írták jól a szögest nehéz rendeltetésszerűen használni és már csak kiképzett kutyán jó.... A 40kilós nőnek is volt kicsi a kutyája.. az enyémek kölyök koruk óta nem húznak. Egyébként meg egy kis normális pórázfegyelem gyakorlás megoldaná a problémát tudom az ne azonnal hat hanem kell vagy 10szer gyakorolni.. Labradorra nem tennék először is mert vicces másodszor többet árt a kutyának mint használ.


El kell menni a kutyával iskolába. Ott segítenek.. Egyébként meg ne vegyen valaki olyan kutyát amivel tudja hogy nem fog bírni.. Persze magyarországon erre is kitaláltuk a megoldást.. ezeket a kutyákat zárják javarészt kertbe...

2012. okt. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
60%

Jaj könyörgöm. Ez most megint mi?


Azért, mert a bohókás labradoromra időnként szögest teszek, már az jött ki a végén, hogy ki fogom az utcára dobni. Te jóóóó ég. Milyen emberek vannak itt?

PYI: voltunk kutyasuliban, ott mondták. Jaaaa, várjál, biztos rossz kutyasuliban voltam, és a kiképző is egy idióta. Akkor pls teach me master! Pffff

2012. okt. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
0%

Ja, és a kutya kezdettől a kertben van, ugyan is ODA VALÓ.

Én személy szerint a lovamat sokkal jobban szeretem és többre értékelem, mint a kutyát, mer tő alapból egy haszonállat. Mégsem alszom vele! A kutyának is gyönyörűen kint a helye. Szóval a kertbe zárás már megvolt köszi.

2012. okt. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
40%

Ha butaság az utolsó hozzászólás, akkor igenis, hozzá fogok szólni én is. :-) Lehet itt magyarázkodni, hogy 50kilós nő hogy bánjon a kutyával... Inkább tanulni kéne olyanoktól, akik sokkal hiperaktívabb vagy dominánsabb típusú kutyákból is kezesbárányt csinálnak, nem pedig szögesnyakörvet befelé fordítva feltenni.


Főleg nem egy labradorra! :-D Aki egy labradort nem tud megnevelni, az végképp felejtse el a kutyázást. :-)


A gazda tekintélye nem azon múlik, hogy 120kg-os férfi vagy 50kg-os nő, hanem a fellépésen, a következességen, a nevelésen. Ismerek 13 éves lányt, aki a domináns rotiját úgy megnevelte, hogy csak na, míg a 35 éves 90kg-os férfi bajlódik a sajátjával. Gyenge kezű gazda, ennyi. De végül segítséget kért másoktól, eljárt kutyaiskolába és szöges nyakörv nélkül végül néhány hónap után is eredményt ért el. Normális kutyaiskolában nem is használnak szögesnyakörvet, sőt, egyenesen ki van tiltva.

2012. okt. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
33%
De hogy csak a kérdésre válaszoljak: igen, fáj a kutyának. Ha nem fájna, akkor nem érdekelné és húzna tovább. Ha pedig szánt szándékkal rendszeresen, folyamatosan fájdalmat okozol egy kutyának, akkor az állatkínzás. És nem kifogás az, hogy de hát a kutya minek húz, ha fáj neki...
2012. okt. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
100%

Diesel23: Nem mindenki neveli kölyökkora óta a kutyáját, egyrészt, másrészt meg a kutyaiskola sem oldja meg tíz perc alatt a kutyát, azzal több hetes meló van, és addig is kell tudni kezelni. Aki mondjuk van olyan peches, hogy lakásba bírt hazavinni egy hiperaktív, erős kutyát, aki negyven kiló színizom, hiába járnak el suliba, attól még napi háromszor le kell vinni valahogy, és addig is jobb, ha nem a kutya a főnök sétánál. Igen, fárassza le, de el kell érni addig a területig is, ahol lefárasztja, nem állhat neki a lépcsőházban vagy a parkolóban az autók között. Én a legtöbb kutyával elharcolgatok fojtóval is valószínűleg, de a gazdáknak nem mindig megy, feladják, hagyják húzni, és annyi a nevelésnek. Ez a kutyának sem jó.

Persze nyilván az az ideális, ha a gazda nem adja fel, vagy ha ezt az egészet sima nyakörvvel meg lehet oldani, de nem egy ideális világban élünk. Az se megoldás, hogy az ilyen embernek ne legyen kutyája, mert ha túlesnek a kezdeti nehézségeket akárhogy, akkor élhetnek boldog és teljes életet. Nem szabad leírni mindenkit, aki nem úgy született, hogy tökéletes kutyás.

Amellett meg nem értem ezt a végletes ellenkezést, a szöges nem bántja a kutyát. Nem kihegyezett karókat tolunk át a torkukon, hogy belefulladjanak a saját vérükbe. Amelyik kutyának tényleg rossz, arra nyilván nem kell rárakni, de arra meg elég lesz a fojtó is. Ésszel kell csinálni, és akkor senkinek nem lesz rossz.

2012. okt. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
100%

#6-os válaszolónak teljesen igaza van. Egy komoly ösztönökkel rendelkező sportkutyánál öv alatt tuti hogy elő fog kerülni a szöges, valamint pontosításhoz is hasznos eszköz.

"Normális kutyaiskolában nem is használnak szögesnyakörvet, sőt, egyenesen ki van tiltva." A kitiltással nem értek egyet egyébként, mert persze jól hangzik hogy abban a suliban nem hasznának ilyen "kínzó" eszközt, de ha megfordítom a dolgot szinte biztos hogy az ott levő kiképzők nem is tudják normálisan használni a szögest, ami az én szememben negatívum azért, mert olyan eszközt ítélnek el aminek nem is ismerik a helyes működését.

Nyilván nem kell minden kutyára szögest rakni amikor valami gond merül fel vele, nagy butaságnak tartom ezt a hatalmas ellenkezést miatta. Egy sima pórázzal is fel lehet akasztani a kutyát és lehet vele fojtogatni, most akkor ez is kínzó eszköz ?

2012. okt. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Azt akartam én is leírni, mint Akumi...de akkor már nem írom le.

Az utolsó válaszolóval is egyet értek.

Sok hagyományos, inkább sportkutyázással foglalkozó iskolában is szögest rakatnak a kezdő kutyákra, mert elrántaná a gazdit...szerintem ez hiba...azért, mert szögessel hamarabb lehet elérni eredményt, még nem kéne alkalmazni. A következetes fojtórántásokkal, megfordulok ha húz módszerrel, jutifalatokkal-motiválással lehet, hogy több idő rávenni a kutyát a kívánt feladatra, de erősödik vele a kutya-gazda kapcsolat. Míg a pórázos tanítással a kutya a kutyaiskolában, pórázon, esetleg póráz nélkül megcsinálja a feladatokat, de kutyák közt utcán nem lehet elengedni, mert agresszív és nem jön vissza hívásra. Az egy dolog, hogy pórázon nem támad ki kutyák közt de szabadon engedni nem lehet köztük...


Sokáig úgy gondoltam, hogy őv-hez is felesleges a szöges, mert még őv előtt, őv-n kívül kell megtanítani az eresztést akár két labdával, és egyre nagyobb ösztönállapotban gyakorolni...és ha elég tekintélyem van a kutyám szemében, akkor őv közben is ereszteni fog...ez a naivitás :D Amikor a kutya rájön, hogy de jó ez a harapósdi, akkor nagyon felfokozott idegi állapotban van...hallja, hogy a főnök vmi ereszd-ereszdet ordibál, de hát hadd kiabáljon, nincs következménye az engedetlenségnek. Ha ilyenkor 1 határozott rántást kap szögessel, rövidet-de határozottan, ereszt, gazdi dicséri és foghatja jutalomból újra a kart...tehát ilyenkor hasznos lehet.

Még az én altatás elől mentett roti-nj keverékemnél, aki az indulatból való fojtórántásnál összeomlott, de a happy alapú munkánál felpörög a fojtótól...szóval még nála is elkel majd a szöges őv-n, az tuti...ha játszunk, már most nehezen ereszti a labdát-hurkát, pedig régen egy szóra eresztett...de hozzátartozik, hogy mostanában nem is akartam, hogy eresszen...azon voltam, hogy a munkakedve és lelkesedése visszajöjjön...jó úton haladunk végre :)

2012. okt. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
25%

Na először is, ,,az 50 kilós nő" vagyok.


Szépen megkérek mindenkit, hogy még egyszer ne nevezzen butának, csak azért, mert valamivel nem értek egyet. Ennyi erőből nekem meg ti vagytok buták, amiért inkább erőlködtök, szenvedtek, mintsem rendeltetés szerűen használt fenyítőeszköz segítségével megoldjatok egy problémát.

Vagy netán arra szólt ez a kedves válasz, hogy a kutya nálunk a kertbe való? Kövezzetek meg, hogy nem jöhet be a kutya abba a házba, amiért a szüleim 20 kerek éve dolgoznak látástól-vakulásig, közben felneveltek engem, és egy éve tudhatják magukénak életük valószínűleg egyetlen családi házát. Komolyan, emberek. Ha valaki ennek ellenére, amit most mondtam, hogy ebbe a házba bizony nem jöhet be a kutya, mert ott vadi új minden, tisztaság és jó illat van, és ha nektek ez a butaság, akkor bizony buta vagyok, de nagyon. Mert tiszteletben tartom, amit a szüleim elértek. Az ám, egy kimodott kis butácska viselkedés ez.

A másik dolog meg, ne mondja nekem senki, hogy az jó a kutyának, hogy semmit sem szabad. Egy ekkora kutyának nem jó bent. Ezt nem szabad, azt nem szabad, ide nem menj, mert szőnyeg van, ne csöpögtesd el a vizet, stb. Kint meg... Ha ahhoz van kedve én végettem ássa fel az egész kertet 3-szor egymás után. Jó szórakozást kívánok. Mindemellett napi kétszer sétálunk, pedig nem kicsi a kert, és foglalkozom is vele. És nem gondolom, hogy jó lenne neki bent, hanem nyugodtan kint van a helye. Mindenkinek meg lehet erről a véleménye, és jó is, ha megvan, nem vagyunk mind egyformák. Na de, hogy ezért lebutázni valakit? Tényleg ez itt a szint? Ezzel jól megmondtad a magadét tisztelt válaszoló? Ilyen kemény észsérveket tudsz felhozni az ellen, hogy kintre való a nagytestű kutyám? Ennyi telt tőled, hogy butaság a válaszom? Hát, le vagyok nyűgözve, komolyan...

Amúgy meg, senkinek nem kell itt magyarázkodnom, annyit még hozzátennék, hogy holott bár már volt erre gyanú, nem vagyok egy hülyegyerek, és csupán indokolt esetben használok élesebb fenyítőeszközt. Higgyétek el, hogy annak oka van, hogy miért megy szögesen a kutya. Ja, és amúgy ha tetszik, ha nem, azon fog... És éjszaka majd sírhattok a szegény kínzott kutya végett, aki nem csak, hogy szögesen sétál néha, de még kint is alszik... Te jó ég... Siralom gyerekek, siralom...

2012. okt. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!