Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg csak kutyaiskolával...

Tényleg csak kutyaiskolával lehet megnevelni egy kutyát?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mert itt minden egyes neveléses kérdésre ez a válasz. Kutyasuli, kutyasuli, kutyasuli... Persze vannak hasznos tanácsok is, de a mögött is ott van hogy kutyasuli. A legapróbb problémánál is ezt látom.

Azért kérdem, mert régen nem vitték az emberek iskolába a kutyáikat, mégis voltak jól nevelt állatok.

Vagy meg lehet nevelni suli nélkül is csak úgy nehezebb?

Nem provokációból kérdezem, tényleg érdekelnek a tapasztalataitok.



2013. jan. 20. 16:56
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/72 anonim ***** válasza:
Bár mondjuk a tesco meg a paraszt tesco(auchan) bebizonyította hogy a magyaroknak a szar is jó csak olcsó legyen ^^
2013. jan. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/72 anonim ***** válasza:

Itt vidéken a legjobb suli bizony ennyi.Egyéni probléma megoldás, vizsga rendszer ,terápia,agility és sok más.

Bár tőlünk keletebb nem nagyon van ,azért rákerestem Debrecenben és Miskolcon is ilyen árak vannak.

Bár Debrecenbe a tükörsulit pl egy mező közepén tartják ,elég gáz az egész.

Persze Te csak pestben tudsz gondolkozni ...

2013. jan. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/72 anonim ***** válasza:
Őrmező se nagy cucc.. Kitekert kerítéssel el van osztva 4placra az egész. az oktatóknak meg konténerbe van a helyük.. Igazából az a lényeg hogy mit tanítanak nem az hogy hol..
2013. jan. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/72 anonim ***** válasza:

Én csak irigykedem, küldjétek Fehérvárra is az embereket, hogy végre elkezdődhessen az első alapképzés a tükörsulin :D

Alig várom már, nálunk szolidabbak az árak, 35eFt 1 kutyával egy 7 hetes képzés, majd 38eFt a középfok, ami szintén 7 hetes.

2013. jan. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/72 anonim ***** válasza:
69%

Egyébként mi jártunk hagyományos suliba is, jutalomfalat volt motivációként és játék. De sz@rt sem ért. Végig pórázon voltak a kutyák, a behívás is úgy történt, hogy a kiképző megfogta a póráz végét, mi szaladtunk (egyesével) és behívtuk a kutyát. Naná, hogy behívható volt. Kutyasuliban semmi gond nem volt, de amit ott tanítanak, otthon is meg tudja tanítani bárki. Kivéve persze az ÖV-t

Havi 7eFt volt, ezért heti 4 alkalom, de tényleg nem sokat ért. Alig vártam, hogy legyen tükörsuli is nálunk. Amikor megtudtam, hogy lesz, madarat lehetett volna fogatni velem. Most meg jön a következő akadály, kellenének még emberek, mert per pill. ketten indultunk volna alap tanfolyamon. De talán majd márciusban, amikor jobb idő lesz, az emberek is szívesebben dugják ki az orrukat a lakásból :)

2013. jan. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/72 anonim ***** válasza:
50%
Jó hogy az a kérdés, hogy lehet-e iskola nélkül kutyát nevelni de már mindenki azon harcol hogy melyik iskola a jobb. Na ezért is örülök, hogy nem jártam kutyaiskolába amíg magabiztos nem lettem és meg nem neveltem egyedül a kutyáim. Hála az égnek nem lett belőlem ilyen fanatikus. Normális ember mindent fel kéne hogy használjon ami eredményre vezet és mindkét félnek jó, nem azt kéne tervezgetni, hogy vágjuk el annak a torkát aki véletlenül nem isteníti a tüköriskolát vagy akármelyik másik módszert.
2013. jan. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/72 anonim ***** válasza:
Szerintem itt senki nem akarta elvágni senkinek a torkát és legtöbben azt írtuk, h aki egyedül boldogul, annak nem szükséges. Mindamellett, akinek igazán szüksége van a nevelési tanácsokra, nem egy hagyományos kutyaiskolában fogja megkapni.
2013. jan. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/72 anonim ***** válasza:
61%
Ha én úgy gondolom hogy az a jobb akkor nem fogok mást tanácsolni.. 5-6 iskolába jártunk ez tetszett a legjobban és ezt találtam a leghasznosabbnak. És úgy gondolom hogy megéri a pénzét.. Mindezek mellet egyébként meg egy nagyon jó társaság is. Egyébként ha olvasnál is nem csak azt néznéd mire lehet hurrogni akkor én pl írtam hogy van más iskola is ami jó... Csak egy biztos nem 1000ft/alkalom..
2013. jan. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/72 anonim ***** válasza:
25%
Ugyan már, a tüköriskola előtt is volt élet. Az én családomban volt újfoundlandi!! aki hagyományos iskolába volt és imádott dolgozni, versenyekre járt, egy csettintésre hozta elő a takarító eszközöket vagy húzta a szánt boldogan. Látniuk kéne egyeseknek, hogy milyen elvakultak.
2013. jan. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/72 anonim ***** válasza:
61%
Szövegértés megvan..
2013. jan. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!