Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Morog és kap felém a kutyus...

Morog és kap felém a kutyus ha a tálja felé nyúlok miközben eszik?

Figyelt kérdés
3 hónapos keverék kislány kutyusról van szó. Egyébként kicsit sem agresszív és nagyon barátkozós még az idegenekkel is, de ha eszik és pl raknék még kaját tálba vagy elvenném valami miatt egy pillanatra (most gyógyszert kap és emiatt néha bele kell piszkálnom, hogy tuti megegye) akkor morog és harap, és rá sem ismerek olyan agresszív. Mivel lehetne erről leszoktatni?
2013. jan. 28. 10:00
1 2 3 4 5 6 7
 61/70 anonim ***** válasza:

Ez tényleg nagyon nagy baj... Konkrétan megharapott a semmiért?? Ez a leges legrosszabb dolog amit tehet egy kutya!! Így már nem gondolom hogy magától elmúlhat. :(

Nagyon sajnálom. :(

De azért még próbálkozz, nevelgesd, hátha. Ne add fel semmiképp, ne hagyd rá a dolgokat. Jól tetted hogy rácsaptál, bár a büntetésnek vannak hatásosabb módszerei is. Én most a helyedben ignorálnám a kutyát legalább estig. Hozzá se szólj, rá se nézz.

Ha megvannak az oltások, irány egy szakember minél hamarabb.

2013. jan. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/70 A kérdező kommentje:
Igen teljesen indokolatlanul...azóta meg megint normális...bújuk, nyugodt. Nem értem :(
2013. jan. 29. 13:51
 63/70 anonim ***** válasza:
100%

Nézz utána a falkavezérségnek a cerberos oldalán. Mindenképpen kezd el vele a dolgokat amiket ott írnak hiába kicsit még hozzá, mert nagyon komoly problémátok lehet belőle..

Első és legfontosabb hogy nem bújik a kutya magától csak ha hívod, ha magától jön zavard el és max hívd vissza ha elment. Mindent minden esetben te döntesz el.. Ha haza mész és el kezd "örülni" neked, akkor is zavard el, miután megnyugodott akkor hívd vissza.


Etetés.. Ilyen kis kutyáknál nem szoktuk/szokták javasolni de ha ilyen nem árt.. Ne ültesd le a kutyát ne fektesd le hozzá se szóljál tedd le a tálját csak és rágj el az orra előtt egy almát vagy akármit jó látványosan fröcsögjön mindenfelé :D.. Ameddig nem fejezed be az alma evését addig a kutya nem mehet a táljához.. Akadályozd meg hogy odamenjen.. A nehézség ebben hogy ne fizikailag tedd szóljál neki morogjál amit akarsz. Viszont ezt csak akkor csináld ha úgy gondolod hogy hitelesen elő tudod adni. Úgy kell csinálnod hogy a kutya értse hogy ha ő most hozzá nyúl a kajához akkor te ott helyben letéped a fülét..


Állíts fel a kutyának szabályokat. Nem mehet be mondjuk x-helyre (ajtót becsukni tilos) érd el hogy tudja a kutya hogy az neki tiltott hely. Nálunk a lakásba 5ilyen szoba van.. Ha benti kutya akkor nem mehet fel se ágyra se kanapéra.


Sétánál figyelj arra hogy a kutya ne előzzön meg. Ne rángasd, egyszerűen fordulj meg vele ha megelőz és menjetek az ellenkező irányba mindig mint amerre ő húz. Egyszerű mert rövidek a séták mivel még nem védett.


Ha tényleg érdekel a kutyád akkor az "egyik kutya másik nem " című soroztatot mindenképpen nézd végig. 10en pár rész összesen.


Arra azért figyelj oda hogy neked egy picit finomabban kell mindent csinálni fél éves koráig.

2013. jan. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/70 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket megfogadom mindenképp:)

Az ágyra nem bánom ha feljön...akkor is gond ha felengedem?

Ha nyakörv helyett hámot veszek neki sétához az segítene, hogy jobban közlekedjen?

2013. jan. 29. 14:11
 65/70 A kérdező kommentje:
Nem tudom mennyire számít, de egyébként az állatorvosnál a váróban minden kutyához menne, kicsit sem tart tőlük, még az 50 kilós kutyát is megugatja és morog rá, azután is, hogy előtte az az óriási kutya morgott rá és ugrott volna felé...elég bátor már most.
2013. jan. 29. 14:48
 66/70 anonim ***** válasza:

Hámot ne vegyél csak rosszabb lesz tőle.


Fel mehet az ágyba, viszont ne magától menjen, hanem csak akkor ha te kéred. Ha kéretlenül megy fel akkor csak nyugodtan lökd le, nem is nagyon kell ilyenkor hozzászólni. Az meg hogy neki megy nagykutyának még inkább csak tapasztalatlanság, meg szocializálatlan. Majd az ovi segít


A sorozatot meg mindenképpen nézd végig amit mondtam.

2013. jan. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/70 A kérdező kommentje:
Már a 2. részt nézem :)
2013. jan. 29. 15:04
 68/70 A kérdező kommentje:
Na azt az almás dolgot megcsináltam:D Láttátok volna fejét...:D Letettem a kaját, leültem mellé és közben ettem az almát, néha még úgy is tettem mintha az övét is ettem volna. Közelíteni akart morogtam, egyből ment vissza, ezt csináltam párszor. A végén volt, hogy visszamagyarázott, de akkor kicsit ugrottam felé és erősebben morogtam, el is futott szegény:D Aztán megzörgettem a tálat jött vissza...miután felkeltem és bejöttem a szobába csak akkor ment a kajához.
2013. jan. 29. 15:16
 69/70 anonim ***** válasza:
Annyit fűznék hozzá, hogy enged is meg neki ne csak kint hagyd a kaját találj ki valamit amivel engedélyezed. Nálunk ez a "tiéd"
2013. jan. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/70 A kérdező kommentje:
Odahívtam, nem csak kinn hagytam.
2013. jan. 30. 18:56
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!