Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért gondolják, hogy jobb...

Miért gondolják, hogy jobb lesz ha chipet rakatnak a kutyába?

Figyelt kérdés
Én már elvittem de nem értem,hogy mért lenne jobb...Ha eltűnik akkor végül is jó de most hány millióan dobják majd ki szerencsétlen állatkáikat(ilyenek nem is kéne kutya aki nem tudja 1x fizetni)csak mert fizetni kell...Tele lesznek majd a menhelyek..Szerintetek hasznos ez hogy kötelezővé tették?
2012. dec. 30. 18:38
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
100%

Annyian panaszkodnak itt hogy milyen drága beadatni a chipet stb. Arról nem beszélve hogy valahogy ki kell nyögni az évi oltást is. De jóó oké azt kifizeti de erre nincs 3500Ft.

Mióta is hallgatjuk ezeket a panaszokat?? Minimum fél éve. Ha ez idő alatt csak havonta 500 forintot tett félre már majdnem megvan az ára.. Komolyan nem értem mire ez a nagy felháborodás?! Be kell chipeltetni akkor be kell. Túl van beszélve. Ha csak pár kutyának segít hazajutni az a chip akkor már megérte. Az meg abszurdum hogy Orbán újabb hülyesége. Már évek óta kampányolnak érte az állatvédők, épp itt volt az ideje hogy bevezessék.

2012. dec. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 A kérdező kommentje:
Hát...csak nem ...
2012. dec. 30. 19:22
 33/46 anonim ***** válasza:
100%
Jellemző válasz az is, hogy mert más nem csinál valamit, azért én se fogom....
2012. dec. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
100%

Ha ellopják és eladják, előbb utóbb az új gazdája is orvoshoz viszi. És persze, mindent ki lehet játszani, akár el is távolíthatják. De még mindig jobb mint ha semmi akadály nem lenne előttük.

Ilyen erővel ne zárd be a kocsid ajtaját, mert hát úgyis fel lehet törni....


Amúgy a lényegi haszna valóban az elkóborlás miatt van. Bármikor történhet valami. Pl valaki nyitva hagyja a futtatóban az ajtót. Vagy elesel, elejted a pórázt... Az én kutyusom nem hagyna ott ilyenkor sem, de pl egy aktív fajta, vagy egy kölyök simán eltűnhet.


Mindenre van kifogás, és mindig vannak akik ágálnak az új szabályok ellen, ez emberi tulajdonság. De szerintem igenis hasznos dolog! És egész biztos vagyok benne, hogy rövid időn belül ez számszerűen kimutatható is lesz!

2012. dec. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg aki emiatt kidobja a kutyáját, annak nem is való kutya. Lehet hogy most rossz lesz néhánynak, így a bevezetéskor, de majd lesz nekik inkább rendes gazdijuk. Hosszútávon meg majd csakolyan vállal kutyát, aki ezt is vállalja.
2012. dec. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan mit ártana? Ha az a gond, hogy milyen fájdalmas a kutyának, megnyugtatlak, kevesebb stressz, mint egy oltás. Ha pedig az, hogy mennyi kóbor állat lesz emiatt, arra meg csak azt lehet mondani, hogy aki most kidobja a kutyáját, az akkor is kidobná, ha bevezetnék a körzetében az ebadót vagy ha ellenőrzések lennének avégett, hogy betartják-e a a tulajdonosok az állatvédelmi törvényeket (egy ilyen ellenőrzés már nagyon kellene). Az ilyen ember nem fizetné ki az orvosi költségeket sem, ha a kutyája megbetegedne, helyette inkább végig nézi a szenvedéseket, vagy házilag megoldja. Ha most a chipeztetést komolyan veszik a gazdák, az orvosok és az állam is, akkor pár év múlva nem lesznek kidobott kutyák, mert a gazdákat súlyosan felelősségre vonják emiatt.
2012. dec. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
100%
Előre bocsájtom:az én kutyám chippezett,ivartalanított,rendesen van tartva.DE!Nem látom sok értelmét a chipnek,mivel sajnos sok FELELŐTLEN "állattartó" még az éves oltásra sem viszi el a kutyáját,szaporítja,majd pár tízezer forintért árulja az expresszen a génhibás egyedeket,amelyik meg a nyakán marad,azt az árokparton szélnek ereszti,és abból van nekünk a"munkánk".Visszük állatorvoshoz,bechippeztetjük,tízezreket költünk rájuk,és sajnos a gépezet forog tovább...Tapasztalatból mondom SAJNOS a chip azonosítóját-több helyen- minden ellenőrzés nélkül,bemondásra átírják!
2012. dec. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
84%
Kell a chip és nem az elszökések miatt. A legfontosabb hogy a chipp mellé be kerül az is mikor kapta meg az eb a veszettség eleni oltást és ez nagyon fontos! Divat a póráz nélküli séta és a kutyák 70%-a még nem behívható. Itt egy példa rá: az apósommal 2 évvel ezelőtt sétáltattuk a csivinket pórázon és szaladt felénk egy nagyobb testű keverék kutya, természetesen a gazdája nem tudta visszahívni az apósom kiugrott elénk, hogy nekem ne essen bajom és megharapta. Honnan tudod ilyenkor hogy megkapta a veszettség elleni oltást? Az oltási könyv semmire se bizonyíték mert honnan tudod, hogy ahhoz a kutyához tartozik-e? Az apósom 3 hétre kórházba került és kezelték (hasba kapott injekciókat) veszettségre. Te örülnél ha ilyen történne a gyerekeddel vagy akármelyik szeretteddel? Mert lehet hogy én szerintetek a felső 10ezerbe tartozom, mert igenis nem sajnálom rá a pénzt, mert ha ezzel is kicsit javíthatunk azon, hogy ilyen ne történjen meg többet akkor igenis hozzá járulok! Kéretik felelősségteljesen gondolkodni!
2012. dec. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
0%
Hülyeség volt kötelezővé tenni, munka nélküliség szegénység. Az hiszik az embereknek van ilyesmire pénze?
2013. jan. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
100%
Ha végigpörgetem a facebookom, mást sem látok mint elveszett/talált kutyát. Hogy örülnének most azok a gazdik, ha komolyan vették volna ezt a dolgot, és chipeztetik a kutyájukat. Már régen otthon lehetne mindegyik.
2013. jan. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!