Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lóg a kölyök Husky füle?

Lóg a kölyök Husky füle?

Figyelt kérdés

Van egy 2 hónapos kislány Husky kölykünk, és lóg a füle. Ezzel nincs is gond, de ahogyan a képeket nézegettük neten, egyik kölyök Husky-nak sem láttuk, hogy lógott volna. Soknak még születésük után pár héttel is már állt.


Kételkedünk abban, hogy fajtisztát kaptunk, ugyanis a tenyésztő akitől hoztuk nem tűnt túl megbízhatónak. Elhoztuk a kutyát mert egy putriban tartották és a tenyésztő mondta is hogy agyon ütötte volna egy héten belül ha nem jelentkeznek érte. 9-en voltak egy alomban és úgy bántak szegénnyel mint egy darab hússal.


A kutyusnak nem volt semmi könyve, az oltást is a tenyésztő adta be neki (állítása szerint).


Mi szeretjük így lógó fülűen is, csak kíváncsi vagyok hogy átvertek-e minket? Mert mondanom sem kell, hogy fizettünk a kutyusért.



2013. jan. 6. 11:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/77 anonim ***** válasza:
52%
Nem érted vagy nem akarod érteni?? Lépj már túl ezen!!
2013. jan. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/77 sippara ***** válasza:

Nem hinném, hogy fajtatiszta (husky-terrier keverékem van, annyira "huskys", hogy utcán nem találkoztunk még olyan emberrel, aki nem huskynak nézte), de mivel - gondolom - nem tenyésztési vagy kiállítási célra vetted, a te szempontodból szerintem ez édesmindegy, kiskutya, aranyos, husky-szerű. Neked ennyi elég is, ha tényleg beleszerettél volna a fajtába, nyilván el sem játszol a gondolattal, hogy akár csak hobbi célra, ivartalanítási kötelezettséggel száz alatt hozzájuthatsz egy kiskutyához. A füle nekem elég fura, lehet, hogy fog még állni, állatorvoshoz így is-úgy is mennetek kell, kérdezd meg, lehet-e tenni valamit (porcerősítőt adni, vagy valami). Az oltási programját én a helyetekben teljesen elölről kezdeném (mi is elölről kezdtük anno - pedig nyolc hónaposan került hozzánk -, én sokkal nyugodtabb vagyok így).


Kedves mindenki: A legtöbb esetben ugyanazt mondanám, mint ti, de álljunk meg egy pillanatra, nézzünk gondolatban ennek a kiskutyának a szemébe, és az vesse a kérdezőre az első követ, aki tiszta lelkiismerettel képes lett volna ott hagyni a kölyköt annak tudatában, hogy ha nem viszi el, egy héten belül meghal. Persze, eleve nem az expresszen kellett volna keresni "olcsón-gyorsan", fel sem kellett volna hívni, el sem kellett volna menni, és legfőképpen nem kellett volna elhozni, de nem minden jövendőbeli állattartó olyan felkészült, mint azok a kutyások, akik itt is válaszolnak. Talán ez a hercehurca, a kölykök és a "putri" látványa elég lesz neki ahhoz, hogy később jobban utánajárjon a dolgoknak, kutyasuliba és rendszeres orvosi kivizsgálásra hordja a kutyát. Arról nem is beszélve, hogy valószínűleg a következő alkalommal megfelelő helyről (jó tenyésztőtől vagy menhelyről, fajtamentőktől) választ kiskutyát - ugye, Kérdező?

2013. jan. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/77 anonim ***** válasza:
Igazad van, amikor az ember ottvan, megsajnálja, akkor már nehéz otthagyni. Az a baj, hogy meg se kellene nézni egy olyan hirdetést, ahol 15000 a kiskutya, nemhogy még el is menni házhoz! Ha valaki fajtatiszta kutyát szeretne, az nézegesse a kennelek honlapjait. Azok között is van épp elég amit ki kell szűrni, ha jó helyről akarunk vásárolni! Ha új tévét akarok venni, akkor nem a lakossági apróhirdetések között keresgélek, hanem a boltok katalógusaiban.
2013. jan. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/77 anonim ***** válasza:
Hogy a francba lehet olyat állítani,hogy a huskynak közeli rokona a malamut!semmi köze a kettőnek egymáshoz!Olvassatok már utána a fajta történetnek!!!!!!!!Azért,mert színben hasonlóak??????Akkor egy roma származású és egy indiai ember is ugyan az a származású?????,Nem csak egy közös van bennük az,hogy emberek és ennyi!A malamutnak és a huskynak is csak annyi közük van egymáshoz,hogy mind a két faj kutya!Ennyi és nem több!Nekem malamutom van és megmondom őszintén neked nem malamutod van!Sokkal zömökebbek,attól meg ne félj,hogy nem áll fel a füle a kutyádnak ahogy látom kezd az ágaskodni!Bár én tenyésztőtől vettem a kutyámat,de teszek fel képet és láthatod a különbséget,sokkal vastagabb és robosztusabb!Most vettük mi is bár jó helyről,garanciával,chippel és garanciával,bár mi van a tenyésztővel éjjel nappal beszélhetünk!De attól még szeresd a kis csöppséget és ami a lényeg,majd ivartalanítsd! [link] Íme!még csöppség,itt hoztuk haza! :)
2013. jan. 13. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/77 anonim ***** válasza:
47%
Az előző vagyok!egyébként itt nem a gazdi a hibás!Tévedett na bumm,de attól ne a kutya szívja már meg,ha már megvan,akkor szeresd ivartalanítsd,chippeltesd és kapja meg az oltásait!nem mindenki ilyen tájékozott,sajnos mi is beleestünk egy szaporító csapdájába amikor a német juhászunkat vettük,éééééééés.....mivel rohadtúl nem voltunk ennyire tájékozottak,igen hibáztunk,de attól még nem vittük vissza és nem dobtuk ki,hanem ivartalanítattuk,iskolába járattuk és szerettük!Tanultunk belőle,ennyi!Ha már bele esett egy ilyen csapdába,nem lehordani kéne hanem tanácsot adni!Mindenki hibázik az életben én is!De tanultam belőle!De tényleg aki nem jártas benne az sajnos így jár!A lényeg az,hogy van most egy csöpség nálad akiért felelőséggel tartozol,a szereped pedig annyi lesz.hogy imádd őt és neveld fel egészségben!Sok örömet hozzá!
2013. jan. 13. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/77 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a kommentet! Szeretjük és imádjuk, és nagyon vigyázunk rá. Természetesen orvos látta, beoltotta, és minden nap figyelünk rá, nehogy gond legyen. Tanítjuk, neveljük.


Eddig mindig menhelyről hoztunk kutyát így nem igazán voltam tisztában azzal, hogy egy fajtatiszta kutyus milyen előfeltételekkel jár. De nem bántuk meg hogy elhoztuk :) ÉS igyekszünk nagyon jó életet biztosítani neki.


A füle egyébként már ÁLL!!! :D

2013. jan. 13. 08:41
 77/77 sippara ***** válasza:
0%

JUHÚÚÚÚ!!! Akkor megoldódott :D Sok sikert és boldogságot a kutyushoz! :)


husky-terrier keverékes lány

2013. jan. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!