Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lóg a kölyök Husky füle?

Lóg a kölyök Husky füle?

Figyelt kérdés

Van egy 2 hónapos kislány Husky kölykünk, és lóg a füle. Ezzel nincs is gond, de ahogyan a képeket nézegettük neten, egyik kölyök Husky-nak sem láttuk, hogy lógott volna. Soknak még születésük után pár héttel is már állt.


Kételkedünk abban, hogy fajtisztát kaptunk, ugyanis a tenyésztő akitől hoztuk nem tűnt túl megbízhatónak. Elhoztuk a kutyát mert egy putriban tartották és a tenyésztő mondta is hogy agyon ütötte volna egy héten belül ha nem jelentkeznek érte. 9-en voltak egy alomban és úgy bántak szegénnyel mint egy darab hússal.


A kutyusnak nem volt semmi könyve, az oltást is a tenyésztő adta be neki (állítása szerint).


Mi szeretjük így lógó fülűen is, csak kíváncsi vagyok hogy átvertek-e minket? Mert mondanom sem kell, hogy fizettünk a kutyusért.



2013. jan. 6. 11:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/77 anonim ***** válasza:
végezetűl pedig megkérdezném találkoztál e már olyan hirdetéssel ahol azt mondták hogy törzskönvezetlenek a kutyák de kérésre plussz árért kaphat a leendő gazda a kutya mellé ilyen "hivatalos" dokumentumot? nos mit tesz az ember? igényli és azt gondolja hogy nem egy szaporítótol vette a kutyát. ugyanebben a helyzetben a többi kölyök amire nem igényeltek az már nem is fajtatiszta?
2013. jan. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/77 anonim ***** válasza:
52%
Megint mellébeszélsz és nem válaszoltál a kérdésre. Azt mindig elmondjuk az érdeklődőknek, hogy a törzskönyv önmagában nem garancia semmire, ezért mindig alaposan meg kell vizsgálni, hogy kitől veszünk kutyát. A törzskönyv csak egy olyan minimális alap tartozék, ami ha nincs, vagy opcionálisan kérhető, akkor az már nem tenyésztő, hanem szaporító, tehát nem állunk vele szóba.
2013. jan. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/77 anonim ***** válasza:

komolyan mondom egyáltalán nem tudom milyen mellébeszélésről beszélsz?!

" Kutyái bár FAJTATISZTA kutyák, MINŐSÉGÜK kétséges, hiszen soha nem voltak bemutatva." " törzskönvezetlenek a kutyák de kérésre plussz árért kaphat a leendő gazda a kutya mellé ilyen "hivatalos" dokumentumot? ugyanebben a helyzetben a többi kölyök amire nem igényeltek az már nem is fajtatiszta?" hányszázféleképpen válaszoljak neked még a kérdésre??? ezenfelül amit leírtál azzal tökéletesen egyetértek, pontosan ezt próbálom én is magyarázni.

2013. jan. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/77 anonim ***** válasza:

Ez volt a kérdés, amire nem válaszolsz:


Állítás: "ATTÓL MERT NINCSENEK FAJTÁT IGAZOLÓ OKMÁNYAI MÉG HUSKY! "


Kérdés: Honnan tudod, hogy husky?

2013. jan. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/77 anonim ***** válasza:
0%

áhh, értem, erre így valóban nem válaszoltam. ténylegesen ezeket a kijelentéseket ugy értettem hogy még lehet husky. de ezt már ugyis taglaltam. ezen kívűl nem tudom hogy ezek a kiskutyák neked minek tűnnek. [link] ezek husky-k mégpedig ALASZKAI HUSKY kutyák.

ha a kérdező valóban ezek közül vitt el egyet akkor semmiképp sem keverék a kutyája.

2013. jan. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/77 anonim ***** válasza:
2013. jan. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/77 anonim ***** válasza:

bocsánat már össze vissza írogatok mert már azt is írták hogy malamut. szóval Nem alaszkai malamut hanem sibériai husky!


[link]

2013. jan. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/77 anonim ***** válasza:
Jó, tehát akkor sejtjük, vagy reméljük, hogy azok. Pont egy husky gazdival beszélgettem egyszer amikor kiderült, hogy a kutyája anyja(!!! nem az apja!) kuvasz. Kizárásos alapon az apja lehetett a husky, de meg nem mondtam volna róla, hogy keverék. Lazán megetethette volna vele a legtöbb embert, hogy neki fajtatiszta huskyja van. Biztosan akadt volna olyan, aki még pároztatta is volna vele a sajátját. Én meg ezért mondom, hogy szemrevételezéssel önmagában nem biztos, hogy meg lehet állapítani. Százszámra vannak olyan labrador formájú keverékek, amikről a gazdája meg van győződve, hogy fajtatiszta (a legszebb az utcában), úgyhogy a szomszéd hasonló kaliberű kutyájával pároztatni kéne...
2013. jan. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/77 anonim ***** válasza:
Majd pont Magyarországon egy szaporítónál vannak alaszkai huskyk... peeeerszeee....
2013. jan. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/77 anonim ***** válasza:

hát megmondom őszintén azt arról a kutyáról nagyon szívesen megnéznék egy képet mert őszintén szólva kétlem hogy kifejlett korára ne lehetne látni (ha azt nem is hogy kuvasz) hogy valami bele lett keverve függetlenül attól hogy túlnyomórészt a husky szülőr génjeit örökölte. a kuvasz teljesen más felépítésű kutya. sőt nagyon jól irányzott mix-nek kell lennie ahhoz hogy egy kölyök úgy nézzen ki ahogyan az elvárt, de később akkor is mindenképpen láthatóvá válik hogy mix. persze itt részben igazat is adok. ennek ellenére hozzátenném hogy az ilyen mixekkel nyilvánvalóan a fajtához (és itt most teljesen mellékes hogy melyik a sok közül) nem értőeket tudják átverni.


magyarországon nem kell ahhoz nagy vagyon hogy egy szaporító beszerezzen egy fatjtatiszta párt majd azokkal gyártásba kezdjen kifulladásig, nincs túl sok pénz a dologban hiszen nem oltatja nem nem chipelteti, nem papírozza a kölyköket. a szukával sem foglalkozik különösebben csak eteti oszt csókolom, majd eladja a kölyköket még ha 15ezerért is de van benne summa sőt vissza is hozzák a szülők árát hamar. majd ha azok már kezdenek nyugdijaskorba lépni , használhatatlanná válni, akkor egyszerűen megtart egy ellenkező nemű testvérpárt és folytatódik a fajtagyártás növelve a következő kutyák mentális zavarát, esetleges hordozott betegségek kockázatait. a külsőséget azért nem említem meg mert nyilván egy szemmel láthatóan hibás kutyát még a szaporító sem tud eladni.


nos ezért nem szabad venni szaporítótol, nem azért mert az tuti keverék ami azért nem is biztos hogy megállja a helyét.

2013. jan. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!