Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg csak kutyaiskolával...

Tényleg csak kutyaiskolával lehet megnevelni egy kutyát?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mert itt minden egyes neveléses kérdésre ez a válasz. Kutyasuli, kutyasuli, kutyasuli... Persze vannak hasznos tanácsok is, de a mögött is ott van hogy kutyasuli. A legapróbb problémánál is ezt látom.

Azért kérdem, mert régen nem vitték az emberek iskolába a kutyáikat, mégis voltak jól nevelt állatok.

Vagy meg lehet nevelni suli nélkül is csak úgy nehezebb?

Nem provokációból kérdezem, tényleg érdekelnek a tapasztalataitok.



2013. jan. 20. 16:56
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/72 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

Mondjuk én akkor is elmentem volna, ha nincs rá kedvezmény, csak akkor kicsit később, mire összegyűjtöm rá.

Ugyan 40e Ft felett van, de úgy vagyok vele, hogy mégiscsak egy (remélhetőleg) tizeniksz éves befektetés. Úgy meg már nem olyan sok ;)

2013. jan. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/72 A kérdező kommentje:

Ő is örökbefogadott, de fajtamentőktől.

Tudjátok én úgy vagyok ezzel, hogy ha mondjuk beteg lesz, akkor nem érdekes hogy mennyi, ki tudom fizetni a dokit. Legfeljebb nem fizetek be időben néhány csekket, vagy kérek kölcsön, vagy mindkettő.

A cicám volt nemrég nagyon nagyon beteg, műtötték is, akkor is megoldottam.

Viszont ha nem feltétlenül szükséges, akkor inkább befizetném a csekkjeimet és nem verném magam adósságokba, gondolom ez érthető. :) Majd ha úgy alakul, hogy lesz úgy pénzem, akkor jó lenne kipróbálni egy sulit. De mivel nem feltétlenül szükséges, mert enélkül is nagyon jól elboldogulunk, ezért most inkább napolom ezt a témát.

Amúgy nekem ez a tükörmódszer nagyon tetszik, ha majd egyszer megyünk, akkor biztosan ilyen sulit választok!

2013. jan. 21. 14:04
 43/72 anonim ***** válasza:
Szerintem megéri én két kutyával járok. És mindkettőnek sokat segít. 7hetes képzések vannak. És lehet két részletben fizetni. Mindenképen megéri rá spórolni. És mivel én mindenképpen akartam kutyaiskolába járni úgy voltam vele hogy évi 120.000et akkor is kifizetek ha valami gagyibba járok. Viszont itt a következő év már jóval olcsóbb mivel a klub meg ilyenek nem olyan vészes. Viszont a következő évbe a "normál" suli ugyan úgy megint 120.000.. És akkor egy olcsó iskolával számoltam
2013. jan. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/72 anonim ***** válasza:
120e egy 7es kutya iskolán a részvétel 2 kutyával?
2013. jan. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/72 anonim ***** válasza:
Kérdező, mint írtam már korábban, nyugodtan kimehetsz egy suliba kutya nélkül is végig nézni és végig hallgatni egy tanfolyamot. Abból is rengeteget tanulhatsz, még ha nem is olyan közvetlen módon, mint ha kutyával vennél részt rajta, természetesen ingyen van és megláthatod, mennyire szimpatikus a módszer neked.
2013. jan. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/72 A kérdező kommentje:
Ezzel a lehetőséggel lehet hogy élni fogok. Amúgy is a 11. kerültben vahyok, nem messze van az Őrmezői kutyauli, ahol tükörmódszerrel oktatnak. Valamelyik hétvégén elmegyek, megnézem.
2013. jan. 21. 16:21
 47/72 anonim ***** válasza:

Gyere nyugodtan :) Tök jó a közösség és nézelődni ingyen van :) Nah meg beszélgetni szeret mindenki ^^


50.000ft körül van az alaptanfolyam meg a közép is. A 120.000et arra írtam hogy ha valaki havi 10.000et költ egy sulira.

2013. jan. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/72 anonim ***** válasza:

Szerintem a tanfolyamos sulik és a tükörmódszer is lehúzás.

50 000 Ft a semmiért kb.

Ahol alkalomként fizetsz bizony 1000 Ft körül van...

2013. jan. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/72 anonim ***** válasza:
69%

1000ft-ért kritikán aluli sulikat kapsz többnyire..


De legyen 1000ft egy alkalom az havi 8000. az évi 96000 Kb..

Nah összeségében a tükrös az első évben valamenyivel drágább 20-30 ft-al. Azzal a különbséggel hogy a kutyád tud is valamit.. És hangsúlyozom hogy az első évben.. az alap meg a közép fokú tanfolyam miatt.


Van olyan más kutyasuli ami persze működik rendesen és szép az oktatás és hatásos de nem alkalmanként 1000ft-ért ^^

2013. jan. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/72 anonim ***** válasza:
A két tanfolyam mindössze 4 hónap, mi is egy fél év alatt elvégeztük mind a kettőt (a kettő együtt volt 60e, vidéken olcsóbb). Utána klub van, ÖV és nyomkövetés, ezek meg összesen hetente 1500 ft. Nézegettem én nem tanfolyamos (hagyományos) iskolákat, 1500-2000-nél kezdődik egyetlen óra és se normális munka, se szocializáció, se a kutya-gazda kapcsolat helyrerakása. Az állatok fojtóban vagy szögesben, pórázon éjjel-nappal, szabadon még ünnepnapokon sincsenek, egymással agresszívek, mivel póráz mindig rajtuk van ezért a behívhatóság nulla, gazdának nulla tekintélye, stb. Na, ez a lehúzás.
2013. jan. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!