Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki vigye a kutyát kutyaiskoláb...

Ki vigye a kutyát kutyaiskolába? A barátomat tekinti a dominánsabbnak (azt nem mondanám, hogy falkavezérnek), de én szívesebben vinném. (Tüköriskola)

Figyelt kérdés

Bő 1 hete van nálunk, egyértelműen a barátomat tekinti a dominánsabbnak. Pl. tőle finomabban veszi el a kaját, ha morog, és ő szól rá, abbahagyja. Próbáltuk a japán vacsorát. Egy idő után tőle elsomfordált, aztán leült mellé. Engem képen nyalt :)

Nekem nagyon tetszik a tükörsuli, sokat olvastam róla. Még csak 1 hete van nálunk, 1 éves kutyus. Úgy gondolom, evvel a sulival lehetne formálni, hisz pont az a lényeg, hogy a gazdi (is) változik, így idomul hozzá a kutyus.

Úgy érzem, én jobban szeretném, ha "iskolázott" lenne :). Szívesebben vinném, de a párom is elvinné, csak benne ez az igény annyira nincs meg.

Szóval, nem zavarná ez össze a kutyust? Jobb lenne neki, ha az vinné el, aki neki természetesen a dominánsabb?



2013. jan. 8. 09:56
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Szuper, köszönöm!
2013. jan. 8. 11:41
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi is tükörsulisok vagyunk. Rákoscsabaiba jártunk és járunk, mi is ketten mentünk a kutyával, és többen is így tettek. Sőt, valaki elvitte a két kisgyerekét is, abba se szóltak bele! Volt ott is egy felnőtt örökbefogadott kutya, aki 3 hete volt a gazdinál, simán elkezdte az alapfokot, csak kellett kötődési tréninget is csinálni, szoval attól nyugodtan menjetek el, hisz nem probléma, ha ilyen van, sőt tele volt különböző problémás kutyával is, azért vannak, hogy megoldják ezeket.
2013. jan. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Mindenképp mind a ketten vigyétek, mivel a falka élén az Alfa-pár van (him és nőstény) ezért célszerű ,ha erre gyúrtok rá, már az elején. Igy egymást is tudjátok segiteni ,erősiteni.
2013. jan. 9. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!