Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok...

Tiffy kérdése:

Milyen kutyát ajánlotok kisgyerek mellé?

Figyelt kérdés
Egy kölyök kutyát szeretnék,de az lenne a feltétel hogy jól kijöjjön a kisgyerekkel és őrizze a házat is mellete.Tudnátok nekem segíteni?

2012. nov. 5. 13:06
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
Én sose írok névtelenül, ott van mindig a Little Red.
2012. nov. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:

Attól okoska, h te féltél a kutyától, az nem a kutya hibája. Volt már keverékünk, majd tacskónk, majd rotink, most roti-nj mixem van. Egyiktől se féltem. Sőt, még nem találkoztam kutyával, ami félelmet váltott volna ki belőlem. Egyszer volt egy olyan támadás, aminél kicsit éreztem, h bemelegedtem, de szerencsém volt, a kutya nem miattam rohant, hanem egy macska miatt.


És szerinted a goldi nem lehet agresszív?:

http://www.youtube.com/watch?v=APHdNUKRWQ8


Illetve egy barátomnak labija van. Eljutottak oda, h már a gazdit is megharapta....

2012. nov. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:

megsúgom a kommentelők felének, hogy házőrzésre se régen se ma nem volt alkalmas csak úgy önmagában egyedül a kutya. jelzésre és elrettentésre annál inkább. előbbire bármilyen kutya jó, utóbbira főleg a rosszabb hírűek (pl pitek, staffok, rotik stb) illetve a nagyobb testűek (pl komondor). ezek se attól rossz hírűek, hogy garantáltan agresszívek ugyanis az agresszióért kizárólag a kutya gazdája felelős így persze a nagy testű kutya is lehet nyalifali eb.


és, hogy miért nem jó házőrzésre önmagában csak a kutya? aki be akar menni az kutya mellett is bemegy. megmérgezi, lefújja, megveri egy méretes husánggal stb. mutassatok nekem egy kutyát akit ha pofán fújok paprika spray-el még odajön nekem keménykedni...ritka kivétel az amelyik igen, a többi leginkább elmenekül és jó ideig szenved mire elmúlik a maró érzés amit a paprika spray hátra hagy...régen is aki tényleg be akart törni egy házhoz az bizony be is tört lehetett ott akármilyen kutya :) viszont ha már van 2-3 kutya, az teljesen más tészta. egy kutyával tud csak egyszerre foglalkozni a betörő ha épp be akar törni. több kutya esetén max mérgezni tudna de egy jól nevelt kutya nem fogad el kerítésen kívülről ételt, így bemenni se nagyon max ha agyonlövi őket de az meg hangos.


szóval ne az őrzővédő képesség alapján válassz ebet :)


a gyerekek mellé az általam is olyannyira imádott mudi pl nagyon jó mert pásztorkutya lévén nagyon okos és igen mozgékony :) mi órákig kergetőztünk anno, lehetetlen volt lefárasztani...ma már 14 éves és leginkább csak szundikál :) de a mai napig végtelen türelmű kutyus. de a mudi mellett persze a puli és a pumi is tökéletes választás :) ugyanilyen tulajdonságaik vannak hiszen ők is hazai pásztorkutyák :)

viszont ha nagyobb testű ebet szeretnétek akkor ajánlom a másik kedvenc fajtámat a komondort. ezt eredetileg arra tenyésztették ki, hogy egyedül vagy max 2-3 fős csoportban őrizze a legelőre kiterelt nyájat a farkasoktól és medvéktől illetve a juhász portáját is ők védték. és ez a mai napig a vérükben van.

a kuvasz is jó választás, őt végképp a nyáj védelmére tenyésztették ki. annak idején főleg a farkasok ellen védték a nyájat. ez is szintén egy jó családi kutyafajta és egyáltalán nincs agyontenyésztve.

én mindenképp magyar fajtát választanék, hogy büszkén mondhassam annak aki kérdezi, hogy ez bizony egy XY fajtájú kutya, ami ősi magyar kutyafajta :) és persze messze kerülném a népszerű, agyontenyésztett/szaporított kutyafajtákat.


egyébként én is imádom a piteket, a rotikat, a dobermannokat, a staffokat, a bullterriereket, a masztiffokat, a bullmasztiffokat, az összes pásztorkutyát illetve az őrkutyákat...minden olyan fajtát szeretek ami legalább a térdemig ér (157 cm magas vagyok szal ezt nem nehéz teljesíteni) :) és szentül hiszem, hogy nincs rossz kutya, az én szememben csak rossz gazdi van aki ész nélkül teljesen abnormális módon neveli a kutyáját és utána még ő csodálkozik, hogy agresszív lesz az állat...

2012. nov. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
100%

zsebev! Ezért mondjuk mindig, h aki házörzőt akar, az csináltasson riasztót, ami be van kötve a rendőrségre.

Egy emberrel még talán elbánhat egy kutya. Kettővel már esélytelen. egyet elkap, addig a másik vígan leszúrja, és volt kutya, nincs kutya.

2012. nov. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
100%
igen én is erre utaltam :) akinek házőrző kell annak rendőrségre bekötött riasztóra van szüksége :)
2012. nov. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!