Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nincs pénzem bechippeltetni a...

Nincs pénzem bechippeltetni a kutyámat! Mit tegyek? SOS

Figyelt kérdés
Van egy kutyusom már 1 éves elmúlt. Amikor kaptam ajándékba akkor még nem volt kötelező bechippeltetni a kutyákat. Most pedig már egyáltalán nincs arra pénzem hogy bechippeltessem. Sajnos napról napra élünk.. A kutyust már annyira megszerettem hogy semmi pénzért nem válnék meg tőle..Most mit tegyek? Félek attól is ha beteg lesz és el kell vinnem orvoshoz..mert az orvos jelenteni fogja a rendőrségnek amiért nincs benne chip..Ilyenkor nem értem miért nem gondolnak azokra is akik szeretnének tartani egy kutyust/házikedvencet de nincs pénzük a chipre.. :"( Most minden szegény ember váljon meg a kutyájától, aki nem mellesleg a legjobb barátja, csak azért mert nincs pénze chipre és fél a büntetéstől?! :(

2013. jan. 31. 12:31
1 2 3 4 5
 11/44 A kérdező kommentje:
köszönöm az ötleteiteket. Nemrég költöztem ebbe a városba, azóta egyszer voltam állatorvosnál akkor is egy vagyont elkért..elment rá az utolsó pénzem is amikor beteg volt a kutyusom..de egyáltalán nem vagyok jóban az állatorvossal..Már akkor is kemény és elutasító volt.Már akkor figyelmeztetett hogy majd be kell chippeltessem..ez kb 1-1,5 hónapja volt.
2013. jan. 31. 12:50
 12/44 anonim ***** válasza:
100%
Már hónapok óta tudták az emberek, hogy chip kell a kutyába. Felelős gazdi ilyenkor gyűjt rá előre. De ha már így alakult, szerintem is kérj segítséget ismerősöktől, családtól, állatvédő szervezetektől.
2013. jan. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
88%

Ezen ne stresszeld magad, senkit sem fog érdekelni hogy most van-e chip a kutyádba vagy nincs, pláne ha vidéken laksz.

A doki meg nem a rendőrséget hívja hanem bejelenti a jegyző felé talán, de nem fogja mert neki sem érdeke hogy ki csesszen veled mert ebből adódóan nem fogsz hozzá többet menni.

Nem mindenki van oda ezért a chipért, attól hogy ezen a fórumon mindenki imádja attól még a valóságban ez közel sincs így, mondták már itt is sokan hogy a doki nem sürgette a berakását, ők sincsenek oda érte.

Én azt mondom hogy amikor ilyen dolgok vannak az ember életébe hogy az anyját kilakoltatják akkor ennek a chipnek fel sem lenne szabad merülnie hogy erre energiát, pénzt fordítsál.

Ne foglalkozz a riogatókkal, ha tisztességesen bánsz a kutyával és ha majd oltatni akarod nem fog veled emiatt senki sem szívózni.

Te legalább elviszed oltatni, és akinek a kutyája még orvost le látott életében?

Azokkal se fog foglalkozni senki, hát még veled.

Ne foglalkozz ezzel és nem kell félned van annak a pénznek jobb is most.

Tessék jöhet 0% hasznos válasz.

2013. jan. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
84%
Honnan netezel???
2013. jan. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
A szomszédaim hasonló helyzetben vannak.Ők kértek 1 hónap haladékot az önk.-tól,és kaptak is.
2013. jan. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"és ha majd oltatni akarod nem fog veled emiatt senki sem szívózni"


Ebben tévedsz, oltani csak chippelt kutyát lehet. Hogy emiatt hány kutyát nem fognak oltani sem elvinni ...

2013. jan. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
57%

ma 14:47

De, lesz következménye, ha az orvos nem jelenti, hogy nincs chip a kutyában. Márpedig legkésőbb oltásnál nem lehet kikerülni a dokit. Ő viszont nem fog az engedélyével játszani, elhiheted.

Ma már más a helyzet a kutyatartással, mint akár évtizedekkel ezelőtt. Ma már valóban hobbi, majdnem luxus hobbi kutyát tartani. Elmúltak azok az idők, amikor eléldegélt a kutya a kertben oltás , stb nélkül.

Ebben az évben minden önkormányzat eljut oda, hogy

nyilvántartást fog vezetni a területén élő kutyákról. Ha néhány ki is csúszik alóla, mindig ott a lehetőség, hogy valahogyan szem elé kerülhet.

2013. jan. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
93%
hmhm 1 év alatt nem tudtál összespórolni kőkemény 3500Ft-ot, de net azért van...
2013. jan. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
100%

Keress más dokit. Ne említsd meg a csipet, majd ha rákérdez mond el hogy anyádat éppen kilakoltatják, albérletben laktok és erre van most legkevésbé pénzed.

Ezt az "internetre mégis van pénzed" dolgot hagyjuk már, ez hozzá tartozik a mai élethez, a chip közel sem.

Ha meg nem találsz dokit, akkor nem oltatod be és a probléma megvan oldva.

Nem mondom hogy ez így helyes, de farkas körülmények vannak, és a te szempontodból nem mind1 hogy van benne chip vagy nincs?

Nem kell félned a kutyádnak semmi baja sem lesz, egyébként az oltás nem menti meg a betegségtől se az embert se az állatot, hanem abban segít hogy hamarabb leküzdje azt.

Tudod hány kutya él úgy vidéken 15 éveket hogy orvost sosem látott, szóval nem kell paráznod.

2013. jan. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
24%

Ez hülyeség, amit írtál, hogy nem volt kötelező a chip, mikor megkaptad! Már több, mint 3 éve (!!!) él az a törvény, hogy csak chippel rendelkező kutyát lehet eladni/elajándékozni/örökbe adni! Vagyis az előző gazdinak már be kellett volna chipeltetnie a kutyát, ha meg akart tőle válni. Csak ugye megint a felelőtlenség, te se néztél utána, most iszod meg a levét.


A másik hülyeség, amit elkövettél, hogy jan. 1-ig szinte minden városban volt akció, ingyenes, félárú, támogatott chipeztetés. Miért nem tudtál ilyet keresni? Nem lett volna nehéz...

Ha ennyire nincs pénzed, akkor keress másik gazdát a kutyának. Neked is és főleg neki is jobb lesz így.

2013. jan. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!