Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! Ha látjátok hogy...

Kutyások! Ha látjátok hogy egy gazda nem szedi fel az utcán a kutya ürülékét, akkor odamentek szólni neki? Mert ezzel a hanyagsággal, tahósággal, hogy ott hagyja a kutyaszart, az összes kutyásra vet rossz fényt.

Figyelt kérdés
2013. jan. 24. 09:47
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Nyilván vannak olyan helyzetek amikor nem lehet. De azért nem ez a jellemző. A legtöbben csak azért hagyják ott, mert nincs kedvük összeszedni.
2013. jan. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
36%
természetesen,még a kocsiból is kiszállok,ha ilyent látok,és kedvesen megkérem vegye fel, ha kell adok neki zacskót is hozzá ( egy kutyásnál midig van :) meg is teszik :) persze ,nem vagyok bunkó,nem ítélem el, egyszerűen csak megkérem :) mosolyogva,ellenállhatatlanul. ja amúgy 110 kg vagyok,és a termetemre mondják ( nagy ,kopasz állat :). szóval igen, szólok !
2013. jan. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
70%
Nem szoktam szólni, mert utálok vitatkozni. Így is elég kutyautáló szól be a kutyáim miatt, nem akarok még a kutyásokkal is veszekedni. Persze a véleményem megvan róluk. A kakit fel szoktam szedni, szintén csak akkor nem, ha sötétben nem találom.
2013. jan. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
31%

Ha szó nélkül mész el egy ilyen "látvány" esetén, akkor megérdemled, ha belelépsz!


Mindig a föllépés a lényeges, mert ha szépen szólunk - én igy szoktam - egy zacsi kíséretében odaadom az illetőnek és az esetek több mint a felében szégyenteljes pislogások közepette fölszedte a terméket.


Viszont - itt is mint bárhol az életben - vannak idióta gazdák,egy ilyen "díszpéldányhoz" nekem is volt nemrégiben szerencsém:

A hölgy és a termetes kiskorú leánya közvetlenül a házunk előtt lévő kis kertbe "irányította" a kutyáját.

Éppen akkor értem haza a szomszédommal egyetemben, aki már szólt, hogy legyenek szívesek összeszedni a kutyagumit. A két nőszemély elfordult és pusmogtak. A szomszéd mégegyszer szólt, és megjegyezte, hogy nagyon szép példát mutat a gyereknek...


Én mire odaértem átadtam a hölgynek egy zacsit és szintén kértem, hogy szedje össze, mert mi sem idejárunk a kutyánkkal, de ha már így esett akkor ne hagyja ott. Sunnyogott és meresztgette a szemét, majd mikor a szomszéd elment szó szerint nekem támadt, hogy mondjam meg neki az én és a szomszédom nevét, mert az Ő férje bizony rendőr és följelent minket zaklatásért....


Ettől függetlenül továbbra is így fogok eljárni, mert érdekes módon én vagyok az a lúzer aki a saját kutyája után mindig öszeszedi - éjszaka, tök sötétben, elemlámpát viszek, mert mászok mindig a kutya után - esőben, hóban, napsütésben, bokor alól, kies helyen..stb. De én mászok bele mindig más produktumaiba..

2013. jan. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
0%
Én ilyenkor előveszek egy zacsit a táskámból, odaadom és mondom h Szedje fel! Ha nem szedi fel, akkor lefilmezem és viszem a köztereseknek. Senki nem merte még ilyenkor otthagyni.
2013. jan. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 Szilvi & Argos ***** válasza:
60%

Én nem szoktam szólni...így is elég sok konfliktus van...ha nem egyedül vagyok, akkor egymás közt szoktuk mondani, hogy ez a tapló se szedte fel...ha meg belelépek egybe, akkor egy cifrát szoktam elereszteni :D


Én kb. fele-fele arányban szedem-nem szedem a dolgot.

Ha kertes házas részen és lakótelepen sétálunk, akkor 99%-ban szedem. Ha sötétben nem találom 10 cm-ről nézve a földet, akkor az mást se zavar :D

Illetve pl. tegnapelőtt este egy hókupac mögötti fenyő aljába tolta a kutyám a dolgot...úgy tudtam volna felszedni, ha könyékig a fa alá mászok...de mivel a hó sárga volt, nem volt kedvem a tuti pisis fához behajolni...úgyhogy ott maradt.

Ha a Duna-parton sétálunk, akkor legtöbbször nem szedem. Kutyám ugyanis szereti eldugni. Nádasba, bokros-gazos rész közepébe...nem fogom kibányászni :)

Ha láthatóan, másokat zavaró helyre ürít, azt ott is felszedem.


Egyébként hasmenés esetén nem vagyunk kötelesek eltakarítani...undi és ciki, de ez van...

Csak a szilárd szennyeződést vagyunk kötelesek felszedni, a hasmenés meg ugyebár nem túl szilárd...

2013. jan. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
73%

Én egyszer a kezébe nyomtam egy nőnek a zacsit, hogy lesz szíves felszedni, mert én is szedem. Eléggé meglepődött, és undorral a fején felszedte.


Egyébként ahol én lakom jelenleg (pesttől 40percre) konkrétan nincsenek kukák. De komolyan, csak a buszmegállóban, abból meg van mellettünk 2. Ahol meg sétálunk, rendes járda, meg betonozott út, egy sincs, csak a házak nagykukái, azok meg le vannak lakatolva, úgyhogy azóta, amióta egyszer lengettem a kezemben a 3 kutya adagját, mire találtam kukát, nem szedem, mert nincs hova dobnom. Amikor szólnak, elszoktam mondani, olyankor csönd van. Mondtam már egy kötekedős néninek, hogy lehet szólni az önkormányzatnak, hogy rakjanak le pár kukát mindenhol, és esküszöm újra szedni fogom. Természetesen, ha nagyon olyan helyen kakilnak, akkor felszedem, de egyébként otthagyom. Most lehet lepontozni:)

2013. jan. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
51%

2. válaszoló vagyok.

Ha nincs kuka, úgy teljesen megértem. Én két órán keresztül sétáltatom a kutyámat esténként, sokszor a séta elején kakil. Hát semmi kedve nem lenne két órán át a kezemben lóbálni a kakát...


Nekem szerencsém van, nálunk a 11. kerületben szinte minden sarkon van kutyapiszok gyűjtő, rendszeresen tesznek ki zacskót is, és két kutyapiszok gyűjtő között biztosan van egy sima szemetes is. Úgy 10m-nél többet sosem kel vinnem a kakát.

Ennek következtében viszonylag kulturáltak az emberek ebből a szempontból, a legtöbben összeszedik, csak elvétve nem. Sok kakát találni azért így is, részben a sötétben szem elöl vesztett termékek, részben a nagyon öreg nénik, részben a hanyag emberek miatt.


Egyébként szerintem a pofátlanság legteteje az, amikor a futtatóban nem szedik össze! Ott a kuka, ott a zacsi, nem kell messzire menni, minden adott. Én meg vígan szaladgálok a kutyámmal, és egyszer csak belelépek egy adag sz..ba.

2013. jan. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
nővérem is 11kerben lakik, albertfalván. Ott tényleg rengeteg a kakis kuka és még zacsi is van benne, nem lopják ki belőle. Meg is lepődtem:)
2013. jan. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Igen, itt valaki nagyon nagy állatbarát lehet az önkormányzatnál. :)

Pl egy barátnőm nem volt rest, be ment megkérdezni, hogy hogyan is van ez a póráz nélküli sétáltatás dolog. Mert régen a 11-ben lehetett, de aztán központilag meghatározták hogy tilos.

Azt mondták neki, hogy ők is sajnálják hogy nem lehet, annyit tudnak tenni, hogy ha látják hogy normális a kutya (nem agresszív, behívható), biztos hogy nem fognak egy szót sem szólni a közteresek. Én is nővérem is és sokan mások is rendszeresen póráz nélkül sétáltatunk. Még soha nem szólt senki emiatt, és a többi kutyástól sem hallottam hasonlót. :)

2013. jan. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!