Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lóg a kölyök Husky füle?

Lóg a kölyök Husky füle?

Figyelt kérdés

Van egy 2 hónapos kislány Husky kölykünk, és lóg a füle. Ezzel nincs is gond, de ahogyan a képeket nézegettük neten, egyik kölyök Husky-nak sem láttuk, hogy lógott volna. Soknak még születésük után pár héttel is már állt.


Kételkedünk abban, hogy fajtisztát kaptunk, ugyanis a tenyésztő akitől hoztuk nem tűnt túl megbízhatónak. Elhoztuk a kutyát mert egy putriban tartották és a tenyésztő mondta is hogy agyon ütötte volna egy héten belül ha nem jelentkeznek érte. 9-en voltak egy alomban és úgy bántak szegénnyel mint egy darab hússal.


A kutyusnak nem volt semmi könyve, az oltást is a tenyésztő adta be neki (állítása szerint).


Mi szeretjük így lógó fülűen is, csak kíváncsi vagyok hogy átvertek-e minket? Mert mondanom sem kell, hogy fizettünk a kutyusért.



2013. jan. 6. 11:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/77 anonim ***** válasza:
ha egy kennelből vásárolsz valójában nem magát a fajtát hanem a MINŐSÉGET vásárolod meg, a garanciát hogy az a kutya kívűl belül olyan amilyennek kell lennie. ezért is olyan drágák. mert abban van a valódi és nagyon kemény munka nem abban hogy egymásra eresztesz kettő fajtatiszta kutyát.
2013. jan. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/77 anonim ***** válasza:

Csak megsúgom: alaszkai huskyjai elég nehezen lehetnek, mert tudtommal Magyarországon nem tenyésztik ezt a fajtát (ami egyébként is F1-es hibrid [husky x malamut]), azt meg kötve hiszem, hogy a kutyák gazdája majd pont kiutazik értük északra, hogy aztán agyonüsse a kölykeit.


Egyébként teszem azt, akkor ő is fajtatiszta husky, ha picinek pont úgy nézett ki mint a Google képeken?

[link]

2013. jan. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/77 anonim ***** válasza:

először is kicsit olvass vissza ne csak szelektíven fusd át az egészet. kijavítottam hogy sibériai, az alaszkait pedig véletlen pötyögtem már le mert említették itt azt is hogy malamut.


a képen látható kutya kétlem hogy full husky-n nézett volna ki kölyöknek is, egyszerűen az egész alkata teljesen más a kutyának. nem csak a szőre rajzolata a lényeg.


[link]


[link]


valami hasonlatos kinézete lehetett kölyökként. de mint már azt írtam egy nagyon jól irányzott keverésnek kell ahhoz lennie hogy kölyökként nehezen megkülönböztető lehessen. a kígyóuborka és a cukkini is első ránézésre hasonlít egymásra mégsem keverjük össze a kettőt mert tudjuk hogy mégis mitől különböznek.

2013. jan. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/77 A kérdező kommentje:

Látom elszabadultak az indulatok. Sok az okoskodás, közben az én husky / malamut kutyusom egyre csak növöget. :)


A nagy gyűlölködés közepette szeretnék mutatni pár képet róla. Nekem édes mindegy van-e törzskönyve, számomra tökéletes.


1. nap

[link]


2.nap

[link]


Ma készült:

[link]


[link]


[link]

2013. jan. 9. 15:56
 65/77 anonim ***** válasza:
27%

Csak bele-bele olvasgattam a konfliktusba, de egyébként sem értem miért apródon-expresszen vagy hasonló oldalakon kellett kutyát nézned. Szaporítót támogattál, eleve szar ember vagy.

Igen-szerencsétlen kutya, akit agyonütöttek volna, ha nem hoztad volna el...De így majd lesz az idén újabb 20 másik, amiből majd párat agyonütnek. Ehhez már tuti hozzájárultál.

Remélem akkor is cuki és tökéletes lesz neked ez a kis jószág, ha felnő, felássa a kertet, állandóan szökik és fél évente járhatsz majd vele az orvoshoz. Vagy majd ő is láncon végzi, esetleg bevágod a sintértelepre, mint a legtöbb "Husky" aki így jutott el a Fajtamentőkhöz.

Azért boldog, szép éveket kívánok a kutyusnak.

2013. jan. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/77 anonim ***** válasza:
73%

Sajnos ő nem husky. Ennyi. A malamuthoz meg még annyi köze sincs.


(Az alaszkai husky nem F1es hibrid és nem husky-malamut keverék. Verseny, konkrétan sprint számokra "kitenyésztett", használt husky (keverék).

Az alaszkai husky terminológiát Harris Danlop alkotta. Egy észak-amerikai musher számára a kutyák konkrétan indián falusi kutyák, huslia huskyk, aurora huskyk stb. voltak, a közép-európaiak azonban csak szibériai huskyban, alaszkai malamutban és hasonlókban tudtak gondolkodni. Ezért nevet kellett adni annak a kutya-típusnak, amelyik akkoriban Amerikában olyan jól szerepelt a szánhajtó- versenyeken. Így keletkezett az alaszkai husky fogalma.)

2013. jan. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/77 anonim ***** válasza:
31%
Én se huskyt nem látok rajta, se malamutot.
2013. jan. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/77 anonim ***** válasza:
57%

A kereskedők is mindig a buta emberekből gazdagodnak meg. Arra még nem gondoltál hogy csak azért adták be ezt az "agyonütjük" dolgot, hogy minden áron elvidd? Szerintem nem te jártál náluk először, biztos van már tapasztalatuk. Nyilván nem sok ész kell internetre feltölteni fajtatiszta kutyákról képeket, majd ha az illető elmegy személyesen és látja hogy milyenek a körülmények, plusz még beadja nektek hogy agyon lesznek ütve, és pluszba még egy kis pöttöm kutya mindenkit elvarázsol, így a legjobb biznisz. Te fizetsz mert hülye vagy, ő meg röhög a pénzzel a markába. 4 kutyát elpasszol 15 ezerért, már van 60 ezer Ft-ja, a lusta emberek jó kis betevője,-hogy dögölnének meg-. Amíg lesznek ilyen barmok, mint te sosem fog abbamaradni a szaporítás. :( :( Ezt megtudod érteni, vagy ez már nem jut el az agyadig?

Sajnálom hogy elvitted, bár még sajnálatosabb hogy ha te nem akkor más ugyanúgy elvitte volna. Ti éltetitek a szaporítókat. Remélem tanultok belőle, hogy legközelebb NEEE.!

2013. jan. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/77 anonim ***** válasza:
68%
Nem tanulnak belőle, mert még mindig csak azt érzékelik, hogy mi támadjuk őket, mi nem szeretjük a keverékeket és higyjétek el, hogy egyszerűen nem látják az egyenes összefüggést a tettük és a sok szenvedő kutya között!
2013. jan. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/77 A kérdező kommentje:

Okés, majd akkor láncra verem a kutyánkat és orvoshoz cipelem naponta, hogy igazatok legyen :)

És igen, baromi szar ember vagyok, akin kínozni fogja élete végéig a kutyáját. Sőt majd veszek valahonnan valami fajtiszta díszpéldányt, hogy itt gyakorikérdések-en megfeleljek a nagy elvárásaitoknak :D Nevetni tudok csak rajtatok

2013. jan. 10. 10:38
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!