Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok...

Tiffy kérdése:

Milyen kutyát ajánlotok kisgyerek mellé?

Figyelt kérdés
Egy kölyök kutyát szeretnék,de az lenne a feltétel hogy jól kijöjjön a kisgyerekkel és őrizze a házat is mellete.Tudnátok nekem segíteni?

2012. nov. 5. 13:06
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
100%
A kitétel a jó házőrző volt. A beagle egy bórzasztóan nehéz kutya tele energiával. A labi meg a goldi nem épp a legjobb házőrzők.
2012. nov. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
100%

okoska! HA olyan okos vagy, mesélgd már el nekem, hogy egy "meghülyésre hajlamos" fajtát hogy alkalmazhat a rendőrség (roti)?

És egy veszélyes "harcikutya" fajta hogy lehet páratlan magas számban terápiás kutya (pit és amstaff)?

2012. nov. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
45%
Akkor vegyen egy pulit. Az kedves, játékos a gazdáival, és házörzőnek is tökéletes.
2012. nov. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
A puli inkább jelző kutya :) Bár attól függ ki mire gondol házőrzés alatt.
2012. nov. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
100%

És a puli imád csipkedni.


Ajánlgatás helyett meg kéne várni a kérdezőt, h válaszoljon a feltett kérdésekre, mert anélkül nehéz. Lehet h volt már kutyája, lehet h nem. Lehet h láncon tartaná, lehet h napi több órát sétálna. Lehet h benti lenne, lehet h kinti. Lehet h a gyerek tudja hogy kell bánni egy kutyával, leeht h nem. Megannyi fontos tényező van.

2012. nov. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek én egy olyan kőzepes nagysàgú kutyára gondoltam aki kérdezte ezt annak írom
2012. nov. 5. 14:41
 17/45 anonim ***** válasza:
Házőrzésre szinte bármilyen nagytestű kutya megfelel és kisgyerek mellé is. De csak abban az esetben, ha nem a gyereknek lesz a kutya (mert jajj milyen jó lenne a gyereknek egy kutya...blabla. Na ezek a kutyák végzik rendszerint az utcán vagy a gyepin.). Ha felelősségteljes ember vagy, akkor megneveled a kutyát (ezalatt nem verést értek), foglalkozol vele, sétáltatod (nem ő téged, hanem te őt), tanítod és mindemellett a gyereknek is megtanítod, hogy hogyan bánjon a kutyával (ne tépje a farkát, fülét, ne lovagoljon rajta, stb.), akkor nem lesz gond. Számításba kell venni azt is, hogy a kölyök kutya még játékos, ugrálós, harapdálhat, ezért korán el kell kezdeni vele foglalkozni, fogváltáskor biztosítani neki olyan dolgokat, amiket rágcsálhat, mert ha nem, akkor a gyerek kezét, lábát fogja rágcsálni. Minden a megfelelő nevelésen , tartáson múlik, gondolok itt a gyerekre és a kutyára egyaránt. Nem fogom felsorolni az erre alkalmas fajtákat, mert nem érnék a végére, de alapvetően minden nagytestű fajta ösztönösen vigyáz a gyerekekre, persze felügyelet nélkül hagyni nem szabad!
2012. nov. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
mudi. ritka és magyar fajta. nagyon hálás és imádja a gyerekeket. 7 évesen kaptam meg a mudimat, soha semmi baj nem volt vele. nagyon hálás kutyusok.
2012. nov. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
45%
Nekem vizslám van. Mindenki aki először látja az a reakciója hogy ó csak egy aranyos vizsla. És már mennek oda az ideiglenesen kertbe kicsukott ebhez. (nem lehet egyszerre minden emberre odafigyelni) A kutya amikor meg el akarja kapni a kezét akkor azt mondják rá hogy bolond. Hát nem, csak úgy lett nevelve hogy az idegeneket ugassa és akár menjen is neki. Utcán ilyen nincs, de a saját területét, a portát meg akarja védeni. Láttam ilyet puliból is. Egyből bokán harapta a fickót aki bement a portára. Tényleg nevelés kérdése.
2012. nov. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
100%

A pitbull egyáétalán nem veszélyes ,ha nem tanítják kifejezetten az ember megfogására!

Az én 3 unokám mellett kicsi koruk óta pitbull él és a szemét majdnem kinyomták mégsem bántotta őket,,sőt most is pit-et vettek! Íme lásd a képen.

Az elő kutyájuk:

[link]

Második még kicsi:

[link]

2012. nov. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!