Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan értessem meg a kutyával...

Hogyan értessem meg a kutyával, hogy emberürüléket és mást sem szabad felenni? Husky.

Figyelt kérdés

Póráz nélkül sétálunk, mire már odaérek már megette. Ilyenkor szétrobbanok a dühtől. Most azt csináltam, hogy pórázra tettem, haza jöttünk és elzártam a kiskertbe. Ide nagyon ritkán zárom be, remélem érzi, hogy valamit nem csinált jól.

Mit tudnék tenni, hogy ezt egyszer s mindenkorra megértse?

Hogyan tudnám letiltani, kérlek segítsetek!


Csak hozzáértő gazdik válaszát várom, előre is köszönöm!


2013. jan. 4. 12:38
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

Ki mondta h hetekig vagy napokig kell úgy hagyni? percekről beszélek....


Egyszer volt, h 2 napig kizártam. A kutya úgy mozgott a lakásban, mint egy árnyék, csak feküdt a helyén, még akkor sem örült (pedig ilyenkor majd szétrobban az örömtől), amikor elővettem a nyakörvet. Mert nem szóltam hozzá, nem néztem rá, semmi. Miután pedig feloldottam, mindit úgy volt, mint előtte örült, mászkált, futkosott, labdázott, stb. Az alatt a 2 nap alatt ilyen nem fordutl elő. Nem oldja ki magát a kutya.

2013. jan. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 A kérdező kommentje:
Nálunk az is probléma, hogy későn kezdtük a tanítást, 2 éves már elmúlt mikor elmentünk suliba, aztán utána folytattuk itthon minden egyes nap. A másik probléma szerintem, hogy itthon elég sokat simogatom, dédelgetem, szerintem túlzásba viszem (mondjuk nem tudom más mennyit szeretgeti a kutyusát), de egyszerűen nem tudom tartóztatni magam. És a legfőbb baj, hogy nem tart tőlem. Pedig minden olyan jól működik itthon, pl. kapun csak engedélyre, hívásra jön ki (régen surrant ki anyósom mellett állandóan a kapun), ezt szépen megtanulta, nem jön be a lakásba csak ha hívom, a csontot a szájából olyan szépen ki tudom venni, hogy még csak nem is morog, stb. Szóval dolgoztunk elég sokat, hogy ilyen legyen, és minden nap egy órás tanulás, szaladgálás, de ez a sz@r evés, hát ez kiborít rendesen.
2013. jan. 4. 15:36
 33/41 A kérdező kommentje:
Diesel23, majd kérek beszámolót! :)
2013. jan. 4. 15:41
 34/41 anonim ***** válasza:

Nem is kell, hogy tartson tőled! A tekintély és a félelem nem jön össze. Ha meg van a kellő tekintélyed, akkor boldogan rohan be hozzád a kutya, mikor hívod. Hogyha lapítva, behúzott farokkal menne, az csak a megfélemlítésnek lenne a tünete.


Little Red

Ennek azért nincs értelme, mert a kutya oldja magát az evéstől, ivástól, mozgástól, új ingerektől és főleg az alvástól. Lehet, hogy akkor éppen nem fog kicsattanni a jó kedvtől, mikor ott vagy, de ez nem azért van, mert ő magában azt hajtogatja, hogy "jó ég, még mindig haragszik rám a 2 nappal ezelőtti hibáért, még mindig haragszik, még mindig haragszik...", hanem mert tökéletesen leveszi a te jelzéseidből, hogy nem tűröd meg, hogy bomoljon, játsszon, felhőtlenül jól érezze magát. Mert bizony a kutya erre is képes! De arra nem, hogy napokig bűntudatban éljen. Ez emberi tulajdonság, fölösleges és butaság ezt belelátni a kutyába. De nem ti hirdetitek azt mindenhol, hogyha a kutya agresszív vagy bármi gond van vele, akkor az a megoldás, hogy a gazdi napokig vagy akár egy hétig csak pórázon sétáltassa, ne dolgozzon vele, ne beszéljen hozzá, némán adja neki a kaját, stb.?

2013. jan. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 zsuzsabazsa ***** válasza:
31%

Az ijesztésnél nem arra gondoltam ,hogy azt mondod : Hu

Szarevés közben meglehet csúzlizni a seggét.

Hozzá lehet vágni valami nehezebb zörgős valamit.Pl vastag kikötő láncot.

Riasztó patront eldurrantani mellette ami papírból van. /ha nem lövésálló/ Játékboltban is lehet kapni.

Számos ötletet ki lehet találni. Az egyik csak beválik.

2013. jan. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 A kérdező kommentje:
zsuzsabazsa, nem én pontoztalak le .... De amúgy amiket írtál, véleményem szerint csak kizökkentem a kutyát, a kizökkentéstől még nem tanulja meg, hogy nem szabad felenni minden sz@rt.
2013. jan. 4. 16:37
 37/41 zsuzsabazsa ***** válasza:

Nem érdekes ki pontozott le. Nem mindenki érthet velem egyet, minthogy én sem mással.

Nekem is volt szarevő kutyám. Csak mérsékelni tudtam a szarevését, leszoktatni teljesen szinte lehetetlen.

Mikor a földön intenzíven keresgélt, attól függetlenül, hogy szart talál e vagy sem, mindig hozzá kurtam valamit.


Vagy megcsörgettem egy láncot a kezemben és abbahagyta épp amit csinált vagy akar volna csinálni. Sz@arevésre gondolok.

2013. jan. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
Utolsó, ha elkezdett enni a kutyád egy kirakott mérget, hiába csörgetsz te akármit, már evett belőle. Nem az a jó, ha abbahagyja az adott viselkedést, hanem ha el se kezdi!
2013. jan. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 zsuzsabazsa ***** válasza:

Széklet evés volt a téma. Amire némely kutya erős késztetést érez. Tudnám hasonlítani a fekáliában és a dögben hempergőzéshez.


A talált vagy kínált élelemhez vannak más megoldások is.

2013. jan. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
A kettő ugyan az! Földről tilos bármit felennie a kutyának, nincsenek kivételek, hogy ezt szabad, azt nem. Csak összezavarja a kutyát.
2013. jan. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!