Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Morog és kap felém a kutyus...

Morog és kap felém a kutyus ha a tálja felé nyúlok miközben eszik?

Figyelt kérdés
3 hónapos keverék kislány kutyusról van szó. Egyébként kicsit sem agresszív és nagyon barátkozós még az idegenekkel is, de ha eszik és pl raknék még kaját tálba vagy elvenném valami miatt egy pillanatra (most gyógyszert kap és emiatt néha bele kell piszkálnom, hogy tuti megegye) akkor morog és harap, és rá sem ismerek olyan agresszív. Mivel lehetne erről leszoktatni?
2013. jan. 28. 10:00
1 2 3 4 5 6 7
 41/70 A kérdező kommentje:
A kutyák kommunikációja...na igen ezért próbáltam még az elején a hangos nyüszítést ha harapott, hogy jelezzem neki, hogy fáj. Első pár alkalommal működött és örültem mint majom a farkának, aztán egy idő után nem érdekelte, hiába húzódtam el stb...akkor jött, hogy rámorogtam kicsit...működött, sőt az elején annyira meglepődött, hogy fülét farkát behúzva bújt el előlem és utána alig mert odajönni. 1 órát magára hagytam majd szépen lassan "összebarátkoztunk" ismét. 1 hétig érdekelte és ha nem is bújt el előlem mint az elején, de abbahagyta a h*ülyeségeit ilyenkor. Aztán a vége az lett, hogy morgós ugatós csatába kezdett velem a kutya...:D Hát elégvicces volt. Nekem nem jött persze, de visszamagyarázott és nem hatotta meg a dolog. Egyébként 1 hónapja van nálunk a kutyus.
2013. jan. 28. 15:07
 42/70 anonim ***** válasza:

Én Cesar-t nem szeretem, nekem nem egyértelmű amiket csinál. Olyan földöntúli az egész. Így nézz rá, így sugározz... :)

Victoria műsorában pedig teljesen konkrét módszerek vannak.

Ezért ha neked nincsen misztikus "veled született tudásod" mint Cesar-nak, akkor Victoriával jobban járssz. :)

2013. jan. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/70 A kérdező kommentje:
Amúgy most játszottunk kicsit, és ugye írtam, hogy a játékát sem adja könnyen miután eldobom és visszahozza. Most nagy nehezen elengedte párszor, és nem kellett olyan keményen harcolni érte. Kicsit morgott és kb kötélhúzásra hajazott az egész, de akkor benyúltam a szájába és kiszedtem a fogai közül. Nem próbált bántani és nem is morgott közbe. Leültettem és amikor nyugisan ült eldobtam újra.
2013. jan. 28. 15:11
 44/70 A kérdező kommentje:
Gondolom nem egy két nap mire megérti, hogy hogyan működnek a dolgok. Lehet, hogy nektek könnyebb mivel már tapasztaltabbak vagytok, de remélem szépen lassan nekünk is összejön.
2013. jan. 28. 15:12
 45/70 anonim ***** válasza:

5 hete van nálam a kutyus. :)


A játék elvételére is nagyon jó módszert tanultam ebből a műsorból ám. A nagyon egyszerűen megtanítható "hagyd" parancsot. Tényleg pofon egyszerű.

2013. jan. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/70 A kérdező kommentje:
Épp most kerestem rá az 1. részre youtube-on. :)
2013. jan. 28. 15:18
 47/70 anonim ***** válasza:

Hát hajrá. :)


Nekem is az első kutyám amúgy, és olyan szófogadó mint egy kisangyal. :) Hihetetlen gyorsan tanult ezekkel a módszerekkel.

Csak megfelelő módszerek kellenek, és következetesség, hidd el így minden rendben lesz. Ha valami meg nem megy olyan gyorsan mint szeretnéd, akkor ne add fel!

Nem kell túldimenzionálni ezt a kutyanevelés dolgot. Régen sem tették, mégis voltak jó kutyák. :)

2013. jan. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/70 A kérdező kommentje:

Na ma elért sikerek...gondoltam megosztom.

Megtanulta,hogy leül, ott marad amíg elsétálok 2-3 métert, és ha hívom odajön.

Lementünk sétálni, ez mint meséltem katasztrófa tud lenni. Miközben épp elvonta valami a figyelmét és kajláskodott szólta, neki, hogy ül...egyből megfordul odajött a lábamhoz és leült (persze vittem a sétához is jutifalit:))

Etetés: raktam kaját a tálba leültettem, odavittem a tálat a szokásos helyre és csak akkor jöhetett oda amikor engedtem, addig ott ült 1 méterrel arrébb kb, igaz látványosan szenvedett, de ott maradt. Előtte persze 2-3x meg kellett ismételni, hogy megértse mi a helyzet.

Egy kis harapdálás volt, de hamar leállítottam.

2013. jan. 28. 20:17
 49/70 A kérdező kommentje:
A harapdálás játék közben volt egyébként :)
2013. jan. 28. 20:18
 50/70 anonim ***** válasza:
Nagyon jól haladtok, gratula! :)
2013. jan. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!