Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát tartsak? Esetleg...

Milyen kutyát tartsak? Esetleg komondort? A többi lent!

Figyelt kérdés

Szeretnék kutyát, de kiskoromban harapott már meg egy németjuhász, ezért valamennyire tartok a kutyáktól (szeretném ezt már levetkőzni).

Kertes házba költözöm nemsokára, 700 nm-es a telek, a kutya házőrzésre kellene, meg "cimborának" (imádom az állatokat).

Idővel lehet, hogy majd még szeretnénk más állatot is, és tervezünk madarakat is etetni télen, így fontos lenne, hogy őket ne bántsa a kutyuli.


Sétáltatni nem biztos, hogy el tudnám minden nap vinni a kutyát, és a munka, tanulás miatt, játszani sem biztos, hogy tudnánk minden nap a kutyussal. Persze az első évek kivételt képeznek, amíg nevelni kell az állatot.


Milyen kutya való nekünk?


Nagyon tetszenek a komondorok, de úgy hallottam, erős természetűek, a fentiek miatt az nekem így elsőre nem ajánlott, ugye? Vagy meg lehet bírkózni vele?


Ha a komondor nem jó ötlet, milyen más kutya lenne alkalmas, ami megfelel a fenti követelményeknek?



2013. jan. 21. 23:54
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

itt egy video erről a fajtáról

http://www.youtube.com/watch?v=2d1nidDbb1M

2013. jan. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
A collie is aranyos :)
2013. jan. 25. 12:24
 23/28 anonim ***** válasza:
Collie-t inkább ne, mert rengeteg törődést igénylő hiperaktív kutya. Én a menhelyeket ajánlanám nagyon boldogan segítenek az ott dolgozók neked a választásban, én is a Rex-ből hoztam el a kutyusom anno, és tapasztalataim szerint fajtától függetlenül a menhelyes kutyusok sokkal odaadóbbak, és jobban megbecsülik a törödést és szeretet hiszen legtöbbjük a poklot járta meg :(
2013. jan. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
szuia utolsó nekeverd össze a border collie-it a sima collie val
2013. jan. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
szia kérdező megírod majd hogy milyen kutyát választotál ha majd eldöntötted nagyon kíváncsi vagyok?
2013. jan. 26. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Amit irt a harmas az lehet hogy atharapta a kutya torkat de ott valami gond lehetett a nevelessel.Mert ha egy kolyok kutyaval kicsi kora ota foglalkozol akkor nem tortenik ilyesmi vagy ahhoz nagyon fel kell busziteni a kutya soha nem tamadja meg a gazdajat jo most nem arrol beszelek hogy mar nem voltak gazdik megharapva de azok a legtobsszor vertek a kutya-t ha kellet ha nem.Ezert a kutyaban mar meg is van a felelem es az mar veszelyes.Na de vissza terek a komondorhoz nyugodtan vegyel nagyon kedvesek es hogy at haraptak a torkat a nonek az ki tudja mit csinalt a kutyaval.En szerintem a komondor kutya nagyon kedves de en ha jo hazorzo kell ott van kaukazusi vagy kozep azsiai es a nemet juhasz is nagyon okos nem fog meg harapni mert ismerni fog.:)
2013. febr. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Mostmár mindenki mindenfélét írt neked , de azt még senki nem írta meg , hogy a komondornak "kevés" a 700 nm. terület a mindennapos séták mellet is . Ha ez a kutya kevesli a helyét gyakran elkóborol . Nem hiába volt "pusztai" kutya .Egyébként a menhelyi látogatást helyeselni tudom és azt javaslom , hogy a szóba jöhető kutyák közül hagyd hogy ő válasszon ki téged . Ha így teszel harmonikus lesz a kutyás jövőd .
2013. febr. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Hagyjuk már ezt az ő válasszon ki, meg amelyik először odajön hozzád dolgot. Tudod melyik kutya megy oda először? Amelyik a legdominánsabb. Ha tudsz ezzel bánni, és még véletlenül sem vagy kezdő kutyás, következetes vagy, és kellő magabiztosságot sugárzol akkor jó. Ha ezek közül csak az egyik nem hiányzik, nos nehéz idők várnak rád.
2013. febr. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!