Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Morog és kap felém a kutyus...

Morog és kap felém a kutyus ha a tálja felé nyúlok miközben eszik?

Figyelt kérdés
3 hónapos keverék kislány kutyusról van szó. Egyébként kicsit sem agresszív és nagyon barátkozós még az idegenekkel is, de ha eszik és pl raknék még kaját tálba vagy elvenném valami miatt egy pillanatra (most gyógyszert kap és emiatt néha bele kell piszkálnom, hogy tuti megegye) akkor morog és harap, és rá sem ismerek olyan agresszív. Mivel lehetne erről leszoktatni?
2013. jan. 28. 10:00
1 2 3 4 5 6 7
 51/70 anonim ***** válasza:

Szupi, gratulálok! :)


Elképesztően gyors tud lenni a fejlődés ha tudod hogy csináld. :)

2013. jan. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/70 A kérdező kommentje:
Na ezt nem értem...ma is gyakoroltuk a dolgokat minden oké volt. Aztán akartam vele gyakorolni, hogy adja vissza a játékát, de nem volt túl sikeres még. Erre hirtelen bekattant megint, ugrált, pörgött és morgott közbe, meg nekem jött, hiába szorítottam le vagy raktam arrébb a grabancánál vagy szóltam rá ahogy szoktam nem érdekelte...de amikor mondtam neki, hogy ül, akkor leült és le sem vette rólam szemét és figyelt. Most akkor ez hogy van?...Mondjuk az is haladás, hogy valahogy le tudtam állítani. Most kinn is hagytam egyedül, hogy gondolkodjon kicsit.
2013. jan. 29. 09:51
 53/70 anonim ***** válasza:

Azért ül le, mert vissza akarja kapni amit elvettél tőle és így gyorsabban megy mint ha küzdene.. Nekem ha egy labda van a kezembe átvált katona üzemmódba és gépiesen azonnal a másodperc törtrésze alatt megcsinálja amit mondok, csak dobjam már el neki :D


Ilyen esetben ne add neki vissza a játékot, mert akkor ő nyer. Akkor kapja vissza csak ha lenyugodott, feladatot se adjál mert nem tudod érte megdicsérni..

2013. jan. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/70 A kérdező kommentje:
Már nem volt nálam a labda...a bekattanás után nem játszottunk. Csak mivel seh. sem állt le, gondoltam próbálom leültetni mert már szó szerint nekem támadt folyamatosan...és már agresszív volt nem csak játszott. És amikor mondtam hogy ül, leült és teljesen nyugodt lett. De nem értem, hogy mért van az, hogy fél napon keresztül kb. tök normális aztán a semmiből jön ez az agresszív viselkedés. Oké, hogy leállt, de engem nagyon zavar, hogy képes ilyen lenni.
2013. jan. 29. 10:18
 55/70 A kérdező kommentje:
Főleg, hogy valószínű nagyobb kutya lesz, mert most 3 hónaposan 6 kilós és labi keverék...muszáj lesz most helyre tenni valahogy
2013. jan. 29. 10:19
 56/70 anonim ***** válasza:

Lényegében tegnap kezdtetek tanulni, ne várj csodát, így is nagyot léptetek már előre. Adj időt neki. Addig is gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás.

Jól tetted, hogy utána nem játszottál vele. Előbb utóbb összeáll neki a kép hogy miért nem.

2013. jan. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/70 A kérdező kommentje:
Hát azért nem csak tegnap...oké ezt az ül, fekszik, marad stb dolgot tegnaptól csináltam vele komolyabban, de azért eddig is fegyelmeztük...pontosabban próbáltuk. És nagyon okos engedelmes kutyus kivéve amikor rájön ez az 5 perc, ilyenkor rá sem ismerek mintha egy teljesen más kutyát látnék és ez elég ijesztő. Főleg azért mert nem tudunk róla semmit, hogy akinél eredetileg volt hogyan bánt vele, aztán akik végül karácsonyi ajándékként kapták mit tettek vele mielőtt kirakták egy kuka mellé. Nem volt kellemes élete a szegénynek mielőtt hozzánk került.
2013. jan. 29. 12:07
 58/70 anonim ***** válasza:
Ó, szegény. Ha ilyen múlttal rendelkezi, akkor nem ártana neki néhány rehabilitációs foglalkozás. Persze ha csak nem javul a helyzet. De ha megszokja az állandóságot és elhiszi hogy szerető környezetben van, akkor magától is javulhat a dolog.
2013. jan. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/70 A kérdező kommentje:
Na jó teljesen el vagyok keseredve. Itt valami nagy baj van. Mintha 2 személyisége lenne. Minden oké erre a semmiből oylan durván beleharapott a felkaromba miközben ültem az ágyon, hogy vérzik...én meg (nem is értem mi ütött belém...talán, hogy meglepődtem és megijedtem, kicsit sme vagyok büszke rá...sőt) akkorát rácsaptam a fenekére, hogy nyüszített egy hatalmasat. Egyszerűen nem értem, hogy mért csinálja ezt, semmi oka nem volt rá. Persze egyből kirohant és utána megint hallgatott rám normálisan, de egyre ijesztőbb, hogy a semmiből ilyet csinál. Fogalmam sincs mit tegyek.
2013. jan. 29. 13:36
 60/70 A kérdező kommentje:
Én vagyok vele egész nap, ha mással marad itthon és elmegyek sír és minden baja van. Látszik, hogy szeret engem és, hogy tisztel is azért...de ilyenkor amikor elborul az agya...pedig annyira szeretem, de nem tudom mit lehet ezzel kezdeni. Mi van ha nem szokik le erről soha?
2013. jan. 29. 13:38
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!