Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát tartsak? Esetleg...

Milyen kutyát tartsak? Esetleg komondort? A többi lent!

Figyelt kérdés

Szeretnék kutyát, de kiskoromban harapott már meg egy németjuhász, ezért valamennyire tartok a kutyáktól (szeretném ezt már levetkőzni).

Kertes házba költözöm nemsokára, 700 nm-es a telek, a kutya házőrzésre kellene, meg "cimborának" (imádom az állatokat).

Idővel lehet, hogy majd még szeretnénk más állatot is, és tervezünk madarakat is etetni télen, így fontos lenne, hogy őket ne bántsa a kutyuli.


Sétáltatni nem biztos, hogy el tudnám minden nap vinni a kutyát, és a munka, tanulás miatt, játszani sem biztos, hogy tudnánk minden nap a kutyussal. Persze az első évek kivételt képeznek, amíg nevelni kell az állatot.


Milyen kutya való nekünk?


Nagyon tetszenek a komondorok, de úgy hallottam, erős természetűek, a fentiek miatt az nekem így elsőre nem ajánlott, ugye? Vagy meg lehet bírkózni vele?


Ha a komondor nem jó ötlet, milyen más kutya lenne alkalmas, ami megfelel a fenti követelményeknek?



2013. jan. 21. 23:54
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

A szomszédé volt a németjuhász, ami megharapott, nem a miénk!

Első kutyánk lenne a mostani...

2013. jan. 22. 03:31
 12/28 anonim ***** válasza:

Lehet eddig nem esett le, de azt próbálják meg neked elmondani a maguk módján, hogy nem számít kié a kutya. Attól még, hogy úgy gondolod te vagy a gazdája, még a kutya nem biztos, hogy így gondolja. Azt a Mende-mondát meg gyorsan felejtsd el, hogy a kutya soha de soha nem harapja meg a gazdáját. Példát már korábban írtak, de még lehet sok másikat is mondani. Én értem, hogy szereted az állatokat, és kertes házba költözve szeretnétek a lehetőségekkel élni, de választani is tudni kell. Én a többiekkel ellentétben elsőként sok olvasást javaslok neked, mert ennyi tudással nem leszel képes semmilyen állatot tartani, hiába vagy oda értük. Most válaszolok a feltett kérdéseidre:


"Milyen kutya való nekünk?"


Jelenlegi formában semmilyen. A kutyatartás általában nem egy ember feladata (és a többieknek meg kell tűrni a kutyát), olykor kell a segítség a családtagoktól, mert éppen dolgozol és nem vagy otthon.

Más szóval a kutyának jár a foglalkozás, törődés, mint neked a fizetés.

Gondolom nem egyedül készülsz házba költözni, ezért érdemes a veled együtt költözök véleményét is kérjed ki. Milyen kutyát tudnának elképzelni, vagy egyáltalán ők is szeretnének-e kutyát a háznál.

Van sok más tényező is, amit át kell gondolnod.


"Nagyon tetszenek a komondorok, de úgy hallottam, erős természetűek, a fentiek miatt az nekem így elsőre nem ajánlott, ugye? Vagy meg lehet birkózni vele?"


Nem véletlenül ajánlanak elsőre egy szelídebb fajtát itt mások, mert ÖV-kutya egyenértékű egy csőre töltött fegyverrel. Ami rossz esetben vagy pillanatban feléd is elsülhet. Én még annyit hozzátennék, hogy lehetőleg felnőtt kutyát keressél, mert egy kölyöknek sokkal több törődés kell.


"Ha a komondor nem jó ötlet, milyen más kutya lenne alkalmas, ami megfelel a fenti követelményeknek?"


Én azt mondom,hogy első kutyásnak nem a fajtára kellene koncentrálni, hanem a jellemre, tulajdonságaira. Emiatt is jobb egy felnőtt, akiről rendelkezel elég információval. Minél kevesebbet tudsz róla, annál több a kockázat vele együtt élés során.

2013. jan. 22. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Értem utolsó, köszönöm az eddigi kommenteket és természetesen erősen elgondolkodok minden eddigi válaszon, még várok többet is!

A kutyát a többiek is szeretnék, természetesen.

2013. jan. 22. 06:23
 14/28 Szilvi & Argos ***** válasza:

Szerintem egy 3-5 év közti, nyugodtabb, közepes-nagy testű menhelyi kutyával jól járnál...Beilleszkedés után nem lenne sok gond vele.

Ehhez az kell, hogy a menhelyen elmondod a körülményeket, ahol lakni fog, valamint a Te igényeidet...ja, és persze azokat is, amiket Te tudsz biztosítani számára.

2013. jan. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, az a legesélyesebb, hogy menhelyi kuytust fogok választani, de lehet ott jól nevelt felnőtteket találni?

Ha igen, szimpatikus megoldás ez.


'ezt a fajtát a szereteteden kívűl más nem érdeki a legszelidebb kutya a világon' - na ez, nagyon tetszik. utánanéztem, tetszik a kutya, a szőrével szivesen foglalkoznék, az nem akadály, a nyáladzás annyira nem vonzó tulajdonság, de hát ha olyan szelíd, akkor legyen.


(úgy látom, kező kutyatartóknak nem házörzők valók, letettem róluk)

2013. jan. 22. 19:53
 16/28 anonim ***** válasza:
elárulok valamit sznte minden kutya nyáladzik valamennyire természetes hogy a nagyobb termetűek jobban főleg nyáron mikor melegükvan
2013. jan. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
persza amúgy a menhejeken is vannak szelid kutyák és ráadásúl azok is nagyon ragaszkodóak lehetnek főleg ha te jól bánsz vele és ellötte rosz sorsa volt mielöt hozzád kerűlt de a döntés a tiéd hogy honnan akarsz kutyát és milyet
2013. jan. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
egyébként nekem volt egy idelyig újfullandi kutya igaz nem teljesen fajtatiszta de a viselkedése tényleg olyan volt mint a videóban amit linkeltem csak sajna nem tarthattuk meg mert nem volt akkoriban kerítésünk és nem lett voln szivünk megkötni így csak egy nyarat volt nálunk
2013. jan. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hol laksz, de itt sok menhelyet találhatsz.

Szerintem 3-4 éves goldi lenne a jó választás, mindenképpen idősebb, nyugodtabb kutya.

[link]

2013. jan. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
van mégegy kutyafajta ami szintén kedves a skót Collievagyis a skót juhászkutya első kutyának ez a fajta is alkalmas és kifejezetten igényli a babusgatást
2013. jan. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!