Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 7 hónapos kan kaukázus...

Van egy 7 hónapos kan kaukázusim! Mikor lesz az idegenekkel szemben agresszív?

Figyelt kérdés
Mielőtt elhoztam a tenyésztőtől, megnéztem a szüleit. Nem mentem volna be egyikhez sem a kennelbe, de főleg a kanhoz, olyan kemények voltak. Az enyém viszont még nem mutat agresszivitást, igaz nem is vadítottam. Az idegeneket megszaglássza játszani próbál velük. Kérdésem, nem is lesz belőle olyan házőrző mint szülei?

2012. dec. 16. 18:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
A tenyésztővel beszéltél már a gondjaidról? Első sorban ő ismeri a szülőket, milyen tulajdonságokat örökítenek általában. Azt pedig ne feledd, egy alomban sem csupa apa és anya típusú kutyák születnek. Eleve a választásnál kell a tenyésztővel megbeszélni, milyen karakterű kutya a vágyad.
2012. dec. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
6-nak válaszolnék. Nem csak ő van a családnak, egy 4 éves puli mellé hoztam biztosítéknak, ha esetleg kellene erősítés. Egyébként a rangsorban még a puli domináns, viszont az utóbbi időben azonban azt vettem észre kezdi megvédeni magát a Kau. Nem húzza össze magát ha esetleg összekapnak egy szép csonton, sőt vissza morog és kapdos a puli felé. Úgy gondolom a rangsort hamarosan el fogják dönteni egymás között. Azért a többi kommentet is figyelembe véve lehet ő a későn érő típust képviseli.Nem biztos hogy reménytelen a kutyus. Éjszaka azért már vakkant hallatja a hangját. A szomszédomat megkértem az egyik este csapjon egy kis zajt a kapu előtt köhögjön verje a talpát a földhöz kíváncsi voltam hogyan reagál a Kau. Kellemesen meglepődtem igaz hogy kb. 10 métere a kaputól 4-5 vakkantást azért eleresztett.Szóval bizakodom. Neked egyébként milyen kutyád van?látom otthol vagy a témában.Egyébként amikor odamegy az idegenekhez ne úgy képzeld el hogy behúzott farokkal fejét lesütve megalázkodva teszi, inkább büszkén kihúzza magát nem gondolja hogy tartani kéne tőle.
2012. dec. 17. 15:16
 13/18 A kérdező kommentje:
Az alomban 2 kan volt, és a másikat már kiválasztották amikor én 6 hetes korukban megnéztem a kutyusokat. Amikor 8 hetesen mentem érte hogy hazavigyem ő volt az aki először odajött hozzám és elkezdte rágni a bokámat. Erre azt gondoltam nem lehet itt hagyni, ő is kiválasztott engem. A tenyésztővel nem beszéltem azóta, viszont egyik ismerősöm aki foglalkozik kutyákkal azt mondta addig örüljek ameddig ilyen egyébként is a nagy testű kutyák később érnek be. 1,5 vagy 2 éves korukra.
2012. dec. 17. 15:45
 14/18 anonim ***** válasza:
Nem is behúzott farokkal képzeltem.Csak farok csóválva...Amúgy ritka az a kutya,bármennyire félős vagy barátságos,amelyik,ha este sötétben zajt csapnak,és ő egyedül van,ne vakkantson...Próbálja meg,hogy a szomszéd este közelítsen a kapuhoz,de szólongassa,barátságos hangot használjon,fütyülve csalogassa....Ne a nevét,csak úgy,kedves hangnemben beszélgessen.Kíváncsi vagyok a kutyája reakciójára ilyen esetben.
2012. dec. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Valószínűleg sok dologban igaza van! Én is úgy gondolom ha barátságosan közelednek vagy megszólítják kedvesen, biztosan nem rohanna acsarkodva kibelezni az illetőt. Sajnos! De adnom kell neki még egy kis időt aztán kiderül előjönnek e azok az ősi ösztönök ami a fajtát jellemzi vagy sem. Ha még sem, akkor valószínűleg előbb utóbb meg kell válnom tőle mivel nem azért választottam és tekintettem erre a fajtára a kutyák kutyájára hogy csalódjak benne. Sokan javasolták még a komondort vagy a kuvaszt házőrzőnek. Én még is a kaukázusiban láttam azt a keménységet ami nekem kell. Köszönöm a válaszokat!
2012. dec. 17. 21:10
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

a kaukázusiak tipikusan későn érő kutyák. sajnos a kérdésből is jól látható, hogy van piaci igény a korán érő és ezzel együtt túlzottan agresszív, idegileg instabil kutyákra is, ebből adódóan sajnos elég sok ilyen kutya van.

normális esetben azonban a kaukázusi 2-3 éves korára érik be. 7 hónaposan még vastagon KÖLYÖK, ilyenkor nem is lenne normális, ha támadna, majd esetleg egy éves kora körül kezdhet el keménykedni. mesterségesen (tehát őrző-védő gyakorlással) ezt elősegíteni nem lehet, a területvédő ösztöne, a bátorsága ettől nem fog megnőni, nem siettet semmit, hanem összezavarja a kutyát, bizonytalanná teszi, amit agresszióval fog kezel - hisz erre nevelik. a legbölcsebb egy ilyen kaliberű kutyánál az, ha kivárja az ember, hogy megnőjön. fél év múlva "kiszelektálni" ostobaság volna, hisz még lehet, hogy egy év kell neki ahhoz, hogy beérjen.

a szülők képességeiből viszont semmit nem mutat az, hogy a kennelben keménykedtek. kérdezz meg egy postást, hogy jártában-keltében hány olyan házőrző kutyával találkozik, amelyik NEM keménykedik a kapuban? a kutyák 99%-a veszettül ugat, ha valaki a területe felé megy, ám ha valaki tényleg bemenne hozzá legtöbbjük kiszaladna a világból...

2012. dec. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Az én kaum már akkor megugatott, vicsorgott rám, amikor 6 hetesen el akartam hozni a milliomoséktól, ahol szoba kedvenc volt. Szétrágott egy horror drága bőrgarnitúrát, stb. Persze hazavittem, nagyon szerettük, ahogy cseperedett jártam vele sétálni, elhordtam naponta kutya futtatóba, szépen felcseperedett. Mindenkivel barátságos volt az akkori igen terjedelmes ismeretségi körünkből, de egy nap ahogy szép nyugodtan jött be az egyik haver felesége, persze üdvözölve a drága kis kutyát (volt már vagy 40 kiló) az feltette tappancsait a nő vállára és belevicsorgott az arcába. A kaum akkor olyan másfél éves forma lehetett. Onnantól mindig játszott az "ül-marad", ha valaki jött hozzánk. Azért írok a témához, mert legjobb kutyám volt Boholyka(a kau), sajnálom, hogy a következő a feleségem unszolására egy rövid szőrű sztefi lett, ami egy marharépa, csak arra van esze, hogy agyonnyalogassa az embert, pedig már 4 éves is elmúlt. A történethez tartozik még öreg barátom kan kaukázusia, ami 70 kiló körüli példány volt, de olyan barátságos szegény élete végéig (epilepsziás lett..), hogy sokszor attól féltem, fellök és lenyalja rólam a bőrt)


Nem csak az emberek születnek személyiséggel:)

2012. dec. 22. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Attól még,hogy nem agresszív a portát ugyan úgy védi és szerintem benne is van a védőösztön. Nekünk ismerősünket és olyan embert akit elfogadott meg sem ugatta a kapunál, vagy közömbös volt vagy csóvált. Volt nekünk már kemény kaunk és bamba kaunk is , de az idegent a csendesebb is megugatta és komolyan őrizte a házat ha kellett, persze szerintem, ha valaki besétált volna nélkülünk egy szép szóval lekenyerezte volna. No de ezt a betörő nem tudhatja és ép eszű ember be sem megy a portára ha nagy kutya van vagy ha be akar menni, akkor kiiktatja előtte a kutyát. Írtad,hogy pulival van együtt, nos szerintem ha kell ők begerjesztik egymást rendesen.

No de azért odaadni másnak a kutyát,mert épp nem őrzi feltűnően a házat..Én tuti nem adnám oda a már felnevelt kutyámat senkinek.

2013. jan. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!