Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért lett divat a kutyákból...

Miért lett divat a kutyákból bohócot csinálni?

Figyelt kérdés
Előre elnézést kérek, ha valakit megbántok. Konkrétan a yorkshire terrierre és társaira gondolok, akiket táskában, masnival és nyaklánccal látni. Sajnos sokan nem kutyaként bánnak velük. Szerencsére ismerek kivételeket, akik yorkival járnak el vadászatra(persze van ott egy vizsla is:)), és kutyasulit sem kerülik. De valljuk be, hogy a legtöbben nem kutyaként tekintetnek rájuk, és nem is úgy kezelik őket. Keresik a mini meg extra mini yorkikat. Én sajnálom, hogy ide fajult a kutyatartás. Nem azzal van bajom, hogy öltöztetik a kutyákat. Sokszor nagyon hasznos dolog. De nem kellene csiricsáré dolgokat ráaggatni. És sokan nem is látnak túl a cukiságon. Sokan nem látják azt, hogy mennyi lehetőség van egy ilyen kutyában. De itt nem csak a yorkshire-ről van szó, hanem a többi, manapság csak divatkutyaként emlegetett fajtákról. Nektek mi a véleményetek az e-fajta "kutyatartásról" Nem akarok sem ítélkezni, sem megbántani senkit, de kíváncsi vagyok a fent említett gazdik véleményére.
2012. nov. 12. 15:17
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
NEEEM HISZEM EL!!!! :D Ez már sokk!
2012. nov. 12. 15:44
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

Azért én megkérdőjelezném azt, amit te mondasz, 15:35-ös (az első). Mert bizony vannak olyan fajták, amiknek KELL a ruha, emrt nem erre az éghajlatra lettek tenyésztve. Az a nem mindegy, h hány ruha van és aok milyenek. MErt míg valaki vesz egy egyszerű, praktikus, visszafogott színű kabit egy kutyára (persze olyanra, amire kell), addig nincs baj. A baj már ott kezdődik, mikor napszemcsike van, meg rucika, meg szoknyácska, meg anyámkínja.


A kutya meg nem a kert függvénye. Vajon melyik kutyának van jobb dolga?:


X kutya: 90 nm-es lakásban van, napi 2-3 sétával, a gazdi ahová csak lehet viszi, hátul ül a kocsiban (vagy épp együtt tömegközlekednek), van egy nyakörve, póráza, szájkosara és vagy 6 féle játéka. Ha gazdi megy nyaralni, akkor a kutya is megy vele. Szépek a fogai, megkap minden oltást, rendszeresen féreghajtott, jól szocializált, engedelmes.


Y kutya: egy nagy kertben lakik 14 éve KIKÖTVE. sétálni egy évben 2-3 alkalomal viszik. Maradékon él. Orvos csak akkor látja, ha baj van, és az évenkénti veszettség elleni oltásnál. Más kutyákat nem ismer, amint nesz van ugat, mint az őrült, legalább egy fél óráig. Autót nem ismeri, sose utazott még.


Melyik is van jobb helyzetben?

2012. nov. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok, egyébként nekem is amstaffom van DE én járok vele túrázni minden nap az erdőbe, agilityzunk, sétálunk nagyon sokat. Mivel lakásban van ezért kell rá a ruha mikor kimegyünk, elég rövidke a szőre egyébként. Ha kint lenne tartva nem kellene neki a ruha. Viszont ki nem állhatom a már fent említett amstaffszármazék gazdákat. Mellesleg nem egyszer volt már hogy yorkiek csapatosan lerohanták a kutyámat, és még én voltam a rossz, mert rámorgott a kutyám a cukimukikra...Attól, hogy picike még nem kisbaba, és nem kell ráhagyni mindent, meg lehet nevelni.
2012. nov. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
Itt nem a kutyaruhán van a hangsúly. Hanem azon, hogy nem kutyaként bánnak a kutyával. Nekem is volt olyan, hogy ráadtam a kutyára a kabátot, mert szakadt az eső, de nem akartam, hogy sz@rrá ázzon, és tiszta sár és mocsok legyen. Lehet, hogy ez az én kényelmem, nem tudom. De szerintem nem haszontalan dolog. A kutyám benti kutya, nagytestű. Kicsi a lakásom, konkrétan egy szoba- konyhás, és elég kényelmetlen lenne, ha a kutya összevizezne mindent. Sajnos kénytelen vagyok néha ráadni a kabátot. De ettől még kutyaként kezelem, és kutyának is érzi magát, nem egy játékszernek.
2012. nov. 12. 15:50
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

Jah egyénként igen. A ruha nem feltétlenül gáz.. Bár nekem is kiüti a biztosítékot amikor 15fokban kabátban láttam 1 yorki szerű valamit..


Esőkabátot pl én is akarok venni mind1ik kutyámra. Leginkább azért mert bent vannak a szobámba és hogy ne legyen annyira ázott kutya szaguk :D.


0, -5 fokban a pincsimre már én is adok pulcsit, mert tényleg fázik. A kis kutyák gyorsan át tudnak hűlni.


De egyébként mint az imént írtam tényleg sok a bohóckodás és egyetértek veled. De inkább aranyos legyen a kutya mint a sok hűű de kemény amstaff.. ami meg időzített bomba, ha nem kezelik jól.

2012. nov. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
Az utolsó kommentemet a 15:35-ös válaszolónak írtam, aki ellenzi a kutyaruhát.
2012. nov. 12. 15:52
 17/35 A kérdező kommentje:

"De inkább aranyos legyen a kutya mint a sok hűű de kemény amstaff.. ami meg időzített bomba, ha nem kezelik jól."


Egyetértek!

2012. nov. 12. 15:53
 18/35 anonim ***** válasza:
18%

Hat ez meg a masik dolog: azok a kutyak, amik nem erre az eghajlatra lettek teremtve, azok mit keresnek itt??? Divatbol???

Akarhogy is csürjük-csavarjuk, az derül ki, hogy mindez mögött a profit all...

Elözö kerdesre: Termeszetesen egesz nap lancra kikötött kutyat sem kell tartani (ha esetleg valakinek azert jutna eszebe, mert szadista es ezt elvezi), de egy kutyanak eredetileg van mozgasigenye. Az tartson, aki tud biztositani mindent, amire igenye van egy kutyanak.

Barmilyen furcsa, a termeszetben rend van. Lehet, hogy durva, de a termeszet ugy alkotta meg, hogy azok a fajok, akik valamiert nem eletkepesek (pl. ha nem kapnak eleg elelmet, meleget...stb), azok ugysem szaporodnak el.

2012. nov. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:

ma 15:55


Abban is van igazság, amit írsz. De a mai kutyák már..hogy is mondjam...elég messze vannak a vadon élő társaiktól. Nem külsőleg értem ezt. Ők már az emberek közé születnek, nem a vadonba. Még ha sok viselkedést, szokást hoztak magukkal az őseiktől, ők már az ember által kitenyésztett fajták. És mivel az ember belenyúlt csúnyán mondva, így már olyan igényeik is lehetnek egy kutyának, amik a vadon élő társaiknak teljesen felesleges.

2012. nov. 12. 16:00
 20/35 anonim ***** válasza:
85%

Nincs neki semmilyen kutyája szerintem. Akkor nem írna (talán) ilyen hülyeségeket. El kéne felejteni ezeket az urban legendeket vagy féligazságokat, miszerint:

a kutya nem való lakásba

ellenie kell

a kutyának nagyon jó egyedül kint a kertben mert rohangálhat mint egy mérgezett egér magában

stb


És a kutyafajtákat nem a természet alkotta,hanem mi emberek.Épp ezért van olyan sok fajta,mert olyan nincs,hogy egy mindenféle igényt kielégítsen.

Egy aljszőr nélküli kuyta kockára fagy kint télen. A szőrük tönkremegy,hullik,filcesedik,ragad stb Nem is beszélve arról,hogy társasági kutyákat vagy kölyköket nem tartunk kint,mivel szükségük van az ember közelségére . Erre lettek kitalálva ugyanis,hogy elnyúljanak az ember lába alatt vagy az ölében.Szeretgetnivalók,lábmelegítők ,sosem volt más feladatuk pl palotakutya,bichonok stb

2012. nov. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!