Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Morog és kap felém a kutyus...

Morog és kap felém a kutyus ha a tálja felé nyúlok miközben eszik?

Figyelt kérdés
3 hónapos keverék kislány kutyusról van szó. Egyébként kicsit sem agresszív és nagyon barátkozós még az idegenekkel is, de ha eszik és pl raknék még kaját tálba vagy elvenném valami miatt egy pillanatra (most gyógyszert kap és emiatt néha bele kell piszkálnom, hogy tuti megegye) akkor morog és harap, és rá sem ismerek olyan agresszív. Mivel lehetne erről leszoktatni?
2013. jan. 28. 10:00
1 2 3 4 5 6 7
 21/70 anonim ***** válasza:

Diesel!

Ha már ilyen mélységekbe megyünk, akkor itt órákon át ecsetelhetnénk a helyes büntetést.

Én ezért javasoltam rögtön a kutyasulit.


A lefektetésnek továbbra is azt mondom, hogy semmi értelme, ha csak lenyomod, nem érsz el semmit, ha már fájdalmat is okozol, akkor meg nagy baj lehet belőle - pl. egy köves talajon volt már, hogy valaki levágta a kutyáját, mehettek is a dokihoz a gerince miatt...


Ha pedig már csak manipulációbál adja meg magát, mindketten tudjuk, hogy ki kell mozgatni a kutyát, de nem gondolom, hogy ezt el kellene mesélni egy olyan gazdának, aki annyira nincs a helyzet magaslatán, hogy a 3 hónapos kölyök kutyája is megmorogja, mert abból jó nem fog kisülni.


Orrba vágni pedig ahogy írtam nem izomból kell, de nem kell félteni sem.

A grabancrángatás is lehet megoldás, illetve a pofaráfogás is, meg még azért van pár módja a fizikai büntetésnek, hát még az egyéb büntetéseknek...


Csakhogy mi nem ismerjük ezt a kutyát, lehet, hogy egyébként érzékeny (hiába domináns akár), és akkor se ne nyomkorássza, se ne vágja orrba, elég visszamorogni, rámozdulni, szemmel verni, rákiáltani, de van, hogy rászólni is.

Nem valószínű, de ez is előfordulhat.

Szóval kutyasuli.

2013. jan. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/70 A kérdező kommentje:
Ettünk az előbb. Beletettem a kaját a tálba, fogtam a kezemben és leültem vele a földre. A kutya nem támadott le, mondtam neki, hogy ül, leült és le sem vette a szemét rólam. A tenyeremből kis részletekben etettem, szépen evett, nem olyan gyorsan mint tálból. Mikor a fele elfogyott letettem neki, megint zabálni kezdett el akartam venni, most nem morgott nem harapott, de az eg. fejét beledugta és harcolt, hogy ne tudjam elvenni. Hátrahúztam a nyakörvénél, rohant volna vissza, rácsaptam a fenekére és elvettem tőle. Utána megint a kezemből etettem és normális volt, megvárta amíg én adtam neki, nem mászott rám érte.
2013. jan. 28. 13:56
 23/70 anonim ***** válasza:

Basszus most olvastam végig a kérdező válaszát, tényleg menjetek minél hamarabb kutyaoviba!

Ezek alapján nem egy valamit rontasz el, hanem kb. mindent.

Ez nem ciki, meg nem vagy hibás, szóval nem letolni akarlak, meg nem történt semmi helyrehozhatatlan, de ennek azonnal elejét kell venni, meg kell tanulnod, hogyan kommunikálj a kutyáddal, mert később sokkal durvább gondjaitok lesznek.


És milyen érdekes, hogy már most alig reagál a fizikai behatásra, ezért írtam, hogy tudni kell, mit mikor kell használni, különben a kutya konkrétan hozzászokik a "büntetéshez", és már csak erősebb büntetéssel tudod elérni a célod, arról nem beszélve, mennyire mínuszba megy a tekintélyed.

2013. jan. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/70 anonim ***** válasza:
Ez máris fejlődés. Csak jó lesz az a kézből etetéses dolog. :)
2013. jan. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/70 A kérdező kommentje:
Persze, hogy nem vagyok a helyzet magaslatán mivel eg. eddig csak papagájom volt. De a páromnak már pl volt kutyája és ő sokkal határozottabb is vele, főleg, hogy pasi, mégis rám jobban hallgat mostanában. Látom, hogy javul a helyzet, de lassan. Még ami bevált, ha kizárom a szobámból és ha kimegyek is semmibe veszem. Utána semmi gond vele. Hidd el ha morog rám, nem kezdem el simogatni meg dédelgetni, nem félek tőle, határozottan próbálom helyre tenni, de van, hogy nem érdekli.
2013. jan. 28. 14:01
 26/70 anonim ***** válasza:

Ja, és a fenekére soha nem csapunk a kutyának!

Mondom...

Először tiltószó (aminek az elején semmi tiltó ereje nincs persze), és ha nem reagál, akkor és csak akkor ráütsz kicsit a fejére, az orrára, szemből az orrára, vagy megrázod a grabancát, stb.)

De a fenekére ne csapj semmiképp!

Se kézzel, se mással.

2013. jan. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/70 A kérdező kommentje:
Szeretnénk vinni kutyasuliba, de még csak 2 oltása van meg. A harmadikat nem kapta meg most, mert esélyes volt, hogy megfázott kicsit vagy elkapott valamit. De úgy néz ki allergiás inkább. Ha jól tudom amíg nincs meg az oltás nem vihetem...
2013. jan. 28. 14:02
 28/70 A kérdező kommentje:
De csak a fenékcsapkodásnál megy félre. Ha szemből csapok az orrára, idegesebb lesz és ugyanez van a grabancrázásnál is. Amint elengedtem ugrott nekem, most már ilyen nekem ugrálás nincs, mert rászólok és akkor leáll az esetek 90%-ban.
2013. jan. 28. 14:05
 29/70 A kérdező kommentje:
viszont az utcán semmi sem használ az be kell ismernem. Annyira eltereli a figyelmét minden, hogy csinálhatok én bármit, nem érdekli. Imád futkozni ami nem gond, csak annyira bepörög a végére, hogy tépi a nadrágomat és nem tudom leszedni magamról kb...csak ha a pórázzal távol tartom.
2013. jan. 28. 14:07
 30/70 A kérdező kommentje:
Ha felérünk rendeződik minden egyébként...
2013. jan. 28. 14:07
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!