Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Morog és kap felém a kutyus...

Morog és kap felém a kutyus ha a tálja felé nyúlok miközben eszik?

Figyelt kérdés
3 hónapos keverék kislány kutyusról van szó. Egyébként kicsit sem agresszív és nagyon barátkozós még az idegenekkel is, de ha eszik és pl raknék még kaját tálba vagy elvenném valami miatt egy pillanatra (most gyógyszert kap és emiatt néha bele kell piszkálnom, hogy tuti megegye) akkor morog és harap, és rá sem ismerek olyan agresszív. Mivel lehetne erről leszoktatni?
2013. jan. 28. 10:00
1 2 3 4 5 6 7
 31/70 anonim ***** válasza:
Egy évesen örökbefogadott menhelyi kutya kb. két hétig kapkodott a kezemhez, ha hozzáértem a táljához. De nagyon hamar rájött, hogy nem elveszem, hanem adom az ételt.
2013. jan. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/70 anonim ***** válasza:

te jó ég...


kedves kérdező. sajnálom hogy nem értetted meg amit olyan hosszadalmasan leírtam. azzal ahogyan te megetetted csak azt éred el hogy a későbbiekben a kisasszony csak kézből lesz hajlandó enni és még mindig nem lesz SEMMILYEN TEKINTÉLYED!


az hogy a kölyköt leviszed sétálni ugy hogy nincsenek meg az oltásai komoly felelőtlenség, ilyenkor ugyanis csak gyors pisi kakira visszük le a kutyát miközben a fejünk szinte az földön van és guvvadt szemekkel figyeljük hogy a kiskutya valóban csak szagolgat e vagy esetleg megesz valamit vagy megnyal.


a kutyát soha nem ütjük meg főleg nem a fején! ezzel csak azt érjük el hogy bizalmatlanná válik az emberi kézre. a popóra verés oké, elfogadható de az legyen egy összetekert ujsággal és jelzés értékü, tehát ne fájjon a kutyának.


végezetül pedig ha ilyen nehezen tudod megérteni a lényeget kedves kérdező akkor javaslom hogy amíg az oltásai nincsenek meg addig NE SÉTÁLTASD A KUTYÁT hanem csak egy gyors slozira vidd le. utánna pedig ha már megvannak az oltásai SÜRGŐSSEN MENJ EL KUTYASULIBA! mert az egyértelműen látható hogy itt sajnos senki nem fogja tudni "belédverni" a tudományt a kutyaneveléssel és tartással kapcsolatban.

2013. jan. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/70 anonim ***** válasza:
Egy olyan ember pláne nem, aki szerint újsággal kell a kutya s.ggére verni, a fejét meg isten ments, hogy bántsuk. (Nem történik semmi katasztrófa, az más kérdés, hogy sokkal több és jobb büntetés van, amihez nem kell a kutyához kisujjal sem érni.)
2013. jan. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/70 A kérdező kommentje:

Szerinted órákat bóklászok lenn a kutyával??? De azt csak megvárom amíg szerencsétlen eldönti, hogy kakil-e vagy sem! 5 percnél többet sosem voltunk lenn, főleg, hogy ilyen hideg van. Tisztában vagyok azzal, hogy oltások nélkül nem lehet hosszú sétákat tenni a kutyával, de mivel lakásban van, le kell vinnem, hogy szokja, hogy nem wc az egész lakás. Természetesen azt is figyelem folyamatosan, hogy ne egyen be semmit. Nálam jobban senki sem tud aggódni ha állatokról van szó. Azért örülnék ha nem állítanál be ostobának és felelőtlennek. Az állatorvos is mondta, hogy nyugodtan vigyem ki akár 10 percre is, mert annyitól baja nem lesz. Kutyákhoz oda sem engedem, pont azért, hogy még nincs meg minden oltás. Szerencsétlen amúgy nem volt nálunk hanem az utcán bóklászott pár hetesen valószínűbb, hogy összeszedett valamit, mint azóta, hogy nálunk van.

Azért kíváncsi lennék, hogy akik ilyen stílusban írnak mennyire voltak profik kezdő kutyásként. És nem arról van szó, hogy nem fogadom meg a jó tanácsokat, mert biztos, hogy többe tudtok nálam, de azért nem kellene hülyének nézni az embert...

2013. jan. 28. 14:44
 35/70 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell itt kiakadnia senkinek.

Amint meg lesznek a kutyus oltásai, fognak járni suliba, ott majd mindent szépen megtanul a kérdező.

Gondolom eddig nem volt kutyája, és nincs tisztában a helyes neveléssel. De ezzel semmi gond nincsen, senki nem úgy születik hogy tudja. :)


Amúgy én írtam a kézből etetést, amit jól lepontoztatok. Nálunk ez vált be, ezért merészeltem leírni. És van tekintélyem a kutyám előtt, mindenben hallgat rám. Én egész egyszerűen csak a pozitív megerősítésben hiszek. Persze ez nem azt jelenti, hogy néha nem fér el egy bünti, de az nagyon nagyon ritka nálunk, nem is igen van rá szükség.

2013. jan. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/70 A kérdező kommentje:
Egyébként ahogy nézem mindenkinek más vált be. Most akkor kezdőként mit tud tenni az ember mint próbálgatni, hogy nála melyik működik. Ezek szerint a kézből etetés mégsem volt annyira gáz, ha most nem morgott és harapott, de reggel viszont igen. Nyilván nem fog csak így kapni kaját...
2013. jan. 28. 14:50
 37/70 anonim ***** válasza:

35-ös vagyok, a kézből etetős. :)


Lehet hogy röhögni fogsz, meg most nagyon sokan le fognak pontozni, de én vállalom, mert bevált. :)

De én Victoria Stilvell - A póráz két végén című műsorából szedtem ezt a módszert, és még nagyon sok másikat. És beváltak! Mindegyik bevált amit eddig kipróbáltam! Pedig egy felnőtt mentett kuytusról van szó, akik nem egyszerű esetek- Szocializáció, különböző sétáltatási problémák, behívás, alapparancsok tanítása. Nekem hatalmas segítség volt. Az első két évadot töltöttem le és néztem végig. Utána már nagyon ismétlődtek a problémák és a megoldások, így unalmassá vált.

2013. jan. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/70 anonim ***** válasza:

86%-os!

Nekem is van olyan kutyám, akire elég max. rászólnom, de nincs is nagyon miért...

De lenne csak egy önfejű, dominanciára hajlamos kutyád, a pozitív megerősítés önmagában édeskevés.

(Csak azért írtam, hogy tisztázzuk, nem kötekedésből.:))


Egyébként meg végeztek kísérletet, 3 módszer szerint neveltek fel kutyákat:

Az egyik csoportot csak gátlásokkal, a másikat csak pozitív megerősítéssel, a harmadikat pedig vegyesen.

A végeredmény: a csak gátlással és a csak pozitív megerősítéssel nevelt kutyák stressz szintje egyformán magas volt(!), a vegyesen (de természetesen tudatosan és következetesen) neveltek pedig kiegyensúlyozottak és intelligensebbek lettek.


és akkor még belemehetünk, hogy miért jobb a klikkerezés a sima pozitív megerősítésnél, meg miért iszonyú fontos, hogy az ember tudjon jól büntetni, stb., de hosszú lenne.:)


Kutyáink vannak.

KUTYÁINK.

Tiszteljük már meg őket minimum annyival, hogy úgy is próbálunk meg viszonyulni hozzájuk, és nem a saját rózsaszín vagy miliraty lelkivilágunk szerint magyarázni a dolgokat.


Persze persze, mindenkinek más a kutyája.

Igen. De egy faj.

Egy biológiai egység.

A kommunikáció alapjai a sejtek, szervek, szervrendszerek, az egyed és a faj szintjén is ugyanazok.

Ezen belül lehetnek eltérések, de nem ezen kívül. (Akkor ott valami mutálódott konkrétan...)


Szerencsére egyre jobban kezdjük megérteni, hogy mit is jelent az az "ezen belül".

Kár, hogy a legtöbb ember (és a kutyasulik zöme) nem kíváncsi rá.

2013. jan. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/70 A kérdező kommentje:
Húúú most nagyon örülök, hogy írtad, mert már valaki említette nekem ezt a műsort, de elfelejtettem, hogy mi volt:D Egyébként én eddig a Cesar féle videókat nézegettem, onnan szedtem pl. a grabancos dolgot is, de nekünk annyira nem vált be. Töltöm is amit írtál:)
2013. jan. 28. 15:02
 40/70 anonim ***** válasza:

Azért bünti is szokott lenni, azt én sem hiszem el, hogy csak jutalmazással meg lehet nevelni egy kutyát. Ha valamiről pl le akarom szoktatni, akkor nem csak megdicsérem ha nem csinálja, hanem megszidom ha csinálja. Hiszen különben honnan tudná hogy nem szabad?? Ez nyilvánvaló!

Viszont nem gondolom hogy egy kutya folyamatos büntetésével lehet elérni a megfelelő tekintélyt.


Amúgy abban igazad van, hogy ami nálunk bevált, nem biztos hogy náluk is be fog. Nekem egy uszkárom van. Igaz hogy mentett, és sok defektje volt, ennek ellenére nagyon könnyen kezelhető jószág, szóval lehet hogy a kérdezőnek nem válik be az én módszerem.

2013. jan. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!