Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi ez a flexi ellenesség?

Mi ez a flexi ellenesség?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Annyit olvastam, h a flexi így meg úgy, h nem is vettem, hanem egy sima pórázzal sétáltattam a kutyámat. Aztán múlt héten megtelt az is amim nincs is, h a kutya folyton rálép, belegabalyodik, nekem bele kell lépkednem a kutyasza.ba, sárba, ha oda akarom engedni szaglászni egy fáhot- elengedni nem merem, mert rengeteg a kocsi ő meg még kis ugri-bugri 4 hónapos- és akkor arról ne is beszéljünk, h folyton tekergethettem a kezemre a pórázt, h legalább valamennyire tudjam befolyásolni a hosszát, szóval pénteken egy életem egy halálom alapon beruháztam egy flexire.


Had ne mondjam, h mennyivel sokkal jobb. A kutya nem lép rá, biztonságban oda tudom engedi a fákhoz. És az is hülyeség h jobban húz meg miegymás. Ha rövidre veszem akkor ugyanúgy sétál mint eddig, ha hosszúra, akkor meg megy. Ennyi. Nem értem mi a rossz benne, én egyszerűen imádom.


És az sem igaz, h a flexis kutyák nem jól neveltek, meg szocializálatlanok. Egy csomó haver kutya tündérien édes, nyugodt, szófogadó flexis kutya.


Vagy ezek csak ilyen sztereotípiák, v hogy is van ez?



2013. jan. 7. 11:54
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Ráadásul az is idegesítő, hogy nem tudom a csuklómra akasztani a flexi pórázt, mert ugye nem fér bele a kezem. Így ha orrot akarok fújni, vagy telefont felvenni, még ahhoz is meg kell állni, póráz a lábam közé... Zavaró számomra.

Valamint nagy helyet foglal. Amikor elengedem a kutyust, a kezemben kell vinni a pórázt, míg a simát csak zsebre vágom.

2013. jan. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Nem is az eszközzel van a baj, hanem a tudatlan és nemtörődöm gazdákkal!


A flexivel szinte lehetetlen azonnal megállítani és korrigálni a kutyát, főleg, ha éppen több méterre kihúzta a kutya! Pl. múltkor egy széles járdán kocogott a jobb oldalamon a roti-nj mix kutyám pórázon, bringa mellett, a járda jobb oldalán ment egy öreg nő flexis kis keverékkel...éreztem, hogy baj lesz, ezért hangosan szóltam a kutyámnak, hogy "mellém" és lassítottam...ez elég volt, a nő hátranézett, a kutyája azonnal őrjöngeni kezdett: mikor nagyjából becsörlőzte a kutyáját, gyorsítottam, de a kutya ismét megugrott és nem sok kellett, hogy a kutyámnak ugorjon...és már számtalan támadás ért minket flexis kutyáktól, legyen az kicsi vagy nagy.

Volt, hogy kutya nélkül bringáztam a parti sétányon, szembe jött egy nagy, kutyákkal agresszív kutya hámmal és flexivel a gazdival...átmentem a sétány túloldalára, de pont előttem ment át a flexivel: majdnem bukás lett a vége, mázli, hogy jó a reflexem, és kutyák mellett automatikusan lassítok. A gazdi nem rakta ki az ablakba, amit tőlem kapott...

Legtöbbször rárakják a kölyökre, aztán se laza pórázon való sétát, se behívást nem tanítanak neki...azt hiszik, elég neki ez a mozgásmennyiség. Elengedni aztán nem fogják a kutya egész életében, kutyáktól elrángatják...rengeteg flexis kutya őrjöng a lakótelepeken, a gazdi nem tudja magához csörlőzni, behívni, stb...neveletlen idegroncsok szerencsétlenek...


A FLEXI HASZNÁLATÁT KOMOLYABB ENGEDELMES VIZSGA LETÉTELÉHEZ KÖTNÉM!!!


A 30 kg-os kutyámhoz gyakran a 8 méteres szalagos flexit én is előszedem, meg az 1500Ft-os, 8 méteres zsinóros utánzatot is, ami egy erősebb rántástól kiakadna, nem húzná vissza a zsinórt...de mivel nem rántom, nem fog elromlani :) Ha a kutya kihúzza a 8 métert és nem várja, hogy lazuljon a póráz, akkor megállok...nem vontathat oda bármihez! Ilyenkor hátranéz és megáll, majd visszajön felém.

Én a flexit a hámra kapcsolom, mert így nem tekeri be a lábait, nem pisili le, nem csúszik le a nyaka alsó részére, nem zavarja, mivel a teste legmagasabb pontjára van rögzítve. De ezt csak azoknak ajánlom, akiknek a kutyája TÉNYLEG JÓL NEVELT, tehát szinte póráz sem kellene rá! Én sem húzom-rángatom, hanem szóval irányítom a flexin is.

Például ma este egy keskeny kutyasétáltató helyen kutyám a 8 méteres, hámra kapcsolt flexin bóklászott…arra jött egy flexis-hámos westi egy nővel, meg egy flexis-hámos kisfehérizé egy kiscsajjal…mindkét kutya őrjöngött…beszóltak, hogy meg kéne kötni…mondom meg van :D

Nem szóltak ám rá a kutyájukra…mármint komolyan…olyan jajj, fifike nem szabad volt, de eredménye semmi…tehát nem a felszerelés és a kutya mérete számít, hanem a NEVELÉS…


A hám+flexi tényleg extrém...de rengeteg kis-nagy kutyás így sétáltatja az agresszív, neveletlen kutyáját és így aztán tényleg nem tudja visszahúzni időben...és még ők sipákolnak, hogy a kutyám láb mellett jön póráz nélkül..."kedvenc" sztori: hám+láncpóráz kutyákkal agresszív amstaff kan idősebb pasival kontra hám+flexi nagydarab keverék kan törékeny-gyenge nőcivel..mindkét kutya kinyírna minden más kant. Duna-part, viszonylag széles sétány, jobbra erdő, balra lejjebb füves-fás parti rész. Faszi az amstaffal lehúzódik a füves-fás parti részre, lába közé véve a kutyát :D Nőci próbálja flexin irányítgatni a nagy kutyát, de nem sikerül, kutya vonszolja, a barom nőci meg hagyja ezt...közben az amstaff is vonszolja a faszit...a két kutyát kb. 1-2 méterre sikerült megállítani egymástól, mindkettő őrjöngött...végül sikerült őket elrángatni...mázli, hogy kutya nélkül voltam...


De jól nevelt kutya nem ugrik meg csak úgy és egy szóval leállítható :)

2013. jan. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

Tehát ez is csak azt bizonyítja h nem flexivel van gond, hanem a gazdákkal.


Én viszont tényleg nem tudom honnan ez a sok tapasztalat. Nálunk csak egy papillon szerűség van aki flexis és őrjöng, de annak olyan a gazdája is. Ma két flexis spiccel haverkodtunk pl. Nem tudom lehet nálunk azért jobban szocializáltak a kutyák, mert a tömbökben rengeteg lakik felénk és úgyis találkoznak liftben meg lépcsőházban, szóval muszáj kijönniük. De a gazdák is nagyon aranyosak. Nem mondom h minden kutya indulhatna engedelmességi versenyen, de eddig egy yorki, az a papillon szerű meg egy staffi volt csak gáz. Hozzátenném a staffi fojtó láncon is iszonyat gáz. Múltkor pont összefutott 3 kutya a lépcsőházban az enyém, meg a nj-tacsi mix haverkodtak, mire betoppant a staffi meg a gazdája és azonnal kinézte az enyémet vacsira a staff. Pedig az enyém tündéri játékos, minden kutyát imádó KÖLYÖK. Mondtam is neki, h marad meg minden...


Az egészben az volt a gáz, h ráadásul a staffival meg kellett várnia a csajnak, h felmenjenek lifttel a tacsi keverékkel. Ja! És emberek sem szállhatnak liftbe avval a kutyával...


Szóval értem mire gondoltok, mert ezt a kutyát nagyon veszélyes lenne flexizni... :D


De én nem engedem ki soha a flexin sem, ha sétálunk. Ha sétálunk mellettem jön, ha szaglászunk réten, ilyesmi akkor mehet.


Amúgy: az rossz h én úgy szoktam behívni ha kint van a flexi, h benyomom, ránt rajta egy kicsit és mondom, h gyere? Szóval nem csőrlőzöm vissza :D

2013. jan. 10. 11:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!