Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok azokról akik...

Mit gondoltok azokról akik verik a kutyájukat?

Figyelt kérdés
A házban van egy pár, egy középkorú (kamasz) kutyával.Ismerem őket, jól bánnak vele, szuper kaja, cuccok, mindene megvan a kutyának, de amikor rosszat tesz és rajtakapják, elég sajátos módon büntetik, konkrétan megverik. Lepofozza a lány elég rendesen. Kérdeztem tőle amikor náluk voltam, miért így neveli, azt mondta h a grabanc rángatás hatástalan, a falkából való kizárás egy időre sem jó mert folytatja. A hangos rákiabálás is pár másodpercig tart. Láttam is ez valóban így van. Ha kikap, akkor meghúzza magát és rögtön tudja hol a helye napokig nem csinál semmit. Viszont amikor látja, hogy nagy a szeretet feszegeti a határokat a következő "verésig" Mit tanácsoljak nekik? Engem kérdeztek, hogy mit gondolok, de nekem papagájom van az is szót fogad.

2012. nov. 13. 14:48
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Ezek nem tartós és jó megoldások.


Ami el lett rontva, az el lett rontva, de azt is látni kell, hogy itt egy nagybetűs JÁTSZMA zajlik a kutya és a gazdák közt, és jelen pillanatban a kutya a főnök. A gazdák kb. tehetetlenek. Ez mindenkinek rossz, mert senkinek nincs a bandából biztonságérzete. A kutya folyamatosan próbálgatja a határokat, holott neki az lenne megnyugtató, ha tudná a falkában elfoglalt helyét, és akkor meg tudna felelni neki. A gazdáknak ugyanez lenne kellemes, hiszen lenne egy kezelhető kutyájuk, aki szereti őket.

2012. nov. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Mi visszük a kutyust kutyasuliba, és ott nagyon ellenzi az oktató a verést.Az Én kutyám is rossz, sőőt, piszok rongy, de én vállaltam vele ezeket a dolgokat. Sajnos képtelen lennék megütni mikor néz a "Kis szemeivel", nem kistermetű kutya mert bernáthegyi,és annyira szimmász.A gazdival van baj, nem szabad a kutyát megütni!
2012. nov. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

A kutyasuli 7 hónapos kortól indul most mondják.

a kutya 5 és fél hónapos. A népszigetibe akarják vinni.

Addig valami köztes megoldás van? Az se jó ha a kutya félelemből engedelmeskedik. Hogy vívják ki a falkavezérséget?

A kutya megy ki utoljára az ajtón, nem eszik míg meg nem kapja a parancsot, hogy ehet stb...

mi az a mód amivel házilag orvosolható, nektek hogy sikerült?

2012. nov. 13. 15:47
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Megintcsak el fognak mondani fű-fa-virágnak, de én ezért használtam az első évben boxot mindig amikor nem tudtam a szitut kontrollálni (ergo nem voltam otthon vagy aludtam). A kutyanevelés egyik alapja h nem hagyjuk hibázni a kutyát. Minél többször ismétlődik egy viselkedés (akár jó, akár rossz), az annál jobban rögzül. A rosszul rögzült viselkedésről csak kontrollált körülmények között lehet lenevelni. Tehát amikor nem látom és nem tudok rászólni, meg em adni az esélyét annak h ilyet csináljon. Amikor meg látom és csinálja, akkor lehet büntetni - a büntetés mértéke a kutyától függ. Vannak kutyák akiknek elég egy hangos nem, de van amelyiknek erősebb negatív visszacsatolás kell. Egy mentőkutyás kutyakiképző ismerősöm mondta h csak kolbásszal nem lehet kutyát kiképezni. És igaza van.
2012. nov. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

az utolsó hozzászóló jól beszél szerintem.

mennyire hagy nyomot egy kutya személyiségében a megtorlás amúgy?

2012. nov. 13. 16:10
 16/21 anonim ***** válasza:
Akkor még kölyök! Azt hittem, a középkorút középkorúként kell értelmezni... Van egyébként kölyök tréning is, ebben biztos vagyok!
2012. nov. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
A megtorlás rossz szó. Negatív visszacsatolás. Minden kutyánál ugyanazt nem lehet alkalmazni, pont a kutyák klönböző érzékenysége, idegrendszere miatt. Egy erősebb karakterű, keményebb kutyánál ez akár fizikai is lehet. DE!!! a gazdának ismernie kell, tudnia kell a kutyájának a határait, mi hat rá és mi nem. A jól megválasztott negatív megerősítésnek annyi hatása van a kutyára h tudni fogja h rosszat tett és annak következménye van. A túl erős - tehát mondjuk olyan h egy kutyának akinek elég lenne egy erősebb nem, és irgalmatlanul megrángatják - már komoly károkat tud okozni. Tehát a kulcs h ismerni kell a kutyádat valamint a negatívat időben add. Egyébként nincs gond vele.
2012. nov. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Na, most leszek megkövezve.


Néha nekem is eljár a kezem. Figyelek rá, hogy ne fájjon neki fizikailag, de lelkileg igen. Nekem hatalmas kutyám van, már felnőtt, mentett. Tehát nem én neveltem fel, 2 éves korában került hozzám. Annyira makacs, és csökönyös, hogy hiába a grabancrángatás, a kiabálás, a megijesztés. Nem vagyok rá büszke, de bevallom. Utána hatalmas lelkiismeret furdalásom van, de csak ez használ.

Régebben bejött az, hogy morogtam rá, hörögtem, és egy üres flakonba követ raktam. Ezt megráztam amikor rossz volt, közben kiabáltam vele, ez akkor még bejött, ma már nem. Talán próbáljátok meg ezt, egy kölyökkutya még biztos félni fog a hangtól. Csak ne túl gyakran használjátok, mert megszokja.

2012. nov. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
48%
Először a kedves gazdit kéne jól megverni, aztán meg megnevelni, nem a kutyát! Jól elcseszték a nevelését, aztán még ütik is! Gratulálok!
2012. nov. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Kedves 18as! Mekkora tanács már ez! Azt hiszed, hogy az jobba kutyádnak, ha "csak" lelkileg fáj neki a verés?? Megyek is innen, mert hányni tudnék!
2012. nov. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!