Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hábororg sok kutyatartó...

Miért hábororg sok kutyatartó a petárdák miatt? Betiltani úgy sem fogják! (Szilveszterkor)

Figyelt kérdés
2012. dec. 18. 17:35
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
73%
Az én kutyám meg ingyen volt, mégis petárdaálló. Na, akkor melyikünk a "jobb"? Nem kell ezzel nagyképsködni, mert hidd el, csak addig marad ilyen a kutyád, míg valaki odavág a lába alá egyet. Utána ő is pánikolni fog minden ilyesmitől.
2012. dec. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
7%
A tiéd jobb Little Red,a tiéd....
2012. dec. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
80%

Little Red-nek teljesen igaza van...

Csak addig bátor a kutyád, amíg nem csapnak 1-et alá. Utána minden a sz*rtól félni fog...

2012. dec. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
46%
Én nem háborgok. Gyerekkoromban mi is petárdáztunk, nekem a durrogtatás hozzá tartozik a szilveszterhez. Tény viszont h nekünk szabályok voltak felállítva hol mikor lehet eldobni. Sem emberek sem állatok közelében nem petárdáztunk. Nekem is volt már h alám dobtak egy pedárdát, és legszívesebben kinyírtam volna a r.hadékot....
2012. dec. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 Szilvi & Argos ***** válasza:
92%

1. Többieket ismételve már évek óta TILOS PETÁRDÁZNI, sőt tűzijátékozni is csak szilveszter este 18-tól másnap reggel 6-ig szabad, ha jól tudom!


2. Nem magával a petárdával van a gond, hanem a használók többségével, akik nincsenek tekintettel SENKIRE, sőt...direkt ledobják emberek és kutyák elé a panel 10. emeletéről...kertekbe dobálják, stb.


3. Jól nevelt, kiegyensúlyozott kutya tényleg nem fél tőle, amíg nem dobják egyszer alá: utána kutyától függően rövidebb-hosszabb időt vesz igénybe a rehab...


Előző kistestű kutyám nem félt sem vihartól, sem petárdától. Agility táborban a patakban találtak egy régi gránátot vagy mit. Robbanásszakértők mondták, hogy minden kutyát kössünk be-zárjunk be, mert helyben kell felrobbantaniuk. Dasty aludt pórázon a kempingasztal alatt, mi dumáltunk. Akkora robbanás volt, hogy ihaj :O én összerezzentem, mert már rég elfelejtettem, hogy robbanás lesz :D kutyám felnézett, hogy mi van...és ennyi :D sok kutya meg majd összeszarta magát :(

Aztán évekkel később szilveszterkor sem volt gondja sem tűzijátékkal, sem petárdával. Ha közel robbant, megugrott, de nyugodt hívásomra reagált.

Aztán 1-2 évvel később szinte 20 órán keresztül nem intézte el dolgát a sétán szilveszterkor, mert FÉLT!!! Nem értettem, hisz előző évben nem volt vele gond...aztán kiderült: a gazdáinál (ekkor még nem volt az én kutyám, csak sokat volt nálam) az volt a szokás, hogy egyedül leengedték sétálni...gondolom vmi barom odavágott neki egy petárdát, és onnantól kezdve félt. Vagy idős kora miatt ugye rosszul hallott, de annál hirtelenebb volt számára a zaj.


Tehát igenis lehet, hogy egy korábban közömbös kutya félni fog a zajtól...


Mostani kutyámat nem érdekli se petárda, se tűzijáték, se vihar. 1. évében, hogy nálam volt, kint voltam vele a kertben szilveszterkor...össze-vissza ugatta a tűzijátékokat, házőrzés céllal...nem értette, hogy hiába ugat, egyre több és több volt csak felettünk :D egy hirtelen durranástól én összerezzentem, Argos is megugrott és félve állt a lakás ajtajánál...mondtam, haha, ez így nem lesz jó :D irány az udvar ismét, elővettem egy játékot és játszottunk, tehát jó élmény társult hozzá.

Azóta szilveszterkor soha nem volt egyedül hagyva. Vagy lakásban volt velünk, vagy én is kint voltam vele a kertbe elkerülve a negatív élményt.

Legutolsó szilveszterkor pl a lakótelep közepén petárdák és tűzijátékok közepette gyakoroltunk trükköket és engedelmességit, fülig ért a szája :D A biztonság kedvéért hám és flexi volt rajta!

2012. dec. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
66%

Évek óta tilos a petárdázás. Szilveszterkor este asszem 18.00tól reggel 6ig lehet.

Amúgy az én kutyám is fél. Menhelyről van kicsikorában hoztuk el (január másodikán) mivel elszökött

2012. dec. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim válasza:
mert a kutyája fél a petárdától..
2013. jan. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
72%
*facepalm*
2013. szept. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 Akiteki ***** válasza:
75%
Nem, a petárda meg a tüzijáték nem tartozik hozzá a szilveszterhez. Régen is volt szilveszter és akkor még lehetett kulturáltan szórakozni, netán éjfél után elmentünk a városba a hóesésben sétálni és mindenki egyirányba vigyorgott. Manapság a lábát nem meri kitenni az ember, mert valamelyik vadbarom a kabátjába dugja a petárdát, amitől súlyos égési sérülései lesznek, meg egyébként is halláskárosodott lesz mindenki az iszonyat hangzavartól. Nem csak a petárdát, de minden hasonló eszközt súlyosan be kellene tiltani. És nem elsősorban a kutyák, hanem az emberek miatt. Emberek alatt értem azt, aki szeretne emberi módon élni, és nem ilyen idióta baromságokban lelni örömét, hogy hangosan durrogtat valamit.
2013. szept. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 vyrob ***** válasza:
16%
kedves akiteki téged kéne már jól betiltani a petárda és a tüzijáték igen is hozzátartózik a szilveszterhez már a 70 es években is volt petárdázás mert ausztriában kapható volt szóval azt felejted el hogy a szocializmusban kádárék nem engedték a tüzijátékot és petárdát az a kormány hibája volt de elárulom neked nézd meg az interneten emerling adolf 1920 -30 ban telipitett előszőr petárda gyárat és a petárdát is lehetett kapni a második világháború kitöréséig a gyár pest erzsébeten volt csak késöbb államositották .ja hogy ezt te nem is tudtat hogy már ekkor is lehettet nálunk kapni.ja és ez a kutya dumátok elég uncsi érdekes de a 70 es években senkit nem érdekelt a petárda na vajon mért azért mert nem voltak tele kutyásokkal a panelok mint most.és elég érdekes de papám mesélte 2 világháboruban az ebek lese szarták a bombákat és gránátokat ugy tünik csak ezek a mai kutyák ilyen beszariak de ez miatatok van :D
2013. szept. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!