Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi ez a flexi ellenesség?

Mi ez a flexi ellenesség?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Annyit olvastam, h a flexi így meg úgy, h nem is vettem, hanem egy sima pórázzal sétáltattam a kutyámat. Aztán múlt héten megtelt az is amim nincs is, h a kutya folyton rálép, belegabalyodik, nekem bele kell lépkednem a kutyasza.ba, sárba, ha oda akarom engedni szaglászni egy fáhot- elengedni nem merem, mert rengeteg a kocsi ő meg még kis ugri-bugri 4 hónapos- és akkor arról ne is beszéljünk, h folyton tekergethettem a kezemre a pórázt, h legalább valamennyire tudjam befolyásolni a hosszát, szóval pénteken egy életem egy halálom alapon beruháztam egy flexire.


Had ne mondjam, h mennyivel sokkal jobb. A kutya nem lép rá, biztonságban oda tudom engedi a fákhoz. És az is hülyeség h jobban húz meg miegymás. Ha rövidre veszem akkor ugyanúgy sétál mint eddig, ha hosszúra, akkor meg megy. Ennyi. Nem értem mi a rossz benne, én egyszerűen imádom.


És az sem igaz, h a flexis kutyák nem jól neveltek, meg szocializálatlanok. Egy csomó haver kutya tündérien édes, nyugodt, szófogadó flexis kutya.


Vagy ezek csak ilyen sztereotípiák, v hogy is van ez?



2013. jan. 7. 11:54
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Végülis a lényeget már sokan leírták de én is leírom a "sirámomat" a flexi ellenében,

- a kutyák állandóan összegabalyodnak

- volt már nem egyszer hogy más kutya flexije miatt estem hasra, vagy hanyatt

- a kutyámat kis híján megvágta a másé

- nálunk sincs önsétáltatás, 1,5 méteres vékony pórázon tartom a kutyám, amit ha lábhoz veszem rövidre fogok, ha olyan helyen vagyok akkor simán elengedem akkor kóricálhat

- igen, én mászok a kutyám után mindenhova, ugyanis nem szeretném ha tiltott dolgot találna, a kutyagumiba mindig belelépek természetesen a máséba mert én összeszedem:)

- egy párszor megkértek, hogy tartsam a flexis kutyát és isten bizony nem sok híja volt, hogy magamra tekertem:)

lehet, hogy béna vagyok a colostokhoz - én így hívom - de fentiek miatt kiráz tőle a hideg.

2013. jan. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
24%
én is felxit használok :) 8 méteres :) így nekem egyszerűbb, mivel nem engedhetem el. a kutya 8 méteres körben tud jönni menni. ha szólok neki, odajön hozzám és tudja hogy mellettem kell jönnie. ha újra szabad a terep megint mehet. most gondolkozok egy új vásárlásán, mert a mostaniba eltört valami.. :Dcsak nem tudom, a fressnapfban egy nekünk való ilyen 8 ezer körül van..
2013. jan. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
47%

....ja most látom,hogy valaki linkelte a kiképzőpórázt!

Na én ezt használom, 2,7 éve és marha elégedett vagyok vele. Yorkim van akinek az orra folyon a földön jár:)

2013. jan. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Életveszélyesnek tartom. Akárhányszor flexis ebbel találkozunk, én szanaszét vágom vele magam. Ha egyhelyben állok, ha nem, ha a kutya megindul, akkor tuti, hogy én vagyok az, akinek szétvágja a lábát a póráz. Másrészt a kutyáim rendszeresen belegabalyodnak a flexis eb pórázába. 2 perc alatt 46x tekeredik át rajtuk. Úgyhogy ha flexis ebet látok, akkor menekülök. :)

A kutyáimnak csak sima pórázuk van. A helyig, ahol elengedem őket, az is elég. Az a tapasztalatom, hogy a flexis kutyák vannak a legkevésbé megnevelve.

2013. jan. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Jajj igen, első vagyok, azt az aspektusát ki is hagytam, hogy balesetveszélyes, de nagyon. Alig látszik, tehát ember is bringás is simán átesik rajta, mert azt hiszi nincs póráz a kutyán, plusz ha meglódul vele egy kutya, tőből rántja ki a vállad. Emellett ha flexivel fut a kutya, az megégeti az emberek vádliját, ha odaér, meg mondjuk ha véletlenül nem figyelsz eléggé, megijedsz, hogy mit csinál a kutya, rányúlsz a zsinórra, az leszedheti az ujjadat. Egy ilyen akcióval egyszer a balesetin kötöttem ki.


Arról nem beszélve, hogy tök kényelmetlen, mert fogni kell, nem lehet a csuklódra hurkolni.

2013. jan. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj a flexivel hogy nem lehet vele megtanítani a kutyát rendesen sétálni. Én a magam részéről utálom, de most van egy nagyon félénk, beteg kutyám, utál sétálni, nála flexit használok, sokkal stresszmentesebb a séta mint a röviddel. Ugyan ezt megtehetném hosszú pórázzal is, de volt egy flexink elfekvőben. Lehet hogy ha olyan helyre megyünk később is fogom nála használni mivel Romániában annyi a kóbor kutya hogy póráz nélküli séta szóba sem jöhet, ez meg kényelmesebb mint a hosszú pórázt állandó jelleggel kiengedni-visszavenni.
2013. jan. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

A gazdiknak valószínűleg kényelmesebb, mert nem kell annyira figyelni a kutyusra. Viszont a nevelést hátráltatja.

Ami a gazdának is zavaró, az valóban a körbetekeredés.

Az én kutyim a Feneketlen tónál esős időben felszaladt a csúszós domboldalon, és körbeszaladt egy bokrot... Ekkor még csak néhány napja volt nálam. Nővéremmel ketten kellettünk hozzá, hogy kibogozzuk, nem is tudom egyedül hogy oldottam volna meg. Na azóta nem használok flexit. És így a nevelése is sokkal jobban megy. :)

2013. jan. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
75%

"Romániában annyi a kóbor kutya hogy póráz nélküli séta szóba sem jöhet"


Ezt nem értem. Ha én ismeretlen eredetű kóbor kutyát látok, akkor azzal kezdem, hogy a sajátaimat is elengedem. Így a legkisebb a támadás esélye.

2013. jan. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Igen a zsinóros flexi tényleg nem látszik és vág- tapasztalat egyszer egy vendég kutyát sétáltattam vele és szétvágta a térdem, baromira fájt, én épp ezért vettem rendes szalagos flexit ami olyan vastag mint egy póráz.


A csuklóratekerést meg aki írta h kényelmesebb... hát én attól mentem a falnak!


viszont azt sem értem, h miért tekerne be a kutya? Nem hagyom neki, meg nem engedem ki mindig a flexit, sőt! Nagyon ritkán engedem ki, általában egy méteren tartom, aztán ha út mellett valami fához akar menni akkor engedem csak ki.


Szerintem biztos az lehet a baj h ennek is van egy kezelési technikája, meg a sima póráznak is, és nekem az nem ment, h tegergessem a csuklómra miegymás, nektek meg a 'colstok' :D :D nem fekszik.

2013. jan. 8. 10:43
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyen állítható hosszúságú pórázt használok a legrövidebbre állítva és egyszerűen a nyakamba akasztom:

[link]


Így nem kell még csak fogni se.

2013. jan. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!