Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák mennyire tartják be...

A kutyák mennyire tartják be a szabályokat, ha magukra hagyják őket?

Figyelt kérdés
Szeretnék közepes termetű kutyust tartani, lakásban (természetesen elegendő mozgás, játék, séta mellett). Valószínűleg egy kisebb albérletem lesz, ebből adódóan szinte egyterű, tehát a kutyát nem tudom kizárni bizonyos helyekről. Arra lennék kíváncsi, hogyha mondjuk megtanítom neki, hogy ágyra csak hívásra jöhet fel, akkor ő ezt csak akkor tartja be, mikor figyelek rá, vagy neki ez akkor is teljes értékű szabály, mikor egyedül van? Lehet, hogy tévesen csak az emberekből indulok ki, akik úgy gondolják, hogy bármit szabad amíg nem derül ki, de ez akkor is érdekelne... Lehet kutyát úgy tanítani, hogy tényleg tisztelje a gazdit és mindig betartsa az ilyen előírásokat?

2012. nov. 6. 02:24
1 2
 11/14 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

A többiek már leírták a lényeget.

Nálunk a kaja-szabály nagyon szigorúan be van tartatva, mármint hogy a kajájához csak és kizárólag engedély után nyúlhat. Ez annyira működik, hogy kirakom a kajáját hűlni az udvarra a földre a táljában, fincsi husi-rizs-joghurt pl...én pedig bejövök az udvarra...fél óráig is simán érintetlen a kaja...sőt, egyszer véletlenül több, mint 1 órán át várakoztattam, mert telefonáltam :D

De azt hozzá kell tenni, hogy ha a kertben csak úgy találna vmi kenyérdarabkát, amit nem én tettem le, azt megenné, ugyanis a szomszéd szokott enni adni neki néha ezt-azt úgy, hogy ledobja a földre...sajnos.

A lakásban úgy egyedül hagyom, hogy a tápos zsák nyitva és simán tudna belőle enni :D Nem nyúl hozzá, max. beleszagol

2012. nov. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer kitettem a kaját az idősebbik kutya elé, és mivel siettem a kicsivel kutyaoviba, csak úgy futtában oda vetettem a nagynak, hogy "egyél". Azt már nem vettem észre, hogy ő ezt nem hallotta. Mikor hazaértük a kutyaoviból, még mindig ott feküdt a teli tál előtt és azt várta, hogy mikor eheti meg a reggelijét.
2012. nov. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, mert a kaja szabály az nálunk is olyan erős, hogy betartja. Nálam is nyitva a tápos zsák, meg velem is volt, hogy elfelejtettem mondani, hogy egyen, letusoltam, lefeküdtem aludni, aztán már álmomból ébredtem valami nyösszögésre. Várt vagy 3 órát, mire szólt, hogy szerinte valamit elfelejtettem. Ehhez képest az ágyamra viszont szerintem befekszik, ha nem vagyok ott. Erősebb motiváció lehet az ágy, mint a kaja?
2012. nov. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ez abból fakad inkább, hogy az ágyon erősebb a szagunk, és ha hiányolnak, oda fekszenek. A kaja ehhez képest nudli :)
2012. nov. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!