Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nézik le azokat, akik...

Miért nézik le azokat, akik fajtatiszta, tk-s kutyát vesznek?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, volt itt egy olyan kérdés, ami arról szólt, hogy miért nézik le a keverékeket...hát, szerintem ez a változat helytállóbb. Fajtatiszta kutyát szeretnék, és mikor ezt közlöm valakivel, mindig ezt kapom: "válassz inkább egy keveréket, ők is ugyanolyanok, mint a fajtatiszták, sőt, ők sokkal hálásabbak és hűségesebbek", "milyen szívtelen bunkó vagy, hogy nem mentesz meg egy életet!!" (ezt is mondták tényleg!), "hagyd a csudába a fajtatisztákat, szépek, szépek, de nincs lelkük, csak kitömni lehet őket, bezzeg a keverékek...!" (ezt tegnap mondta egy nagyokos, akinek menhelyi kutyusa van), "te is egy h*lye nagyképű majom vagy ám, fajtatisztát akarsz venni, hogy villoghass mások előtt, de közben miattad meghal egy kutya, akit megmenthettél volna, ha nem mások véleményével törődsz"


Ezeket, és hasonlókat vágnak a fejemhez, ha elmondom, mik a kutyavásárlási szándékaim. Ez mégis miért van???????

Értem én, hogy szép tett az örökbefogadás, és, hogy a menhelyeken is a fajtatiszta kutyákkal egyenértékű kedves kis barátokra bukkanhatunk, de akkor is. Én nem azért szeretnék fajtatisztát venni, mert "fel akarook vágni", hanem mert nekem ez a biztos "forrás". Jól ismerem az anyukát-apukát, a tenyésztőt, a helyet is, ahol az első 8-9 hétben tartani fogják a kutyusomat, tudom, hogy mindent megkap: törődést, szeretetet, gondoskodást, figyelmet, minőségi száraztápot, ideális helyet,chipet, oltásokat, tudom, hogy odafigyelnek a nevelésére, szocializálását is megkezdik. Nem mellesleg megszerettem az általam kiválasztott fajtát, és úgy gondolom, egy-két kiállításra is elnézek a kutyusommal.


Egyébként, ha pedig valaki azt mondja, az örökbefogadás mellett dönt, akkor ő mindjárt "szent", mindenkinek így kéne cselekednie.


Tudom, hogy ez valóban jó dolog, és részben igaz is, hogy azok teszik a legjobban, akik örökbefogadnak (a jövőben majd én is tervezek megmenteni egy árvát), de attól még miért kell minket leh*lyézni, kinézni, csak azért, mert fajtatiszta, törzskönyves kutya az álmunk?



2012. dec. 28. 22:50
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:

Fú, nem tudom hányadik vagy, jelenleg utolsó: honnan fogom tudni, hogy szaporító-e?

Ég és föld van tenyésztő és szaporító között, és aki ezt nem veszi észre, az süket, vak, agyatlan és még sok minden más egyben.

2012. dec. 28. 23:10
 22/41 anonim ***** válasza:
100%
Volt keverék kutyám is,mert azt akartam.Jelenleg törzskönyvezett fajtatiszta kutyám van,amiért 15OO km-t utaztam.Mert én ilyent akartam.Soha nem kérdeztem és nem is érdekelt senki véleménye az én kutyáimról...Nekem jó,más olyan tartson ami neki jó....Ami érdekes,én soha nem tapasztaltam ezt a fajta hozzáállást az emberek-kutyások részéről,amit leírtál.S eszembe sem jutna,hogy én valakinek osszam az észt,hogy miért keverék vagy miért fajtatiszta kutyája van.Találkozunk,elbeszélgetünk vagy sétálunk amíg a kutyák kijátszodják magukat,s utána megy mindenki a dolgára.A keverékkel vagy a fajtatisztával...
2012. dec. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:
Mostani utolsó: én igen gyakran találkozok ezekkel a dolgokkal...de lehet, hogy az én környékemen vannak csak ilyen nap 24 órájában beszólogatós kedvű, "nekem semmi sem jó" típusú emberek :)
2012. dec. 28. 23:13
 24/41 anonim ***** válasza:
100%

Miért? Mert sok ember nem képes több szemléletet átgondolni, nem látja, csak az érme egyik oldalát. Hisz, ha egy fajtatiszta, minőségi kölyköt vásárolsz, azzal nem egy életet mentesz meg... hanem egy egész fajta előrehaladását segíted elő azzal, hogy választásoddal a minőségi tenyésztést támogatod. Ez különösen fontos az olyan veszélyeztetett fajtáknál, mint pl a mudi.

Azok, akik ezt nem látják be, tulajdonképpen átesnek a ló túlsó oldalára. Azok meg, akik ilyen durván reagálnak arra, hogy fajtatiszta kutyát szeretnél, s kitalálnak olyan képtelen ostobaságokat, hogy a keverékek bizony mindenképpen hűségesebbek, jobbak, szebbek, okosabbak, mint azok a társaik, akik évszázados komoly szelektálás eredményeként formálódtak valóságos műremekké, téged pedig lehülyéznek azért, mert ennek az elképesztő génjátéknak, ennek az óriási kulturális örökségnek az egyik tagját választod társul... hát, azokkal ne foglalkozz, mert úgyse érik fel ésszel. Szerintem menhelyi kutyát örökbe fogadni szép és nemes, de nem jobban, mint fajtatiszta kutyát venni, pláne, ha még meg is próbálkozol a fajtának megfelelő elfoglaltság űzésével - ha lehetséges. Csak a szaporítókat és a gondatlan gazdákat ne támogassák a vásárlók.

2012. dec. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező szerintem azért kérdezi, mert unalmas hogy folyton a keverékesek sírnak, hogy őket nézik le. A másik meg az, hogy másokat igenis érdekli, hogy milyen kutyád van. És jó hogy téged az nem befolyásol avégső döntésben, de ha sokáig hallgatod, akkor igenis hatni fog rád, kellemetlenül érzed magad. Én még nem mentem olyan kutyás körbe, ahol nem az lett volna az első kérdés, hogy ki a a kutyád anyja, apja! Ha pedig nem szakértőkkel találkozol, akkor hű micsoda korcs, meg olyan fajta nem is létezik, hogy mudi, csak hazudsz... Hát elég kellemetlen akármennyire nem érdekel.
2012. dec. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:

Giniras, minden sorod minden szavának minden betűjével egyetértek, én is így gondolom!! :) =)

Keverék, vagy fajtatiszta jöhet, csak szaporítós kutya ne...:)

2012. dec. 28. 23:17
 27/41 A kérdező kommentje:
Utolsó, igaz! :)
2012. dec. 28. 23:18
 28/41 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Lehet én értem félre a válaszodat de azért leírom:

Ugye nem mindenki ismeri az oldalt és máshonnan sem tudják, hogy mégis hol kéne kutyát vásárolni ezért elkezdik nézni: apród,jófogás

itt ugye olyan 30-40ezer egy kutyus.

Akkor valaki itt rákérdez: javasolnak neki egy 100 000ft-os kutyust és nem fogja megérteni, hogy mibe jobb az a kutya mint a 30 000ft-os.

A másik kérdésük meg az lesz: mi az a törzskönyv? minek az? stb.

Tehát sokan úgy vesznek kutyát hogy a hasukra ütnek, hogy nekem a 101kiskutyában lévő kutya tetszik akkor olyat fogok venni és utána sem olcasnak meg semmi csak internetes hirdetéseket keresnek, és ott nem a kutya "minőségét" nézik hanem hogy a kutya minél közelebb legyen és minél olcsóbban hozzá tudjon jutni.

Ők azèrt nem értik meg mert semmilyen tudásuk nincsen esetleg egy nagyon kicsi és lehozhatod neki a holdat is az égről akkor sem fogja megérteni, hogy csak jót akarsz. (màsodik oldal hosszú válaszoló:D)

2012. dec. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól olvasom, itt egyeseknek fogalma nincs, mi az a szaporító és mi a tenyésztő!!! Kérdező, ismerős a téma, de szerintem itt azért is írnak ilyeneket, mert szeretnének minél több kutyának esélyt adni a menhelyen, így ha esetleg valaki akar kutyát, eszébe juttatják, hogy van menhely is, hátha mittudomén nem gondolt rá és így mégis onnan választ, ha meg nem, hát nem... én úgy vagyok vele, hogy ha egyedül laknék, vagy nem lennének gyerekeim, tuti bevállalnék egy sejtelmes múltú keveréket, de most így, kisgyerek mellé igenis kölyköt akarok, aminek szűrései vannak és tudom, honnan van, nem szaporítótól, hanem tenyésztőtől. Ennyi.
2012. dec. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:

Mert a fajtatiszta kutya tenyésztése nemesítés.A sok felelőtlen szaporító meg él a sok ostoba emberen akinek "áh nem kell a tkv" Na ezek tehetnek a sok gazdátlan kutyáról és a rengeteg szülőgépként ketrecben sínylődő példányról.

Ha fajtatiszta kutya kell emeld fel a valagad és menj ,járd végig a tenyésztőket ,várd ki az almot.És akkor még egy hobby kutyáról van szó ,még mindig nem tenyéstrésre ,kiállításra,ergo ivartalanítsd.

Ha mindez nem fontos akkor menj egy menhelyre és válasz társat.

2012. dec. 29. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!