Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! Ha látjátok hogy...

Kutyások! Ha látjátok hogy egy gazda nem szedi fel az utcán a kutya ürülékét, akkor odamentek szólni neki? Mert ezzel a hanyagsággal, tahósággal, hogy ott hagyja a kutyaszart, az összes kutyásra vet rossz fényt.

Figyelt kérdés
2013. jan. 24. 09:47
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
55%

"Nincs annyi kutyagumi mert kevés a panel lakás"

Ez milyen burkolt társadalmi kritika már :D

De sajnos az esetek többségében jogos.

2013. jan. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Nálunk se kuka(rendes szemetesgyűjtő kuka van, de az is csak a fő utcákon,kb kilométerenként), se zacsi, se se semmi nincs (Hajdú-bihar megye), sőt! életemben nem láttam még ilyen kutyapiszok gyűjtőt, amiről beszéltek.. Elég elkeserítő.. Ennek ellenére az esetek 95%-ban összeszedem a kutyám után a piszkot. A maradék 5% a híg székletet takarja, vagy azt, hogy sötét van és nem találom meg.

Hogyha valaki nem szedi fel, arra nem szoktam rászólni, inkább csak megjegyzem hogy "felszedni? ó, minek azt!.." Ilyenkor általában rám néznek úgy, mint a véres rongyra..

2013. jan. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Szerintem csak arra értette, hogy ha kevés a panel, kisebb a népsűrűség, így kevesebb a kutya. Valamint a kutyák a kertbe piszkítanak nem az utcára. Nem hinném hogy társadalmi kritika lett volna. :)
2013. jan. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Többen írtátok hogy nálatok van direkt olyan kuka ahova a kakit kell dobni. Hát nálunk sok utcán keresztül mehetek kezemben a kakival mire találok egy sima kukát. Szóval elég ciki néha. :( Ilyenkor mit csinálnátok?
2013. jan. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

14-es vagyok.


Az eddigieket olvasva azért be kell látnom, hogy bizony nem mindenhol van lehetőség a kutyagumit kidobni.

Nálunk szó szerint minden sarkon van egy kutyagumis kuka (XIII. ker. kertvárosi rész)

Egyszer bóklásztunk az erdőben és az összeszedett kutyagumit kb. 1,5 km-en keresztül sétáltattam, mire rákérdezett a férjem, hogy ezt is hazavisszük? Na akkor elsunnyantottam egy halom levél alá:) Tehát szerintem, ha nem az út közepére "alakít" a kutya és nincs kuka, stb. akkor megértem, hogy nem szedi valaki össze.


Nálunk kuka van, parkos rész és ezáltal ha még sincs nálam zacsi akkor ott a falevél. Pici kutya és "stabil" végtermék:)

2013. jan. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

7es vagyok: Amíg bp-n laktunk, 3.ker addig mindig szedtem utánuk, de mint leírtam, itt hiába, csak barpmi rossz, hiszen tudom, hogy rengeteg a gyerek, de ha nincs hova kidobni, nem tudok mit csinálni, úgyhogy mi is inkább olyan helyekre járunk, ahol talán kevesebb ember fordul meg. Egyébként a nincs kuka következménye a rengeteg szemét is a környéken, a két beagle imádja, én kevésbé, mert időnként felkapkodnak ezt-azt, persze kiköpik, vagy odaadják, csak baromi irritáló..

A másik, hogy rengeteg a macska, akiket etetnek, sőt, folyamatosan van kint nekik kaja, úgyhogy elengedni is csak a közelben lévő hegynél szoktuk őket, főleg, hogy minden panel aljában ott a patkányméreg. Remek környék..:D ennek ellenére rengeteg a kutyás, de nagyon ritkán látok póráz nélkül sétálókat, kivéve az önsétáltatók. Gondolom ugyanaz a problémájuk, mint nekem..

2013. jan. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Hú, hát nem irigyellek, nem túl kutyabarát környezet. Itt én sem merném póráz nélkül sétáltatni a kutyust.
2013. jan. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Na ja, csak tudod, így meg nem fáradnak el, úgyhogy bevetettük a futópadot, imádják:) csak nekem meg baromi rossz érzés, hogy most, hogy leesett a nagy hó, rohangálnának benne, meg játszanának, de csak párommal merem őket elengedni, 3 kutyára figyelni, ebből két bohócra nem könnyű:) meg hát így nem is nagyon jön oda más kutyás, összeszarják magukat a 3 kutya láttán, ők meg kezdenek belebolondulni, mindig mennének oda megszaglászni a többit, aztán a kisebb termetű kutyások rögtön megrántják a pórázt, a kicsi elkezd morogni, ők is átváltanak, úgyhogy nagyon várom már, hogy találjunk egy kertest, hogy legalább ott rohangáljanak és ne dilizzenek be teljesen. Meg azért a jó az, hogy a két beagle itthon lefárasztja egymást, a harmadik meg már bölcs lassan 9 éves, nem olyan kis bohókás, úgyhogy ő csak nézi őket, és ha bedurvulnának rájuk szól, ha nem lennék a szobában.


Felhívtam már az önkormányzatot, egy futtató reményében, a válasz az volt, hogy nem gondolkodtak még rajta.

Gondolom a telefonálásom után se..

2013. jan. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!