Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért lett divat a kutyákból...

Miért lett divat a kutyákból bohócot csinálni?

Figyelt kérdés
Előre elnézést kérek, ha valakit megbántok. Konkrétan a yorkshire terrierre és társaira gondolok, akiket táskában, masnival és nyaklánccal látni. Sajnos sokan nem kutyaként bánnak velük. Szerencsére ismerek kivételeket, akik yorkival járnak el vadászatra(persze van ott egy vizsla is:)), és kutyasulit sem kerülik. De valljuk be, hogy a legtöbben nem kutyaként tekintetnek rájuk, és nem is úgy kezelik őket. Keresik a mini meg extra mini yorkikat. Én sajnálom, hogy ide fajult a kutyatartás. Nem azzal van bajom, hogy öltöztetik a kutyákat. Sokszor nagyon hasznos dolog. De nem kellene csiricsáré dolgokat ráaggatni. És sokan nem is látnak túl a cukiságon. Sokan nem látják azt, hogy mennyi lehetőség van egy ilyen kutyában. De itt nem csak a yorkshire-ről van szó, hanem a többi, manapság csak divatkutyaként emlegetett fajtákról. Nektek mi a véleményetek az e-fajta "kutyatartásról" Nem akarok sem ítélkezni, sem megbántani senkit, de kíváncsi vagyok a fent említett gazdik véleményére.
2012. nov. 12. 15:17
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:
Elolvastam amit írtál, csak nem érdekel...
2012. nov. 13. 13:29
 32/35 A kérdező kommentje:
Te is tudod, hogy vannak olyan gazdák, akik túlzásba visznek dolgokat. Te meg leírtad, hogy téged ez nem érdekel, sőt, te magad is kicsit olyan vagy. Ezért nem értem miért írtál. Amiket írtál, az nem ugyan az, mint amiről én beszélek. Te is tudod, hogy a legtöbb ember, akinek mostanság ilyen kutyája van, az nem úgy bánik a kutyával, ahogy kellene. Erről beszéltem. Nem arról, hogy hidegben pulcsi van a kutyán. Arról, hogy nyáron a 40 fokba, amikor a kutyának amúgy is melege van, még ráadnak trikót, meg rövidnadrágot. Érted? Meg aki azon kívül, hogy cipeli magával a táskában, semmit nem tesz. Leviszi 10 percekre, hogy a kutya elvégezze a dolgát, és kész. És ez nem sztereotípia. 10 yorkiból 8 sajnos így nevelkedik a gazdi mellett. És erről írtam. Nem arról, aki használ táskát, meg kutyaruhát, de nem viszi túlzásba. Ismerek kb 20 yorkis meg bichonos gazdit, abból minimum 15 ilyen. Kétlem, hogy ez a sztereotípia. Tudom, hogy vannak kivételek. ÉS? Nem a kivételekről volt szó. És te, mint kivétel, leírtad, hogy hogyan és miként tartod a kutyád. Nem ez volt a kérdés.
2012. nov. 13. 13:38
 33/35 anonim ***** válasza:

11-12 16:19 Igazad van, valoban nincs kutyam. Ha nem lennenek gyerekeim, akkor nevelöotthonokbol hoznek ki gyerekeket, ill. itt van egy lehetöseg: atmenetileg csaladi hatteret biztositani (csaladi) krizishelyzetböl kivett gyerekeknek, akiknek meg nevelöszülöt/otthont keresnek. Esetleg barmilyen raszorulok gondozasa, apolasa. Mert ezeket fontosabbnak tartom, mint holmifele "kutyakat kitenyeszteni", hogy abban "örömüket leljük" (potszer), divatos szoknyakba öltöztetgessük...stb.

Kerdezö, konkretan a kerdesedre, azert lett divat a kutyakbol bohocot csinalni, mert erre van igeny. Miert van igeny? Eredetileg mas cellal tartott az ember kutyat - manapsag? Potszer. Es van egy gazdasagi agazat, ami ebböl hasznot huz, profitot termel: ö "hajtja a lovat", azaz ujabb es ujabb hülesegeket talal ki kutyaknak (fürdöruci, adventnaptar, körömcipö, kalap) - es vannak a "raszorultak", akik ezt igenylik. Nem am a kutyak, a kutyagazdak! A kutyak "csak" targyak ebben az ertelemben, ahogy a kutyafürdöruci is, hiszen öket erre a celra tenyesztettek ki, ugye?

Pedig feljebb irtam ra peldakat: Van ra eleg lehetöseg, kielni a gondoskodo igenyeinket...

Nem altalanosithatunk, mert biztosan vannak olyanok, akik masert tartanak kutyat (pl menhelyen megsajnal...stb), de van egy ilyen tendencia, es erre vonatkozott a kerdes, erre irom.

15.35 es 55.

2012. nov. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
Elég alacsony szinte állhatsz érzelmileg, ha szerinted a kutya egy pótszer az emberknek manapság (pótszer? nem inkább pólék vagy ilyenek?)
2012. nov. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

Kedves 16:41 es.


Nem pótszernek hanem hobbinak hívják. Esetleg elhivatotság vagy állatszeretet is álhat a divat kutyák mellet is.. Azért mert valaki öltözteti a kutyáját Nem feltétlenül rossz dolog.. Azért mert nem eggyezik az ízlése a többi kutyáséval az nem jelent semmit. Minap láttam egy meztelen kutyát Talpig rózsaszínben egyébként póráznélkül rendesen sétált. A gazdájának ez tetszett ez van.. Nem feltélenül csak az akarhat kutyát akinek nem lehet gyereke.. Nekem a kutyák anyagilag majdnem annyiba vannak mint egy gyerek lenne...

2012. nov. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!