Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért gondolják, hogy jobb...

Miért gondolják, hogy jobb lesz ha chipet rakatnak a kutyába?

Figyelt kérdés
Én már elvittem de nem értem,hogy mért lenne jobb...Ha eltűnik akkor végül is jó de most hány millióan dobják majd ki szerencsétlen állatkáikat(ilyenek nem is kéne kutya aki nem tudja 1x fizetni)csak mert fizetni kell...Tele lesznek majd a menhelyek..Szerintetek hasznos ez hogy kötelezővé tették?
2012. dec. 30. 18:38
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
74%

Ismét egy olyan intézkedést láthatunk, aminek baromira semmi haszna, megint csak a becsületes embert szivatja.



miért szivatná a becsületes embert? a becsületes ember tesz egy chipet a kutyájába, amit elég egyszer kifizetni és kész nincsen szivatva...

2012. dec. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
0%

"hogy én belerakatom, nade mivan a cigánnyal, meg mi van a tanyán a szaporítóval? "


Költői kérdés valóban.

Tehát "chipbarátok" várjuk a hozzászólásokat!

2012. dec. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 A kérdező kommentje:
Mondjuk az is igaz...
2012. dec. 30. 19:04
 24/46 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon hasznos!

Ha elveszik az állat, sokkal nagyobb esélyjel kerül így elő.

Nem lehet büntetlenül kidobálni a kutyusokat.

Ha ellopják, amint állatorvoshoz viszik, kiderül hogy hol van.


Ráadásul így, hogy az egész ország tudja hogy a chip kötelező, ha talál valaki egy kutyát, tudja hogy csak be kell vinni a legközelebbi állatorvoshoz, és már meg is lesz a gazdi. Nem kell azon agyalni, hogy segítsen e "jajj szegény, itt hagyjam, vagy próbáljak e segíteni? Ha segítek lehet hogy a nyakamon marad...", mert sokkal egyszerűbb lesz segíteni.

Szerintem nagyon nagyon hasznos a chip!

2012. dec. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
100%

Kodolányi Híradó

2013. január 1-től kötelező kutyachip

ajánlás e-mailben nyomtatóbarát változat

AlbaMag 2012. november 30. péntek


2012 augusztus elsejétől lép életbe, de a türelmi idő január 1-ig tart. 2013-ra már minden 4 hónapnál idősebb kutyának kell rendelkeznie kutyachippel. A rendelet alól egyik eb sem kivétel. Az elmulasztás pénzbírsággal jár.


Január elsejétől hatályba lép az új törvény, miszerint minden negyedik hónapját betöltött kutyát kötelező mikrochippel megjelölni. Az új rendelet legfontosabb célja, hogy csökkenjen az elkóborolt állatok száma. A parányi szövetbarát kapszulába egy antenna, és egy mikrochip van beépítve. A 15 számjegyből álló vonalkód tartalmazza a kutya adatait, ezért ha bármikor elvész, és elviszik egy állatorvoshoz, vagy kutyamentőhöz, a chipolvasóval a kutya adatai egy internetes hozzáférés segítségével azonnal megtalálhatóak. Az eljárás teljesen veszélytelen a kutyák számára, egy implantőrrel könnyen behelyezhető az állatok bőre alá, amely olyan éles, hogy nem érzik meg.


Az alapkamara díj tartalmazza a chip behelyezésének díját, amely 3500 forint. Ebben benne van a regisztráció is. Az állatorvos nem olthatja be a kutyát addig, amíg nincsen ellátva chippel. Amennyiben a tulajdonos nem hajlandó eleget tenni a kötelességének, az állatorvosnak jelentenie kell a Főállatorvosi Hivatalnak. Aki megsérti a rendeletet, minimum 15 ezer forint bírságra számíthat, de ez akár emelkedhet is.


Régen szinte lehetetlen, ma már nagyon is lehetséges


Régebben szinte lehetetlen volt, ma már sokkal inkább elképzelhető, hogy a menhelyekre, gyepmesteri telepre bekerült kóbor állatok, viszont lássák gazdájukat. Ehhez nagymértékben hozzájárul, hogy mikrochip leolvasóval már majdnem minden állatorvos, és állatmenhely rendelkezik.


A chip a kutyák számára egy életre szól. Nem tud lemerülni, mert nincs benne áramforrás, ezért nem kell cserélni. Reméljük, hogy ez az egyszeri költség nem akadályozza meg a tulajdonosokat abban, hogy megtegyék ezt a lépést. Hiszen az állatok egyhavi etetése is többe kerül, mint ez az összeg. A mikrochip akkor meneszthető, ha a kutyus elhalálozik, és azonosításának beszüntetése a cél. Abban az esetben, ha ezt a beavatkozást nem az állatorvos végzi el, törvénysértésnek minősül a cselekedet. Magyarországon élő kutyák száma közel 1,5 milliót tesz ki, ebből csaknem 100 ezer gazdátlanul kószál az utcákon. A mohácsi kistérségben már hatályba lépett ez a rendelet. A külföldi országokban, mint például Ausztriában már két éve kötelező a chippelés.


Dr. Talpag Bálint pilisvörösvári állatorvos elmondta, hogy a chipnek azon kívül, hogy kötelező, nagyon komoly értelme is van. Mivel előírásba adták, most is törvény határozza, nagyon komoly ellenállás jelentkezik még mindig az állatgazdáknál, mert ami kötelező azt nem szeretik. A bechippeltetés hosszútávon, a minőségi állattartásnak az alapköve lesz. Ha az elmélet a gyakorlatban is megvalósul, akkor nem lesz több kóbor kutya, ami egy idealizált állapot lenne. Ez egy nagyon jó irány lenne, amit maximálisan kellene követni.


Egy harmadik kerületi állatgazda megosztotta velünk, hogy abban a térségben ahol él, ez a rendelet már egy éve életbe lépett. „A rendelet bevezetésekor úgy érzem, hogy nagy teher esett le a vállamról, hiszen ez megnöveli majd annak az esélyét, hogy ne legyen több gazdátlan kutya. Én ezért a biztonságért, nem sajnálom a chippeltetés költségét”

2012. dec. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
96%
Engem nem érdekel hogy mások mit csinálnak. Az én kutyám így nagyobb biztonságban van, és ettől én nyugodtabb vagyok.
2012. dec. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
12%

"Ha ellopják, amint állatorvoshoz viszik, kiderül hogy hol van."


4hónapos kor alatt nem kell chip,javarészt a kis kutyákat lopják.A lopott kutyát nem orvoshoz viszik,hanem a legrövidebb időn belül eladják.

2012. dec. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
13%

Nem lehet büntetlenül kidobálni a kutyusokat. "


Dehogynem,a chip fizikai eltávolítása kb 3mp.

2012. dec. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
97%
Az értelme annyi, amit leírtak, ha elvész a kutya, kiszökik, elkóborol, sokkal könnyebben hazajuttatható. Ha valaki ezután kidobja a kutyáját, az felelősségre vonható. Pár éven belül minden kutya azonosítható lesz. Mi kell ennél több? A kutya életében egyszer kell berakatni a chipet, összesen 3500 ft, 4 hónapja vezették be konkrétan ezt a törvényt, de már 3 éve törvény szól a chipeztetésről. Nem értem, mi a nehéz 3 év, vagy akár csak 4 hónap alatt összekapargatni ezt az összeget?! Bezzeg cigire, internetre, digitális TV-re van pénz... A 3-4 év alatti kutyákban pedig már úgy is lenni kell chipnek, hisz ennyi ideje szól jogszabály arról, hogy csak úgy adható el vagy fogadható örökbe kutya, hogy chippel rendelkezik. Tudom, manapság felelősen gondolkodni luxus...
2012. dec. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim válasza:
15%
MOST még csak egyszer kell kifizetni azt a 3500ft-ot, utána majd kitalálják hogy lesz chip adó, mert ugyebár az embereket valamiből finanszírozni kell amiért megnézik hogy éppen hol van a kutya.
2012. dec. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!