Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nézik le azokat, akik...

Miért nézik le azokat, akik fajtatiszta, tk-s kutyát vesznek?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, volt itt egy olyan kérdés, ami arról szólt, hogy miért nézik le a keverékeket...hát, szerintem ez a változat helytállóbb. Fajtatiszta kutyát szeretnék, és mikor ezt közlöm valakivel, mindig ezt kapom: "válassz inkább egy keveréket, ők is ugyanolyanok, mint a fajtatiszták, sőt, ők sokkal hálásabbak és hűségesebbek", "milyen szívtelen bunkó vagy, hogy nem mentesz meg egy életet!!" (ezt is mondták tényleg!), "hagyd a csudába a fajtatisztákat, szépek, szépek, de nincs lelkük, csak kitömni lehet őket, bezzeg a keverékek...!" (ezt tegnap mondta egy nagyokos, akinek menhelyi kutyusa van), "te is egy h*lye nagyképű majom vagy ám, fajtatisztát akarsz venni, hogy villoghass mások előtt, de közben miattad meghal egy kutya, akit megmenthettél volna, ha nem mások véleményével törődsz"


Ezeket, és hasonlókat vágnak a fejemhez, ha elmondom, mik a kutyavásárlási szándékaim. Ez mégis miért van???????

Értem én, hogy szép tett az örökbefogadás, és, hogy a menhelyeken is a fajtatiszta kutyákkal egyenértékű kedves kis barátokra bukkanhatunk, de akkor is. Én nem azért szeretnék fajtatisztát venni, mert "fel akarook vágni", hanem mert nekem ez a biztos "forrás". Jól ismerem az anyukát-apukát, a tenyésztőt, a helyet is, ahol az első 8-9 hétben tartani fogják a kutyusomat, tudom, hogy mindent megkap: törődést, szeretetet, gondoskodást, figyelmet, minőségi száraztápot, ideális helyet,chipet, oltásokat, tudom, hogy odafigyelnek a nevelésére, szocializálását is megkezdik. Nem mellesleg megszerettem az általam kiválasztott fajtát, és úgy gondolom, egy-két kiállításra is elnézek a kutyusommal.


Egyébként, ha pedig valaki azt mondja, az örökbefogadás mellett dönt, akkor ő mindjárt "szent", mindenkinek így kéne cselekednie.


Tudom, hogy ez valóban jó dolog, és részben igaz is, hogy azok teszik a legjobban, akik örökbefogadnak (a jövőben majd én is tervezek megmenteni egy árvát), de attól még miért kell minket leh*lyézni, kinézni, csak azért, mert fajtatiszta, törzskönyves kutya az álmunk?



2012. dec. 28. 22:50
1 2 3 4 5
 41/41 anonim ***** válasza:
24%

Nekünk rengeteg kutyánk van,jelenleg 13.Kezdjük ott,hogy közülük 7 keverék.A többi fajtiszta spániel.


Nekem e kis keverék kutyusok is olyan szépek mint a fajtiszták.Sajnos a kettőt nem lehet összehasonlítani,mert egyedfüggő.


Mi az egyik kis spánielt piacról hoztuk el,mert kicsi volt,és sovány.Ráadásul rajta kívül volt még 6 éhes kis testvére.Igazából amint megláttam őket,az összeset a szívembe zártam.A piacra csak nézelődni mentünk ésha találunk egy szép fekete kan spánielt,de sajnos nem találtunk.Helyette ott volt 7 kicsi fekete-fehér foltos szépség.Kikönyörögtem,h vigyünk haza egyet a többi 10-hez.Végül döntöttünk,a legnagyobbat és a legszebbet kiválasztottuk.Szukát.Hazavittük,szegénykének csak épphogy adtunk valamit enni,akkora hasa lett,mint egy hordó.Azt hittem másnapra nem éli túl...Aznap délután elmentünk közben egy tenyésztőhöz,és kiválasztottunk egy rendesen gondozott-etetett,remek körülmények között élő kant.Hazavittük.Így otthon jelenleg 5 kiskutyánk volt.Ebből 4 kan 1 szuka.Teltek a hetek,és cseperedtek fel a kicsik,2-őt örökbefogadtak ami nekünk maradt alomból keverék(de ügyes és szép kutyus) az a nagyimék kapták meg.Mára a kis foltos akit a piacról hoztunk nagyobb betyár mint a másik,rengeteget nőtt mindkettő.Ha választani kéne,csak azért választanám a foltost,mert ő az enyém.Ha nem lenne az enyém egyik se,nem tudnák választani.Egyformák.:D


Van még egy gyönyörű okos és erős boxer X masztiff kanunk.Hiába olyan fajtákból való,de nála édesebb "öleb" nincsen.Őt örökbe fogadtuk.Mellesleg tigriscsíkos,olyan szép,h mehetne kiállításra.A keverék is lehet szép.


Saját kutyámra vagyok a legbüszkébb.Fajtiszta spániel,arany színű,5 éves és szuka.Őt is arról a piacról hoztuk mint a kis foltost.(a foltost amúgy Németországból hozták ide)Az én Szöszim a falu rettegett csibésze.Felnyomja a kerítéseket,kiengedi a többi kutyát,megeszi a szomszéd kutyákkal a kajájukat,kilopja a tojásokat a tyúkólból.Rettentően okos és ravasz kutya,azt mindenki elismeri.Ismeri és tudja az alap trükköket.Imád ugrálni,és futkosni velem.

Nem egy kiállítási kutya,de ettől még szép,spánieles.Nem tudom,mi lenne,ha ő nem lenne.


Csak annyit szerettem volna,hogyha társat szeretnél magad mellé egy keverék kutyus is megfelel.Az már a te döntésed,hogy végül milyet veszel.

2012. dec. 31. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!