Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nézik le azokat, akik...

Miért nézik le azokat, akik fajtatiszta, tk-s kutyát vesznek?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, volt itt egy olyan kérdés, ami arról szólt, hogy miért nézik le a keverékeket...hát, szerintem ez a változat helytállóbb. Fajtatiszta kutyát szeretnék, és mikor ezt közlöm valakivel, mindig ezt kapom: "válassz inkább egy keveréket, ők is ugyanolyanok, mint a fajtatiszták, sőt, ők sokkal hálásabbak és hűségesebbek", "milyen szívtelen bunkó vagy, hogy nem mentesz meg egy életet!!" (ezt is mondták tényleg!), "hagyd a csudába a fajtatisztákat, szépek, szépek, de nincs lelkük, csak kitömni lehet őket, bezzeg a keverékek...!" (ezt tegnap mondta egy nagyokos, akinek menhelyi kutyusa van), "te is egy h*lye nagyképű majom vagy ám, fajtatisztát akarsz venni, hogy villoghass mások előtt, de közben miattad meghal egy kutya, akit megmenthettél volna, ha nem mások véleményével törődsz"


Ezeket, és hasonlókat vágnak a fejemhez, ha elmondom, mik a kutyavásárlási szándékaim. Ez mégis miért van???????

Értem én, hogy szép tett az örökbefogadás, és, hogy a menhelyeken is a fajtatiszta kutyákkal egyenértékű kedves kis barátokra bukkanhatunk, de akkor is. Én nem azért szeretnék fajtatisztát venni, mert "fel akarook vágni", hanem mert nekem ez a biztos "forrás". Jól ismerem az anyukát-apukát, a tenyésztőt, a helyet is, ahol az első 8-9 hétben tartani fogják a kutyusomat, tudom, hogy mindent megkap: törődést, szeretetet, gondoskodást, figyelmet, minőségi száraztápot, ideális helyet,chipet, oltásokat, tudom, hogy odafigyelnek a nevelésére, szocializálását is megkezdik. Nem mellesleg megszerettem az általam kiválasztott fajtát, és úgy gondolom, egy-két kiállításra is elnézek a kutyusommal.


Egyébként, ha pedig valaki azt mondja, az örökbefogadás mellett dönt, akkor ő mindjárt "szent", mindenkinek így kéne cselekednie.


Tudom, hogy ez valóban jó dolog, és részben igaz is, hogy azok teszik a legjobban, akik örökbefogadnak (a jövőben majd én is tervezek megmenteni egy árvát), de attól még miért kell minket leh*lyézni, kinézni, csak azért, mert fajtatiszta, törzskönyves kutya az álmunk?



2012. dec. 28. 22:50
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

Én megoldottam: egy fajtatiszta jellegűt fogadtam örökbe. :)


De ha rám hallgatsz ebben a témában nem foglalkozol másnak a véleményével. Meghallgatod, hogy mit mond és ennyi, hiszen Te fogod nevelni, Te fogod a pénzt rááldozni, és nem az aki Téged lehurrog.

2012. dec. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
69%

Nekem két fajtatiszta kutyám van. Az egyik tk-s, szűrt szülőktől, a másik szaporítótól.

Néhány észrevételt leírnék. A törzskönyves kutyusom színhibás volt, kiállításokon nem állta volna meg a helyét, ő maradt utolsóként, senkinek nem kellett. Amint megláttam a szívembe zártam, már is imádtam. Magasról tojtam rá, hogy mennyivel van több fehér benne mint fekete, avagy hogy fehér folt van a feketéjében... Nekem csak egy kis lélek kellett, akit szerethetek. A tenyésztők még is hosszasan szabadkoztak, hogy talán alakul még, ha leveti a kölyök bundáját, kikopik az a fehér folt stb. Nem értették meg, hogy konkrétan lesz*rom, nekem így tökéletes! Alig akarták nekünk adni, mert csak hobbi kutyának szerettük volna... Végül csak belementek és féláron kaptuk meg, mert "hibás".

3 éves korára az is kiderült, hogy nem csak hogy színhibás, de diszpláziás is. A tenyésztőktől annyi segítséget kapunk, hogy nagyker áron hordanak nekünk speckó tápot, meg étrend kiegészítőket, illetve persze a nagy sajnálkozást. 2 évre rá jött a levél, a tesónál valami szemproblémát találtak, visszakövették és a nagyanyánál örökíthető szembetegséget találtak, adott tenyészkutyát azonnali hatállyal kivonták a tenyész forgalomból. Pompás! Ez HATALMAS hiba egy tenyésztőtől szerintem és azóta is rettegek attól, hogy legalább ezt ússzuk meg!

Egyébként a szemünk fénye, a család "örege", imádjuk, örülünk, hogy van nekünk, de nem lettem oda a törzskönyvért, amikor így is ennyi hiba csúszhat a rendszerbe!


A szaporított kutyám... A szülőknél az anya tk-s, az apa fajtatiszta, de nem tk-s. Ebből adódott, hogy a kölykök sem lettek tk-sok. Bent tartották őket, mindent megkaptak, oltásokat, minőségi tápot, szeretetet és törődést. Ők kerestek meg minket, hogy maradt egy kiskutyájuk, egyelőre nincs gazdája, pedig már 8 hetes. Látták, hogy nekünk van egy ilyen kutyánk és ha elfogadjuk, szívesen nekünk ajándékoznák a megmaradt picúrt. Elmentünk, megnéztük, kis szőrgombóc volt még, tényleg jó helyről, szép szülőkkel. Igazán karakán és vagány kis fickó lett belőle, 2 éves és még egyszer sem volt beteg, mégcsak megfázva sem volt! Elfogadtuk, egy héttel később elhoztuk. Egy fillért nem kértek érte, már rámondtuk az áment, amikor volt nála a doki beadni az esedékes kölyök oltást, azt is kifizette a "szaporító" gond nélkül, pedig felajánlottuk, hogy majd mi álljuk. Nemet mondott!


Ergo összehasonlítva, van egy beteges, diszpláziás idős kutyusom színhibával és egyéb örökíthető betegséggel, ami miatt tenyészkutyának nem alkalmas (nem is akartuk), kiállításokra sem alkalmas és a diszplázia mellett agilityzni, vagy frizbizni sem.

Illetve adott egy szaporított, ingyen kiskutya, tökéletes külső adottságokkal és vagány, belevaló stílussal, jó kiállással, aki "lenézendő", mert nincs törzskönyve. Mégsem volt soha beteg, semmiféle testi és idegrendszeri problémája nincs egyelőre.


Ha harmadik kutyám is lesz esetleg, én törzskönyves kutyáért többet az ÉLETBEN ki nem adok pénzt, szaporítótól nem veszek, így marad az örökbefogadás!

Mindezek ellenére imádom a kutyáimat, de megvan a magam véleménye. A lényeg hogy az alapján dönts, amit te szeretnél, ne mások véleménye alapján. Ámde nem biztos, hogy érdemes vitázni azon, hogy honnan szerezhetünk egészségesebb kutyát!

2012. dec. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
70%
Igen, néha tényleg idegesítő ha kiírod h pl. tudtok labrador kennelt és azt írják h inkább válasz menhelyről ( miközben azt se tudják h mi van) Mert igen szeretnék egy labradort de azt tenyésztőtől, de azt nem tudják hogy szeretnék egy menhelyi kutyust is de már rögtön mindenki "oltogat" pl: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3780795-labra.. nem fogom én is minden kérdésnél feltüntetni hogy van már/ szeretnék egy menhelyi kutyust szóval... már engem is idegesít egy kicsit!
2012. dec. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
67%

Ezek azért elég durva sértések csak mert tenyésztőtől veszel.Még meg is érteném, ha szaporítót mondtál volna, de egy tenyésztő törődik a kutyáival és gyakran viszi állatorvoshoz is őket, hogy a kölykök biztosan jó egészségügyi háttérrel rendelkezzenek.

Tényleg szép dolog menhelyről hozni kutyát, de szerintem, ha valakinek gyerekei, macskái vannak akkor nem a legbiztonságosabb menhelyről hozni egy felnőtt kutyát, persze lehet, hogy jól kifognak jönni, de az is lehet, hogy nem.Igaz ez nem a kutya hibája mert egyszerűen nem volt hozzászoktatva más állatokhoz, gyerekekhez.A kölyköket meg szerencsére hamar örökbe szokták fogadni az emberek.De szerintem ne törődj másokkal. Ha ilyen nagy a szájuk akkor használják inkább arra, hogy hívják fel az emberek figyelmét a menhelyi kutyákra és ne másokat sértegessenek.

2012. dec. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:

Sok vita volt a tenyésztőkről meg szaporítókról.Mit csináljon az,akinek tetszik egy fajta,olyan kutyát szeretne,de nem akarja kiállításra vinni,tenyészteni?Tehát hiába van törzskönyve,nem tudja kihasználni.

A tenyésztőknél még a szín vagy egyéb hibás "hobby"kölykök is tízezrekbe kerülnek.Fajtamentőknél épp nincs olyan kutya,akit megfelelőnek ítélnek az illetőhöz.Mit csináljon az ilyen gazdijelölt?Most ne jöjjön senki azzal a dumával,ha nem tudsz tízezreket fizetni a kutyáért,már nem lehetsz jó gazdája.Én többet pénzt kutyáért senkinek nem adok.

2012. dec. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
82%
Nekem tk-s magyar vizslám van és mindenki mondja hogy milyen szép stb. Azért választottunk tk-st mert volt egy nemtörzskönyves kutyánk és megtámadta anyukámat.Erre kiderült hogy az egész alom bekattant,mert beltenyészetesek voltak.Van befogadott kutyám is ugyanaz,de a tk-nél tudod hogy egészséges kutyád van
2012. dec. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2012. dec. 29. 20:10
 38/41 anonim ***** válasza:
Törzskönyves kutyák között is van nem kevés,amelyik bekattan.Attól,hogy kivált valaki egy pár ezer forintos törzskönyvet,még nem biztos,hogy szűrik is a kutyákat.
2012. dec. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 A kérdező kommentje:
Utolsó, arról lehet tudni, hogy szűrik-e a kutyákat, vagy sem, és, hogy mire szűrik, valamint, hogy mik az egyed eredményei :) Lehet ám ilyeneket ellenőrizni is ;)
2012. dec. 30. 13:20
 40/41 anonim ***** válasza:
Láttam én már érdekes dolgokat mestertenyésztőnél is...
2012. dec. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!