Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nézik le azokat, akik...

Miért nézik le azokat, akik fajtatiszta, tk-s kutyát vesznek?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, volt itt egy olyan kérdés, ami arról szólt, hogy miért nézik le a keverékeket...hát, szerintem ez a változat helytállóbb. Fajtatiszta kutyát szeretnék, és mikor ezt közlöm valakivel, mindig ezt kapom: "válassz inkább egy keveréket, ők is ugyanolyanok, mint a fajtatiszták, sőt, ők sokkal hálásabbak és hűségesebbek", "milyen szívtelen bunkó vagy, hogy nem mentesz meg egy életet!!" (ezt is mondták tényleg!), "hagyd a csudába a fajtatisztákat, szépek, szépek, de nincs lelkük, csak kitömni lehet őket, bezzeg a keverékek...!" (ezt tegnap mondta egy nagyokos, akinek menhelyi kutyusa van), "te is egy h*lye nagyképű majom vagy ám, fajtatisztát akarsz venni, hogy villoghass mások előtt, de közben miattad meghal egy kutya, akit megmenthettél volna, ha nem mások véleményével törődsz"


Ezeket, és hasonlókat vágnak a fejemhez, ha elmondom, mik a kutyavásárlási szándékaim. Ez mégis miért van???????

Értem én, hogy szép tett az örökbefogadás, és, hogy a menhelyeken is a fajtatiszta kutyákkal egyenértékű kedves kis barátokra bukkanhatunk, de akkor is. Én nem azért szeretnék fajtatisztát venni, mert "fel akarook vágni", hanem mert nekem ez a biztos "forrás". Jól ismerem az anyukát-apukát, a tenyésztőt, a helyet is, ahol az első 8-9 hétben tartani fogják a kutyusomat, tudom, hogy mindent megkap: törődést, szeretetet, gondoskodást, figyelmet, minőségi száraztápot, ideális helyet,chipet, oltásokat, tudom, hogy odafigyelnek a nevelésére, szocializálását is megkezdik. Nem mellesleg megszerettem az általam kiválasztott fajtát, és úgy gondolom, egy-két kiállításra is elnézek a kutyusommal.


Egyébként, ha pedig valaki azt mondja, az örökbefogadás mellett dönt, akkor ő mindjárt "szent", mindenkinek így kéne cselekednie.


Tudom, hogy ez valóban jó dolog, és részben igaz is, hogy azok teszik a legjobban, akik örökbefogadnak (a jövőben majd én is tervezek megmenteni egy árvát), de attól még miért kell minket leh*lyézni, kinézni, csak azért, mert fajtatiszta, törzskönyves kutya az álmunk?



2012. dec. 28. 22:50
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg kicsit túl lőttek a célon a sértésekkel.

Nincs semmi gond a fajtatiszta kutyákkal. Kb.1000-szer mondtuk hogy a SZAPORÍTOTT kutyákkal van a probléma, mármint azokkal akik a kutya árán spórolnak aztán meg pislognak az állatorvosnál mikor kimondják, hogy kicsit mellényúltak.

Te is rosszul látod a helyzetet és azok is akik ezeket a sértéseket mondták.

Aki örökbe szeretne fogadni az azért "szent" mert manapság ritka az ilyen ember mert sok tapasztalatlan gazdi szaporítótól vásárol mert nem tudják a különbséget a szaporító és a tenyésztő között.

És akik mondták, hogy egy menhelyi jobban tud szertni azt azért gondolják mert nincs annál hàlásabb kutya. Tehát egy megkínzott,mentett kutyus hálásabb egy tál ételért, az otthonáért,a szeretetért mint egy törzskönyves kutyus bár ők is nagyon tudnak szeretni de nem tapasztaltak még olyat mint a mentett és nekik nem jelent annyit a kaja. (egyéni vélemény)

2012. dec. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem az érdekel, hogy honnan van a kutya, hanem az, hogy hogy van tartva. Aki rossz körülmények között tartja a kutyáját, én azokat az embereket nézem le.
2012. dec. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
94%
van 2 tk-s kutyám és emellett menhelyen önkénteskedem. egy biztos: inkább keresd meg azokat, akikre felnézel, akikben bizol, és az ő véleményükre hallgass. Annyi frusztrált, kekec ember van, akinek semmi nem tetszik, szerintem csak igy vezetik le a feszültséget. Neveld tisztességesen a kutyát, akit választasz, szeresd, bárhonnan is jön, és akkor már mindent megtettél, amit kellett.
2012. dec. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:

Utolsó: általában nem is törődök mások véleményével, de ezt nem tudom mire vélni :)

Szerintem a fajta, amit kiválasztottam, tökéletes, illeni fogunk egymáshoz, olyan, mintha én lennék kutyában :D

Persze, egyedenként lehetnek eltérések, ami a természetet illeti, de igyekeztem felkészülni mindenre :D

2012. dec. 28. 23:05
 15/41 anonim ***** válasza:
100%

Miért van ez? Nincs, csak te beszéled be magadnak....


Volt már aki beszólt h keverékem van, mindeközben röhögtem, mert az ő "kiváló" kutyája a flexi végén hörgött, az enyém meg póráz nélkül ült a lábam mellett és figyelt, hogy mikor oldom fel a "marad!" parancsból.


Ebből nem azt szűrtem le h lenézik a keverékeket, hanem valakinek fáj, hogy az én kutyám lehet póráz nélkül és nincs belőle baj, az övé meg már akkor képes életveszélyes helyzetbe kerülni, ha nagyon kihúzza a flexit.

2012. dec. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 A kérdező kommentje:
Már nem az utolsóra vonatkozott, de talán értitek :D
2012. dec. 28. 23:06
 17/41 anonim ***** válasza:
8%
Oszt honnan fogod te azt megtudni, hogy az tenyésztő vagy szaporító? Mert azt mondja! Ugyan már! Én akit lefikáztatok tenyésztőknél tapasztaltam, amit leírtam!
2012. dec. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:

Little Red, igazad van, teljes mértékben, de azt kétlem, hogy csak én beszélem be magamnak...mert ha tényleg "bebeszéljük magunknak" a dolgot, akkor sem csak én, mert többen vannak ezen a véleményem :D

De igazad van, mint már írtam.

2012. dec. 28. 23:09
 19/41 anonim ***** válasza:
100%

"Ennyire számít neked mások véleménye? Azt veszel, amit akarsz."

"Olyan kutyát veszel, amilyet akarsz"

Hát evvel nem értek teljesen egyet, hiszen lehordjuk, és lenézzük azokat a KUTYÁSOKAT, akik szaporítótól vásárolnak kutyát (bevallom én is).

De ha neked ér annyit egy adott fajta, hogy rendes tenyésztőtől, sok pénzért vegyél egy kutyát, abban én semmi kivetni valót nem találok. Sőt.

Egyébként ugyanígy vagyok én is, van egy fajta amibe egyszerűen szerelmes vagyok, az első kutyám is olyan volt, imádom a jellemét, a második kutyámat is olyan lesz, akár tetszik másoknak, akár nem. Viszont a keverékeket sem fogom cserben hagyni, egy árván én is segíteni szeretnék.

2012. dec. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
100%

Hát aki azzal törődik, h mások mit mondnaak róla, az meg is érdemli h ezen görcsöljön. :)


Rövid az élet ahhoz, h mások hülyeségével is foglalkozzon az ember.

2012. dec. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!