Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan értessem meg a kutyával...

Hogyan értessem meg a kutyával, hogy emberürüléket és mást sem szabad felenni? Husky.

Figyelt kérdés

Póráz nélkül sétálunk, mire már odaérek már megette. Ilyenkor szétrobbanok a dühtől. Most azt csináltam, hogy pórázra tettem, haza jöttünk és elzártam a kiskertbe. Ide nagyon ritkán zárom be, remélem érzi, hogy valamit nem csinált jól.

Mit tudnék tenni, hogy ezt egyszer s mindenkorra megértse?

Hogyan tudnám letiltani, kérlek segítsetek!


Csak hozzáértő gazdik válaszát várom, előre is köszönöm!


2013. jan. 4. 12:38
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:
Suliba keveset jártunk, kb. 6 alkalom volt, mert utána lebetegedtem és sajnos azóta sem vagyok jól, pedig ennek már 2 éve, de ha lenne itt a közelben jó suli, akkor mennénk, de nincs. Ez egy átlagos vidéki suli volt.
2013. jan. 4. 14:07
 22/41 anonim ***** válasza:
Merre laksz?
2013. jan. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:
ma 14:02 Igen, sajnos tisztában vagyok vele, hogy interneten keresztül nem lehet tanítani, de azért ragad ránk egy-két jó elmélet. Tükörsuli jó lenne, de sajnos itt nincs a közelben. Esetleg oktató videók nincsenek ezzel kapcsolatban? Youtubon keresgáltem, de csak az alap dolgok vannak (ül, fekszik, marad, hozzám, pacsi), ezeket tudja, kivétel a behívás, ami nem 100%-os sajnos.
2013. jan. 4. 14:12
 24/41 zsuzsabazsa ***** válasza:

Ijeszd meg pont akkor, amikor a szart enné fől.


Folyton figyelned kell, és amikor meglátod a szándékát, vagy már éppen eszi, akkor ijeszd meg.

2013. jan. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
76%

Annak semmi értelme h ha sz@rt eszik utána hazasétálsz vele és bezárod. Nem köti össze.


Én is ismerem az erős pistás módszert, az én kuytám szereti a csípőset :D


Ha kutyanevelésről van szó, és a "nem követendő" példát alkalmazom. Megláttam h sz@rt eszik, kapott egy óriási nyakast. Még egyszer próbálta meg, azóta soha. Megszagolja, lepisálja és megy tovább. De mondom, én a "nem követendő" példa vagyok :)

2013. jan. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:

Nem köti össze? Sejtettem.


Ijesztettem én, de a husky nem egy ijedős fajta, csak a víztől fél, de attól is csak ha slagon vagy flakonból jön. Hegyi patakokba simán belemegy.


Mindig írjátok, hogy büntesd és old ki, de kíváncsi lennék ki, hogyan csinálja....

2013. jan. 4. 14:54
 27/41 anonim ***** válasza:
Én ott helyben megbüntetem ha csinál valamit, aztán ha itthon vagyok nem szólok hozzá és még csak rá sem nézek, ha kinn vagyunk, akkor póráz és nem beszélek hozzá, nem nézek rá és valszeg akkor nincs isj áték (majd itthpn bepórlom vele), Aztán mikor eltelik a megfelelő idő (adogtt cselekedettől függ), odahívom, megsimogatom és mondom h nincs baj. Akkor már ő is megnyugszik, csóválja a farkát és bújna belém :)
2013. jan. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
61%

Nálunk megy egy megtolás, meghajtás, esetleg egy-egy pofon, ha olyan van, utána ki is oldom. Magamhoz hívom, picit megjátszatom, megfuttatom (a mozgás oldja a legjobban), mindezt addig csinálom, míg el nem múlik a büntetés okozta feszültség a kutyában. Élelem felszedésért egyszer kellett büntetni, behívás megtagadásért legfeljebb ha 5 alkalommal a 2 év alatt. És egy igen domináns kutyáról van szó, mégis annyira hatásos ez így, hogy mindig, minden körülményben tökélet tudom kontrollálni.


Viszont ezt a büntetés-figyelmen kívül hagyós módszert soha nem értettem igazán. A kutya pl. feleszik valamit, kap egy taslit és utána a gazda még egy hétig nem szól hozzá, nem játszik vele, rá sem néz, nem simogatja? De azért sétálni viszi, fésüli ha kell, ad neki enni, stb. Annyira nem látom értelmét. A kutya agya nem úgy működik, hogy arra gondol, most azért nem foglalkozik vele, nem beszél hozzá a gazdája, mert egy hete kaját szedett fel vagy kiment a gazda előtt az ajtón, stb. Náluk nincs ilyen logikus gondolkodás. Elkövet valamit de azt nem fogja összekötni azzal, hogy a gazdája napok múlva hogy viselkedik vele. Azonnal kioldja magát, amint iszik, elkezd játszani, enni kap, stb. Annyira nem is látom, hogy hatásos lenne.

2013. jan. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:

Én azt csinálom, hogy először is istenesen megszidom, aztán sarkon fordulunk és irány haza, de még eddig sosem ütöttem meg -talán ez is baj-, ma viszont felkaptam egy vesszőt és ott a sz@ar mellett jó nagyot csaptam szegénynek a fenekére, fájhatott, mert felvonyított.


A nem nézek rá, nem szólok hozzá tilalmat én is csináltam, de kevés vagyok hozzá, mert egy "rakás" értetlen emberrel lakok egy udvaron. Jön a párom fia, utyuli-mutyuli, a páromnak is hiába mondom, hogy nem szól hozzá, nem néz rá, egyik pillanatban még betartja, másikban már nem.


Most már kiengedtem a kiskertből, nagyon megadó volt, csak tudnám, hogy értett-e valamit az egészből. Ilyenkor mikor kedveskedni akar, adja a pacsit és olvadok el. Tudom, hogy bennem van a hiba, de dolgozunk rajta.


Még írhattok bármi hasznosat ami eszetekbe jut, az eddigi válaszokat nagyon köszönöm!

2013. jan. 4. 15:26
 30/41 anonim ***** válasza:

Ilyessze meg... Hülyeség. Én az enyémmel odáig jutottam hogy összehúzza magát miközben eszik valamit..


Mi barátnőmmel most döntöttünk úgy hogy bevetjük a fogkrémet mint következményt. Nem kell a kutyát lebaszni semmi. odamész hozzá kinyitod a száját és jó alaposan kimosod fogkrémmel. elvileg 2-3alkalom elég és megérti.. kíváncsi leszek ma már visszük magunkkal :D

2013. jan. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!