Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lóg a kölyök Husky füle?

Lóg a kölyök Husky füle?

Figyelt kérdés

Van egy 2 hónapos kislány Husky kölykünk, és lóg a füle. Ezzel nincs is gond, de ahogyan a képeket nézegettük neten, egyik kölyök Husky-nak sem láttuk, hogy lógott volna. Soknak még születésük után pár héttel is már állt.


Kételkedünk abban, hogy fajtisztát kaptunk, ugyanis a tenyésztő akitől hoztuk nem tűnt túl megbízhatónak. Elhoztuk a kutyát mert egy putriban tartották és a tenyésztő mondta is hogy agyon ütötte volna egy héten belül ha nem jelentkeznek érte. 9-en voltak egy alomban és úgy bántak szegénnyel mint egy darab hússal.


A kutyusnak nem volt semmi könyve, az oltást is a tenyésztő adta be neki (állítása szerint).


Mi szeretjük így lógó fülűen is, csak kíváncsi vagyok hogy átvertek-e minket? Mert mondanom sem kell, hogy fizettünk a kutyusért.



2013. jan. 6. 11:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/77 anonim ***** válasza:
34%

amúgy meg te sem érthetsz túl sokat a dolgokhoz hiszen te voltál többek között az aki a leghangosabban kikiáltotta hogy a kutya tuti keverék csak mert nem neves kennelből való illetve még lógnak a fülei. jah és az árát ne is feledjük. 15 ezerért nyugodjon meg a kedves kérdező egész biztos nem fajta tiszta az állat. ugyan már!

azt a vehemenciát pedig amit a kérdezőre zúdítottál átorientálhatnád a hirdetésekre és akkor hátha nem lesz annyi szaporító és még tettél is valamit ahelyett hogy a gazdát tiprod sárba, mert ezzel oké, elérted azt hogy a kérdező a jövőben többé ne vásároljon szaporítótól de tudod ez semmi. a gazd is hiába téped le ugyanúgy nő és terjed, a gyökerénél kell megszüntetni a problémát.

2013. jan. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/77 A kérdező kommentje:

Mi nem bántuk meg hogy elhoztuk a kutyust :) Ha keverék, ha nem.


Szégyennek tartom hogy sokan az árat sajnálják. Bele sem gondolnak hogy ez a kis aranyos kölyök aznap este meghalt volna.

Az utolsó hozzászólóval pedig teljesen egyet értek és köszönöm neki a választ.


A többi hozzászólónak azt üzenném hogy ha ennyire a külsőségekre mennek, akkor vegyenek 150ért díjnyertes szülőktől származó mindenféle csili-vili kutyát, mi megvagyunk elégedve ezzel a kis husky/malamut kölyökkel :)

2013. jan. 7. 10:20
 33/77 anonim ***** válasza:
65%

Az a baj, hogy nem érted a lényeget....

Senki nem azért van kiakadva mert csak 15 ezret adtál egy kölyökért. Hanem azért, mert egy olyan embert támogattál ezzel a pénzzel, aki cseszik a fajtára, a tenyésztéshez semmi köze amit csinál és tetejébe még undorító módon teszi ezt (érzelmi zsarolással és a szukájának a kihasználásával). Ha ennyire elégedett vagy egy keverékkel is, akkor miért nem mentettél meg olyan helyről, ahol azon fáradoznak nap mint nap, h az ilyen emberektől (mint a ti szaporítótok) kikerült kutyákat és leszármazottaikat megmentsék így vagy úgy.

Nem tudom h ez magyar mentalitás-e, de én ilyen mértékben itt találkoztam ezzel, h az emberek az egyéni érdekeiken kívül a tetteik globális(abb) következményeire nem tudnak vagy nem akarnak gondolni. És pl. ezek után - csak h még távolabbra menjek - kíváncsi vagyok h pl a ti szukátok vagy az alomtesói ivartalanítva lesznek-e... vagy továbbszaporodnak? Még mielőtt belekötnél, nekem nincs bajom a keverék kutyákkal (hisz nekem is az van), de amikor több mint 1,5 millió 90%ban keverék kutya van menhelyeken, sintértelepeken, utcán, akkor azért érzed h egy keverék alom felesleges és csupán emberi önzőség. Csak ez a szemlélet megintcsak összetettebb látásmódot igényel, olyat ami túlmutat az egyén érdekein.

2013. jan. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/77 anonim ***** válasza:
52%

9:54-es. Te hirdetsz? Mert nekem kb 250-300 hirdetésem van fenn, ha nem több. Most pedig miután elláttam a mozgásképtelen nagyapámat, bekapok valamit, h ne kopogjon a szeme, utána pedig megyek lakossági bejelentést ellenőrizni. Ha gondolod, jöhetsz velem.


Azt hiszem ezek után jogosan háborodok fel a szaporítótól vásárlókon.

2013. jan. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/77 A kérdező kommentje:

1. nem hiszem hogy bárkinek is tartoznék magyarázattal, hiszen felnőtt ember létemre el tudom dönteni hogy mikor, milyen kutyát akarok. Nem hiszem hogy van jogotok ebbe beleszólni.


2. A keverékek sok esetben erősebbek.


3. Honnan veszitek hogy keverék? :D Egy szóval nem mondta senki. Azért mert lóg a füle? Ha malamut, akkor a füle lóg kiskorában. A malamut pedig egy fajta, nem pedig keverék.


4. Öltsétek fel a kutya jelmezt aztán irány kapjátok el a szaporítókat. Én mást erre nem tudok mondani. Aki lenézi a keverékeket pedig emberileg nulla. Mit gondoltok ők nem hús vér kutyák, nem éreznek és akkor már jobb is ha agyon csapják őket? Szánalom amit itt műveltek komolyan.

2013. jan. 7. 16:05
 36/77 anonim ***** válasza:

SENKI nem nézi le a keverékeket (nekem is az van pl). De keverékért nem kell fizetni 15ezret, és nem kell szaporítótól elhozni.

És igen, keverék, TK nélkül az, akár tetszik, akár nem. Igen, a malamut egy fajta, de mivel bizonyítod, h ő malamut? Nincs róla igazolásod, h ő mi.

2013. jan. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/77 anonim ***** válasza:
52%

Azért jó lenne, ha tisztában lennének azzal az okoskodók, hogy miről is szól egy tenyészet, mielőtt még kitalál olyan elméletet, hogy ha egy kölyökben hiba van akkor azt "likvidálják".... Ekkora ökörséget is ritkán hallok.


Aki ezt írta, annak üzenem: az ember és a kutya "fajtákat" nem értem hogy lehet akárcsak összehasonlítani is. Egy dán dog és egy csivava között szerintem nagyobb eltérések vannak, mint egy magyar meg egy kóreai között... Vajon melyik násznak az eredménye fog jobban szenvedni megszületése után?


Visszatérve a tenyésztős részhez, aki még nem látott bele életében 1x sem egy tenyésztő munkájába, az ne ítélkezzen meg okoskodjon. Mert míg mások (ragyogó példaként a kérdező kutyájának a szaporítója) nyugodt szívvel agyonütötte volna őket, ha nem kell senkinek, egy tenyésztő akár a kutya élete végéig magánál tartja a gazdátlan kicsiket. Az h hiba csússzon be szinte kizárt, nagyon nagyon kevés az esélye annak, hogy két eredményes, tenyésszemlés, betegségekre szűrt, egészséges kutyának (főleg ha azok felmenőire is igazak ezek az állítások) hibás utódaik legyenek, ezért is mondja mindenki h tenyésztőtől vegyen kutyát, mert az biztosan EGÉSZSÉGES és FAJTATISZTA. Természetesen megvan az esély h becsúszik valami, az ember is lehet rákos ha a rokonai nem voltak azok, de már leírtam h egy lelkiismeretes tenyésztő miképp jár el, a kölyköket nem egy darab húsként kezeli, hanem családtagokként.


Az is rendben van, hogy nem mindenkinek számít a fajtatisztaság, ez az ember szíve joga. Én biztosan tudom magamról, hogy egy sheltiet szeretnék, aki tuti sheltie. Ha márkás ruhát szeretne az ember, akkor sem a kínaiban keresgél. De akinek nem fontos a fajtatisztaság, az ne adjon ki pénzt egy szaporítónak, akinek kitudja milyen kutyái vannak, a könyvet sem a borító alapján nézzük, mert a tartalma lehet h meglepetést okozna. Aztán meg jönnek ide a kérdések, hogy hogyhogy az extramini yorkim fél évesen 6 kg, a német juhászomnak miért nem áll a füle, stb stb. Inkább fajtamentőktől vagy menhelyről hozzon el egy kölyökkutyát és kész.

2013. jan. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/77 anonim ***** válasza:
Na meg ha a kérdező szaporítója azt sem tudja h huskyja vagy malamutja van, akkor mégis hogy lehetnének fajtatiszták a kölykök?
2013. jan. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/77 anonim ***** válasza:

Itt van több, mint 30 kutya pl:


[link]

2013. jan. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/77 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,

Ne vegyél mindent automatikusan személyed elleni támadásnak. Itt a legtöbb ember csak annyit kér, h láss egy kicsit a dolgokon túl. Semmi baj a keverék kutyákkal. Nekem a legintelligensebb kutyám keverék.. ő a nagybetűs KUTYA az életemben. Azt értsd meg kérlek, h nem ez a baj, nem ezért tépi a száját mindenki, nem nézi le senki a keveréket és nem magasztalja a fajtatisztát. Egyetlen egy dolgot kéne szem előtt tartania mindenkinek aki kutyát vesz, h ha fajtatisztát szeretne, mert specifikusan vadászatra, terelésre, stb-re kell neki vagy ragaszkodik ahhoz a fajtához, mert tetszik a jelleme ÉS kinézete együttvéve és mást el se tudna képzelni, akkor vegyen olyat - DE olyan helyről, ahol a tenyésztő tényleg a fajta érdekeit nézi, ahol figyel arra, h a kölyköknél a lehető legkisebb eséllyel forduljon elő örökletes betegség (ezt csak a törzskönyvek alapos ismeretével, a felmenők egészségügyi szűréseivel és regisztrációjával lehet elérni), ahol garantálni tudja h a nála született kölykök hordozzák a fajta típusosságát és nem csak úgy néznek ki, mint a... de jellemben meg teljesen ellentétesek vagy egy csomó olyan tulajdonsága van a kutyának ami annál a fajtánál nem megengedett (pl lövésfélő vizsla, vízbe be nem menő retriever, agresszív border stb).

De aki nem ragaszkodik fajtatisztához, mert csak egy kutyát szeretne akit lehet szeretni, sétálni vele, tanítgatni annak ott a menhely és százával válogathat a jobbnál jobb kutyák között.


És ezek után egy olyan ember, aki se nem figyel oda a fajtára, de még a saját kutyáinak a tartási körülményeire... azt az embert nem szabad támogatni, lelkesíteni azzal h tőle, pénzért elhozunk bármilyen kutyát, mert ez senkinek nem jó hosszútávon. Plusz ha szeretek egy fajtát és letettem mellette a voksomat, akkor szintén nem támogatok olyan embert aki azon "fáradozik" h tönkretegye a szeretett fajtámat. Nem tudom h ez mennyire érthető vagy mennyire magyaráztam érthetően, h számodra ez elfogadható-e...

2013. jan. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!