Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg csak kutyaiskolával...

Tényleg csak kutyaiskolával lehet megnevelni egy kutyát?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mert itt minden egyes neveléses kérdésre ez a válasz. Kutyasuli, kutyasuli, kutyasuli... Persze vannak hasznos tanácsok is, de a mögött is ott van hogy kutyasuli. A legapróbb problémánál is ezt látom.

Azért kérdem, mert régen nem vitték az emberek iskolába a kutyáikat, mégis voltak jól nevelt állatok.

Vagy meg lehet nevelni suli nélkül is csak úgy nehezebb?

Nem provokációból kérdezem, tényleg érdekelnek a tapasztalataitok.



2013. jan. 20. 16:56
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/72 A kérdező kommentje:
Jah, tényleg, benéztem. :)
2013. jan. 20. 19:30
 32/72 anonim ***** válasza:
53%

Azt a közhelyt még senki sem írta le hogy a suli elsősorban a gazdának szól.

Ott őt tanítják meg hogy gondolkodik a kutya, meg a tényt hogy a kutya nem ember, és hogyan kell kommunikálni vele, mi az hogy falkavezérség, hogy váljon azzá.


Valóban sokszor írják válasznak de azért mert sokan az alapokkal sincsenek tisztában, így sokkal célravezetőbb ha valaki élőben megmutatja, mert ezt nem igazán lehet könyvből tanulni.

Nekem apám megtanította az alapokat anno, a többi meg jött ösztönből szóval nem kellett iskola, de pl. sokat segített Cesar Millan sorozata, amit kötelező olvasmányként bevezetnék :)


Ugyan nem éltem annyira régen mint amire gondolhatsz, de az egészen más helyzet volt, nem volt olyan hogy futószalag kutyaszaporítás, nem is volt mindenkinek, nem társnak tartották, és nem utolsó sorban nem volt ennyire liberális a szemlélet mint ma, fogta az egyszerű ember azt megruházta a kutyát ha kellett.

Illetve akkor még nem volt ez a vadkapitalista mindenkin átgázolok mert 5 perc alatt akarok meggazdagodni elv, még akkor jobban tisztába voltak az állatokkal az emberek és szerintem ebből adódóan nem volt szaporítás mert tudták hogy nem jó.

Meg feltételezem hogy akkor ezt még komolyan becsületben tartotta a MEOE.


Apám az első kutyáját egy "tenyésztőtől" vette aki kivitte a piacra a kicsiket, azt hiszem törzskönyve is volt.

Szóval egészen más volt ez akkor még.

Ma meg már boldog-boldogtalan szaporít és hirdeti a neten.

2013. jan. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/72 zsancimanci válasza:
Te is meg tudod tanítani sok mindenre , nem muszáj kutyasuli:-)
2013. jan. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/72 anonim ***** válasza:
62%
Ezen már én is gondolkodtam de foglalmam sincs róla. Talán az lehet a probléma, hogy ma már az a ritkaság akinek normális kutyája van. Minden könyv, akció, iskola a problémás kutyákkal foglalkozik. Kutyaiskola a menhelyi kutyáknak, külön tanfolyam a kistestű kutyáknak, a nagytestű kutyáknak, a bull típusú kutyáknak, a lelki sérült kutyáknak és sorolhatnám. Ez mind jó dolog, csak lassan már az érzi magát kívülállónak akinek nincs semmi gondja a kutyájával, csak meg akarja nevelni. Tényleg nagyon hasznos a kutyaiskola, de anélkül is lehet élni. Én amikor elmondtam hogy több engedelmes vizsgát tettek le a kutyáim és versenyeken is voltak kutyaiskola nélkül, ráadásul kisgyerekként kezdtem őket egyedül nevelni, akkor sokszor egyszerűen közlik velem, hogy kis hazudozó vagyok és ilyen nincs... Kedves, nem?
2013. jan. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/72 A kérdező kommentje:

Mint azt már itt írták páran, valakinek ösztönös érzéke van hozzá, valószínűleg akkor neked is. :)

Mi is olyan nagyon jól haladunk a neveléssel, hogy azt remélem nekem is menni fog minden gond nélkül. :)

2013. jan. 20. 22:57
 36/72 anonim ***** válasza:
Utolsó voltam: de ha mondjuk megtetszik dolog és komolyabban akarod űzni, akkor mindenképpen érdemes iskolába menni.
2013. jan. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/72 anonim ***** válasza:
56%

A kutyasuli a legjobb a gazdának és a kutyának is ,tanulnak és remek szórakozás is.

Olyat válassz ahol van elengedés.

Az árak 1000 Ft / alakom általában

2013. jan. 21. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/72 A kérdező kommentje:
Ha 1 000 Ft / alkalom lenne, akkor simán elmennék hétvégénként, még akkor is ha nem feltétlenül szüksége, az bőven belefér a költségvetésbe. De én ennél itt Budapesten sokkal de sokkal drágább lehetőségeket találtam csak.
2013. jan. 21. 13:41
 39/72 anonim ***** válasza:
Hát tükör suli első két képzése húzós de utána a klub meg a többi nagyon olcsó. havi pár ezerre jön ki.
2013. jan. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/72 anonim ***** válasza:
Igen, ez az 1000 Ft/óra nekem is elég karcsúnak tűnik. A tied nem menhelyi esetleg? Mert ahova mi járunk (nem tükör iskola, de arra épül) ott a menhelyi kutyáknak jelentős kedvezmény járt. Az én Illatos úti kutyimnak pl. 50%!
2013. jan. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!