Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Féltékenységből agresszivitás?...

Féltékenységből agresszivitás? Vagy csak terület védést jelentett?

Figyelt kérdés

Tegnap este lementünk a parkba és ott volt a szomszéd kutyus, aki nagy szerelemben van a kutyámmal. (Az enyém egy hím francia bulldog (több mint 1 hónapja ivartalanított), a másik egy nőstény golden retriver (szintén ivartalanított kutyus). )

deeee... beszökött a kapun egy kóbor kutya. Nagyon barátságosnak tűnt, valószínű h gazdija is van, csak elcsattangolt... Mivel az én kutyám a goldennel szabadon szokott játszani, így megegyeztünk a szomszéddal h elengedjük a kutyáinkat hátha ez a kóbor kutyus is játszik velük. Na ebből az lett h az én kis hülye franciám oda állt a golden és a kóbor kutya közé és elkezdett ugatni, támadó állást felvenni, és vicsorítani, meg morogni, és már készült volna támadni. Szegény másik kutya nem tudta h mi van, szét is kellett őket szedni, mert az enyém tényleg támadott. A kóbor kutya kb 3szor nagyobb volt nála. Eddig egyszer csinált ilyet, de akkor egy másik bulldog kezdett el támadni , és az enyém csak védekezett/támadott.

A szomszédom (a golden gazdija) azt mondta h a kutyám valószínű így védte a falkáját az idegen kutyától, és féltékeny volt, hogy a golden nehogy játszon ezzel az idegen kutyával.


Mivel parkos helyen lakunk és elég sok társas ház van a parkon belül így az ottani kutyák ismerik egymást, és gondolom tudják h ők mind 1 falkába tartoznak.


De aztán lehet, hogy agresszív a kutyám?? Emberre soha nem támadna, vagyis de , szerintem, h ha engem bántana valaki akkor lehet h támadna, de amúgy sosem. Véleménynek , hogy miért lehetett ennyire agresszív tegnap a bulldogom??? Vagy valakinek hasonló tapasztalat?



2013. jan. 9. 08:57
1 2
 11/13 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Ez nem kimondott agresszió, de semmiképpen se helyénvaló viselkedés!

Ha legközelebb látod a jeleket, hogy támadni készül, keményen szólj rá, szidd meg.

Mindenféle szabályt ezerrel tartass be vele, hogy megerősítsd vezetői státuszodat!

Ez nem féltékenység...egyszerűen nem akart kívülállót engedni a barátnőjéhez...ez is a falka szellemből adódik.


Jó példa erre az én kutyám is. Alapból barátságos-közömbös-domináns más kutyákkal, nem balhézik, de farka fent, kihúzza magát és ha hagynám, dominánsan beállna a másik kan elé, de tudja, hogy ezt nem díjazom.

Egy bearded collie ivtalan szukával sétálunk rendszeresen, aki félénk-bizonytalan és ebből kifolyólag hamarabb kicsattog más kutyáknak, mintsem őt szimatolják meg...kis köcsög na :D

Mikor idegen nagy kanokkal találkozunk, a kutyám ivaros kan lévén pózol, kihúzza magát, akár csak a másik kutya. Szimatolják, kerülgetik egymást, jelölgetik a fákat, tehát semmi gond...igen ám, csak a cuki szőrös szuka gondol egyet, beleugat, belekap a másik kutya arcába, ezzel összeugrasztani az enyémet az idegennel, mert Argos persze ugrik védelmezően oda, védi a havernőjét :D

Ilyenkor az adott pillanatban elég egy határozott rászólás és nem lesz semmi gond...

2013. jan. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ja, a húzásra: nem hiszem el, hogy bármelyik említett módszert is KITARTÓAN ÉS KÖVETKEZETESEN alkalmazva nem sikerült megtanítani laza pórázos sétára!

Ha elkezded, minden egyes póráz feszüléskor kell cselekedni, rántani, megfordulni, megállni, oldalba bökni, módszertől függően! Ugyanis ha csak egyszer is ráhagyod, hogy húzzon akár fél percig, akkor megerősítetted ezt a kutyában. Ekkor jogosan gondolja, hogy most hagyott húzni a lúzer, legközelebb is húzok...oké, most nem hagyott, de néha hagy, hátha majd holnap vagy jövő héten :D

A fojtó szerintem felesleges egy bullyra...simán hátraarc és magad után rántod, ha húz. DE MINDEN ALKALOMMAL!

Ismerős kutyás is ezt alkalmazta a duna parton...viszont az utcákban, forgalomban hagyta, hadd húzzon, mert ciki forgolódni meg sokan hülyének nézik...persze a kutya ma is húzza a pórázt

2013. jan. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Igazad van,nem voltam elég kitartó. Bár már szebben sétál,de azert még húz. És én azt szeretném ha melletten jöjjön. Mindenkp megfogadom mindenki tanácsát. Ez a folytónyakörv amúgy lehet h befig válni, mert ah szorult a póráz éreztem h lassít a kutya. És ezt a fordulgatosat is akkor még próbálom. Talán tényleg hamar feladtam... De tudom h okos kutya,csak önfejű. De persze ez nem kifogás , tudom :) köszönöm mégegyszer a kommenteket :)
2013. jan. 9. 19:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!