Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hábororg sok kutyatartó...

Miért hábororg sok kutyatartó a petárdák miatt? Betiltani úgy sem fogják! (Szilveszterkor)

Figyelt kérdés
2012. dec. 18. 17:35
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
46%
Én a párommal és a vendégekkel,akikkel együtt szilveszterezünk,ki szoktunk menni éjfélkor tűzijátékot nézni egy dombra.Jönnek mások is,mindenkinek ilyen visító-sípoló-pukkanó nyavalyája van,vagy mini-tűzijáték.Magammal viszem a kutyát is mindig.Ott ropogtatnak mellettünk,2-3méter távolságban.Kutyám fel se veszi az egészet.Bámulgat,üldögél.12 hetesen hoztuk el a tenyésztőtől(egy novemberi nap) s azon szilveszterkor már együtt néztük a tűzijátékot,s azóta is így van.S ez a közömbösség nem a mi nagy kutyás tudásunknak az eredménye.Ilyen volt első perctől,nem zavarta a petárda.És még mielőtt valaki kérdezné:nem süket,sőt nagyon jó a hallása.
2012. dec. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
76%
Az enyém is közömbös a durrogások iránt, de attól még utálom, mint a sz@rt. Örülnék neki, ha minden petárdás kezében robbanna egy.
2012. dec. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:
Ebből is,hogy ameliyk kutya jól meg van nevelve,nem fél.
2012. dec. 18. 20:48
 14/39 A kérdező kommentje:
látszik,amelyik
2012. dec. 18. 20:48
 15/39 sippara ***** válasza:
70%

Az enyém például "jól meg van nevelve", mégis nagyon sok mindentől fél még, pedig már több, mint egy éves - csak éppen mentett.

A petárdát pedig valóban nem FOGJÁK betiltani, ugyanis már betiltották. Egyébként így is úgy vagyok vele, mint Little Red. Ha a kutyám nem félne, én akkor is rühelleném az összes durrogtató retardáltat.

2012. dec. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
62%
Az én kutyáim sem félnek a petárdától, de ettől függetlenül én ki nem állhatom, azért, mert agyatlan barmok szórakoznak vele, és örömüket lelik más kárán, direkt piszkálják vele a másikat. Anyósomék kultúrlény 30akárhány éves szomszédja tudja nagyon jól, hogy fél tőle anyós kutyája, ezért direkt az ő udvarukba átdobálja. Tavaly például a 2 éves kislányom mellé dobta le délután 3kor és még neki állt feljebb. És még mielőtt kitalálod nem azért sírta el magát a gyerek és ijedt meg, mert neveletlen.
2012. dec. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
73%

Én nem lennék nagyra a petárda álló kutyámmal ,mert csak egyszer kell hogy a mancsa alatt vagy a szájába robbanjon és nem lesz olyan stabil ...csupán szerencse kérdése.

A petárdázás agyrém ,idióták szórakozása.

2012. dec. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
81%
Hát igen, a kutya jobb, ha fél tőle, különben könnyen baleset lehet belőle! Arra kell inkább tanítani, hogy féljen tőle!
2012. dec. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
78%
21:24-es! Mint írtam, attól függetlenül, h a kutyám nem fél tőle, még utálom a durrogásokat. :)
2012. dec. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
12%
23.30-nak.Pedig nagyra vagyok,hogy petárdaálló a kutyám.S büszke is vagyok rá.Nehogy már egy 1OOO Euró-s tenyésztett vadászkutya odafosson vagy kiszaladjon a világból egy pattogástól.Vagy száztól.Én sem szeretem a petárdázást,gyerekkoromban is utáltam azt a hülye zajt,ami akkor van.De tűzijátékot(messziről)szívesen megnézek.Abba,hogy mások petárdáznak a közelünkben,nincs beleszólásom.A lepontozott írásomban csak azt szerettem volna kihangsúlyozni,hogy nem csak a petárda a hibás.Az ilyen idegrendszerű kutyák 99% a dörgéskor,viharban is ugyanúgy bepánikol.Tehát még egyszer:nagyon büszke és elégedett vagyok a kutyám eme tulajdonságával és nagyra vagyok vele.
2012. dec. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!