Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szökés, gazdára támadás,...

Szökés, gazdára támadás, falkavezérségi gondok?

Figyelt kérdés
Azzal a problémával fordulok hozzátok, hogy két kutyám közül az egyik nagyon elkanászodott. Szinte tökéletes volt a kapcsolatunk fél éven át, csak az utóbbi időben komoly lelki problémáim voltak, úgy néz ki, ez rá is kihatott. Nem tudtam vele annyit foglalkozni, akkor is alig gyakoroltunk, csak bóklásztunk. Jártunk kutyaiskolába is, sokat segített, tényleg macskáról le tudtam hívni, póráz nélkül sétáltunk, más kutyákhoz nem ment oda engedély nélkül. Tegnapelőtt viszont nem tudtam lehívni egy macskáról, ezért megbüntettem. Büntetés közben pedig elszökött tőlem, barátom hívott, hogy a kapu előtt ül a kutya. Tegnap barátom megfogta őt a nyakörvénél, és a kutya megkapta őt. Soha nem csinált ilyet, totál megrökönyödtem. Falkából való kizárás mellett döntöttünk, hiszen két súlyos bűnt is elkövetett, a másik kutyától is elszeparáltuk. Lehet a lelki dolgok miatt, hogy ilyen komollyá váltak a gondok? Tulajdonképpen az az érzésem van, hogy át akarja venni a vezető szerepet, mert talán azt gondolja rólam, hogy már nem vagyok megfelelő. Az utóbbi időben tényleg nem voltam az:(
2013. jan. 7. 08:33
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Nézd való igaz, lehet, hogy ezt a fajta büntetési formát nem alkalmaztam még (falkéból kizárás)vagy lehet, hogy alkalmaztam, de nem tudtam, hogy az. Én egy dologban nem ismerek kegyelmet, és az a behivás. Ez nem egy feladat, hanem A feladat. És ilyenkor azt sem tartom elitélendőnek ha a gazda fizikai büntetést alkalmaz. (nyilván jókor, jó időben). Hidd el, hogy megszenvedtem én is, mert az én fajtámnak ez a gyenge pontja, de én megmondom őszintén, hogy egyszer tagadta meg a parancsot, és amikor elkaptam ugy elvertem, hogy csak ugy nyekkent. utána pórázra vettem, és csak engedelmes volt pórázon. mondjuk nagy különbség az, hogy én nem félek tőle. nem rontott a kapcsolatunkon, hanem egyszer, s mindenkorra tudatositotta a kutyában, hogy ezt nem teheti meg.

lelki problémák a gazda részéről. nem tudok olyan rossz lelki állapotban lenni, amiből a kutya ne tudna kihuzni. nekem a kutyázás mindig felüdülés, és örülök, hogy akkor amikor velük foglalkozom, nem kell a sok foson agyalnom, ami körülvesz. voltam én is beteg, és eszükbe sem jutott kiahsználni, és visszaélni a helyzettel. Ahhoz, hogy kérdező kutyája visszatértjen a normális kerékvágásba, először is kérdezőnek kell tisztába tenni magában a dolgokat. Erős vagyok, én vagyok a vezető, és megbizom a kutyában, mert azt teszi amit kérek tőle.

Amig ez az egész konfliktus itt kialakult az az volt, hogy irta, a kutya töbsször lefeküdt, miközben kergette. Én azt irtam, amit én tettem volna ebben a helyzetben. mert számomra ez tünik logikusnak.

2013. jan. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Igaz nem irtad, de mennyi idős ez a kutyagyerek? olyan másfél év körüli?
2013. jan. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Pont másfél éves. Figyelj, nem akarom ezt a büntetési módszert itt hosszan taglalni, ha érdekel, privátban megírhatom, de a lényege, hogy nem hagyom a kutyát lefeküdni, nem dícsérem, folyamatosan büntetem, elhitetem vele, hogy mehet világgá, többé nem tartozik hozzám. És igen, nekem is 'A behívás' az első, és mivel ezt megtagadta, ezért kapta meg a jussát.
2013. jan. 7. 12:08
 24/25 anonim ***** válasza:
53%
kedves kérdező nem neked írtam a lúzerpecsétes hozzászólást hanem annak aki azt tanácsolta neked hogy kicsit büntizd a kutyát, ő fogalmazott így (persze magával kapcsolatban).
2013. jan. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

#24

Nekem nem épp egy kezesbárány a kutyám! Rengeteget küzdöttem vele, mire helyre tudtam rakni a kapcsolatunkat, hosszú út áll mögöttünk. Állandóan tesztel engem és ha ezt nem veszem elég jól, nem vagyok elég erős, akkor azt ki is használja. Mostanában nem voltam formában, el is kezdődött amire számíthattam, minden szabályt megpróbált áthágni, próbált feljebb kerülni a ranglétrán, próbált átvágni, ahol tudott. Jól látszódik, hogy neked eddig csak kis könnyű, egyszerű kutyáid voltak, fogalmad sincs milyen az mikor egy sétánál 20 alkalommal próbálkozik be. És ha mind a 20 esetben jó alaposan megbüntetném azzal csak azt érném el, hogy vagy alaposan megfélemlítem vagy egyre erősebb büntetéseket kereshetek, mert egy idő után körbe röhög egy komolyabb megtolásért is. Nem fog gyökeresen megváltozni a viselkedése! Ezért inkább a konfliktusokat kerülöm, persze nem úgy, hogy akkor mostantól póráz és többé semmi szabadság. Hanem ha egy behívás megtagadás van, ha egy figyelmetlenség van, akkor inkább kizökkentem abból vagy csak fenyegetem a büntetéssel és máshonnan közelítem meg ezt az alapvető problémát, másik irányból oldom meg, aminek nem az lesz az ára, hogy kiröhög mindenért vagy pedig dolgozni sem lehet majd vele, annyira összetör lelkileg. Szóval kérlek, amíg csak kis gazda centrikus, valójában probléma mentes kutyákkal van tapasztalatod, ne akarj annyira belekötni mindenbe.

2013. jan. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!