Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lóg a kölyök Husky füle?

Lóg a kölyök Husky füle?

Figyelt kérdés

Van egy 2 hónapos kislány Husky kölykünk, és lóg a füle. Ezzel nincs is gond, de ahogyan a képeket nézegettük neten, egyik kölyök Husky-nak sem láttuk, hogy lógott volna. Soknak még születésük után pár héttel is már állt.


Kételkedünk abban, hogy fajtisztát kaptunk, ugyanis a tenyésztő akitől hoztuk nem tűnt túl megbízhatónak. Elhoztuk a kutyát mert egy putriban tartották és a tenyésztő mondta is hogy agyon ütötte volna egy héten belül ha nem jelentkeznek érte. 9-en voltak egy alomban és úgy bántak szegénnyel mint egy darab hússal.


A kutyusnak nem volt semmi könyve, az oltást is a tenyésztő adta be neki (állítása szerint).


Mi szeretjük így lógó fülűen is, csak kíváncsi vagyok hogy átvertek-e minket? Mert mondanom sem kell, hogy fizettünk a kutyusért.



2013. jan. 6. 11:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/77 A kérdező kommentje:
A szeme színe barna.
2013. jan. 6. 15:55
 22/77 anonim ***** válasza:
És mivel a profilt husky néven fél éve hozta létre, így valszeg már volt egy alom eladó....
2013. jan. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/77 anonim ***** válasza:
És még továbbra is "tenyésztő"-nek hívja a kérdező...
2013. jan. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/77 anonim ***** válasza:
De hol lóg ennek a füle?
2013. jan. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/77 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igaza van az előttem szólóknak, de remélem tanultál ebből a hibából. Nem szabad pénz adni az ilyen kegyetlen embernek a felelőtlenségéért, sajnos hiába a kiskutyák látják a kárát :( Én elhiszem, hogy megsajnáltad és a jó szándék vezényelt, de ilyen minden nap történik az országban, sajnos nem lehet minden kutyust megmenteni, de ha mégis, akkor inkább menhelyről hozz el INGYEN egyet, ő is ugyanolyan teljes értékű kutyus, csak nem adsz ki több ezer forintot egy szaporítónak. Abból a pénzből inkább játékot vegyél a kutyádnak.


Az állatorvosnál majd tegyetek azért egy látogatást, szerintem az előttem írok is arra gondoltak, hogy ha putriból hoztad el, akkor bármi betegsége lehet. Oltási könyvet mutatott a szaporító vagy van valami bizonyíték, hogy kaptak oltást a kölykök? Mert ha csak mondta, akkor nem valószínű hogy kifizetett volna 3 ezer / kölyök pénz, ha agyon akarta ütni őket... Szóval dokihoz majd nézzetek be.


Nem véletlenül mondja mindenki, hogy szaporított ne támogass pénzzel, nem szabad onnan venni kiskutyát, de legközelebb már okosabbak lesztek ti is és ha a környezetetekből valaki szintén ilyen helyről hozna kutyát, akkor beszéljétek le róla, mert sajnos zsákba macskát vásárolhat így az ember.

2013. jan. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/77 anonim ***** válasza:
31%

kissé kellemetlen állapotok uralkodnak errefelé de ha már így van én is beleszólok. (lehet a piros kezeket nyomkodni)


azért mert szaporító az már tuti hogy nem is husky? ugyan már! szaporítóbol is lényegében 3 fajta létezik. az egyik az amelyik valóban nagyon gagyi keveréket gyárt. láttam már olyan hirdetést ahol bár az anya tiszta volt az apában valami másik fajta biztosan volt. a másik akinek van kettő valóban fajtiszta kutyája és ezeket kezdi szaporítani, a harmadik pedig aki hasonló fajtákat kever. pl. az apa husky az anya malamut.


emeljük ezek közül ki (a jelen esetben legvalószínűbbet) a második féle szaporítót: egy minőségi kennelnek minőségi elvárásai vannak a kutyáival szemben a szülők, nagyszülők, ükszülők stb többszörös győztesek minőségi vérvonalúak, hogy ne legyek túl hosszú ha a kölyökkutya egyetlen szőrszála sem áll ugy ahogyan az kellene akkor mindenképpen likvidálják a tenyészetből. jó esetben elajándékozzák ivartalanítva rosszabb esetben ki tudja mi történik velük. es ez még egyellőre csak a küllem. egy jó kennel kutyáinál látni lehet hogy a kölykök szakasztott egyformák. ezek az igazán igazán nagyon tökéletes tenyészetek amikről a kedves válaszolók beszélnek, de hogy őszinte legyek valahogy nehéz elhinnem hogy mindenki ilyen tökéletes küllemű lepapírozott, leszerződtetett minőségi vérvonalú kutyával rendelkezne. lehet lepontozni de egyszerűen nem megy.


namármost, az rendben van hogy a kérdező egy csepp a tengerben de hozzájárult eme borzalmas bűntényhez a maga x ezer forintjával

a bűncselekmény ellen, nem itt kellene őrjöngeni egy szegény naív embernek, mert ahogyan azt más is írta akkor valamilyen úton módon keressük meg a többi kölyök gazdáját is és jól hordjuk le őket hiszen az a megoldás nemde? én nem magyarországon élek már egy jó ideje, de észrevettem hogy ezen az oldalon magukból kikelnek az emberek ha egy gazdi nem min. 150 ezerért veszi meg a kutyáját. ellenben a hirdetések tele vannak ezekkel a szaporítókkal, telefonszámmal rendelkeznek, nem értem hogy az arra alkalmas szervet miért nem számolja fel őket? a szaporítót kell feljelenteni ahelyett hogy itt egymás torkának estek. ha annyira szíveteken viselitek ennek az ügynek a sorsát akkor miért nem emelitek fel a telefont és feljelentitek az összes hirdetőt az e.press ben meg a többi hirdető oldalon. gugliba csak beírjátok eladó kiskutya.

hiába hirdetitek itt az igét ha nem tesztek ellene, vagy az megoldás lenne hogy ezt a szerencsétlen gazdát lehordjátok a sárga földig? gratulálok mindenkinek.


ammúgy meg mi van ha nekem van egy hatalmas luxus lakásom, benne kettő fajtiszta törzskönyves kutyám és egyszercsak kiskutyáim lesznek amit én 150 ezerért ajánlok. akkor én már nem is szaporító vagyok mert az ár stimmel, a kutyák környezete nem putri és papírosak a szülők? vagy mert szaporítottam egész biztos hogy nem is fajtiszták?


kedves kérdező!

ha egy horribilis összegért egy tökéletes kennelből vettél volna kutyát most nem kellene ilyesmin gondolkodnod mert ott aztán tényleg a kutyák tökéletesek, mindegyik úgy néz ki ahogyan az a nagykönyvben meg van írva, nem lóg össze vissza a fül, nem áll satnyán a láb stb stb.. ellenben attól mert a kutya füle nem áll tökéletesen az még nem azt jelenti hogy nem huskyt vettetek. (olyan ez mint a királyi vér, attól mert nem erzsébet királyné a nagyink még emberek vagyunk, vagy mert nem mátyás király a rokonunk még magyarok vagyunk.)

lehet a dolog hátterében egészségügyi probléma is. illetve lehet hogy később fog majd felállni a füle. bár a képen nem láttam lógó fülü kutyát. az sem kizárt hogy még nagyon pici és ezért lógnak a fülek még. bár ezen a képen a kölykök 13 hetesek [link]

tehát kérdésedre válaszolva : igen (megeshet hogy) lóg a kölyök husky füle.

2013. jan. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/77 anonim ***** válasza:
-fajtatiszta
2013. jan. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/77 anonim ***** válasza:
37%

még annyit hozzátennék (és itt elnézést a kellemetlen példáért) de olyan ez mint a prostitúció. amíg nem számolnak fel minden egyes ilyen vagy ehhez hasonló helyet tevékenységet mindig is lesz.


ugy kb pár éve egy ismerősöm vett egy kutyát 45 ezerért, törzskönyvvel. elmondása szerint eléggé putri hely volt és még a szülők sem annyira hasonlítottak egymásra (az apa kicsit érdekesen nézett ki). mit ad isten törzskönyvvel adták a kölyköt. no akkor itt most ki a hibás? tudtommal a törzskönyvet arra alkalmatlan illetőnek és kutyáknak nem állítanak ki.

2013. jan. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/77 anonim ***** válasza:

Látszik, h annyit értesz a törzskönyvezéshez, hogy semennyit se.

BÁRKI kérhet tk-t tk-s szülők kutyájára (terméesztesen van mélg mellette némi papírmunka és határidők). Nem csak attól lesz tenyésztő valaki, mert ad tk-t. De ezt már leírtuk itt is, de ezek szerint nem értitek....

2013. jan. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/77 anonim ***** válasza:
ebben a témában nem olvastam sehol, a sok szidalmazás közepette többségében mindenki az áron volt kiakadva mint szaporító ismertető jele. ennek ellenére több helyen is olvastam már ugyanilyen témában hogy az ár mellett a törzskönyvre is kitértek mint kötelező tartozékot ellenben a kutya nem fajta tiszta. ezért is említettem meg ezt az esetet.
2013. jan. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!