Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tennétek ha a kutya...

Mit tennétek ha a kutya rászól a babátokra?

Figyelt kérdés

Van egy 8 éves német juhász keverékem és egy 8 hónapos kislányom.

65 nm-es lakásunk van, sokat vagyunk a hálóban, gyerekszobában, ahova a kutya nem jöhet be, Ő a nappaliban, étkezőben van.

De néha, hogy szokják egymást, kiviszem a kicsit a kutyához és egy pléden játszik, a kutya, odamehet hozzá, nézegeti, puszit ad Neki, odaviszi hozzá a játékát és jól elvannak.

DE Ma a kutya a kicsim mellé feküdt és ott heverészett, a kislányom pedig meg akarta simogatni és nyúlt az oldalához. A kutya pedig rámordult, felpattant és odakapott. Nem zárt össze a száját és nem akarta bántani, tényleg "csak" rászólt, úgy, ahogy a kutyatársaira is szokott, mert nekik is így mondja, hogy hagyják békén nem akar játszani, csak azt nem értem, magától miért feküdt akkor mellé??

van tapasztalatotok? Szeretném, ha békében még sokáig velünk lehetne, és sokat is foglalkozom Vele, délelőtt magunkkal vissza a majd másfél órás sétákra, nyáron pedig órákig is a szabadban van, amikor a parkban sétálunk, ma is lent maradtam vele labdázni a hóban, hogy érezze, fontos nekem... Szófogadó is, mindent tud, őt többet is mint kellene, okos kutya, d ez elkeserít.. Ötletek???


2013. jan. 18. 18:43
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Teljesen egyetértek az utolsó válaszolóval!

Mindent megteszek majd azért, hogy a lányom és a kutyám és persze mi, békében élhessünk együtt!! :)


A gyerek az első, a kutya az utólsó, de ettől még szeretjük és nem válunk meg tőle.. Tutira 10000%-ra tudom, hogy soha nem bántaná, ha "csak úgy" együtt vannak. És egyébként sem bántaná, hanem így rászólna, ha esetleg nem úgy, vagy akkor nyúl hozzá, amikor Ő is szeretné. Esetleg ráesik, vagy rálép. TERMÉSZETESEN nem fogom ezt sem hagyni, ennyit sem szabad megengednie a kutyának, de ehhez ezek szerint idő kell. És igen, ha elkülönítem őket, akkor még nehezebben szokják majd meg egymást.. A gyerek is azt, hogy hogyan nyúljon felé, hogyan bánjon Vele, és a kutya is azt, hogy mit engedhet meg a kicsivel szemben... Kiképző tanácsát kérem mint írtam is, és minden oké lesz remélem. :)

2013. jan. 19. 12:57
 22/23 anonim ***** válasza:

Esetleg regisztrálj be és itt tudsz tanácsokat meg mindenféle hasznos dolgot kapni:

[link]

2013. jan. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 Szilvi & Argos ***** válasza:

Teljesen osztom 17-es és 20-as válaszoló, valamint a kérdező véleményét!


Sceptic: Az, hogy a család kutyája a kisgyerekre támad, két okból lehetséges általában. Az egyik, hogy a kutya volt a gyermek születéséig a család középpontjában, elkényeztették, nem nevelték, ő volt a vezér...majd a gyerek érkezésével a kutya háttérbe szorult, már nem gyerekpótlék volt...a kutya, szerinte jogosan védte pozícióját a gyerekkel szemben.

A másik eset, mikor a kutya nem családtag, hanem csak egy kerti dísz. Neveletlen, szocializálatlan, nincs kapcsolata a gazdikkal. Majd jön a gyerek, akivel a kutya nem tud mit kezdeni és itt is jönnek a "balesetek".

Szóval Sceptic, ha a kutyát és a gyereket évekre elszigetelnéd egymástól, SOHA nem lenne köztük biztonságos és harmonikus kapcsolat, ezt borítékolom Neked!


Kérdező: én azt is megcsinálnám, hogy vacsi osztáskor a kutya tálját felraknám a pultra, asztalra, mögé egy kistányérba emberi kaját és ott ennék a helyedben pár falatot, sőt, a kisgyereknek is adnék vmit, amit ehet...ÉS EZ UTÁN kapná meg a kutya a vacsiját...ezzel azt közvetíted, hogy még a gyerek is felette áll a rangsorban!

2013. jan. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!