Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nincs pénzem bechippeltetni a...

Nincs pénzem bechippeltetni a kutyámat! Mit tegyek? SOS

Figyelt kérdés
Van egy kutyusom már 1 éves elmúlt. Amikor kaptam ajándékba akkor még nem volt kötelező bechippeltetni a kutyákat. Most pedig már egyáltalán nincs arra pénzem hogy bechippeltessem. Sajnos napról napra élünk.. A kutyust már annyira megszerettem hogy semmi pénzért nem válnék meg tőle..Most mit tegyek? Félek attól is ha beteg lesz és el kell vinnem orvoshoz..mert az orvos jelenteni fogja a rendőrségnek amiért nincs benne chip..Ilyenkor nem értem miért nem gondolnak azokra is akik szeretnének tartani egy kutyust/házikedvencet de nincs pénzük a chipre.. :"( Most minden szegény ember váljon meg a kutyájától, aki nem mellesleg a legjobb barátja, csak azért mert nincs pénze chipre és fél a büntetéstől?! :(

2013. jan. 31. 12:31
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
0%

Ez a másik amitől kész vagyok hogy "ez a törvény és kész tartsd be", most valami barom kitalálta ezt hogy a haverjának megszerezze a vagyonát, te meg egyből bólogatsz hozzá? Olyan törvényt miért nem tudnak hozni hogy senki sem kerülhet az utcára, pláne ha gyereke van?

Most ha holnap kitalálnák hogy csak ilyen zenét,autót használhatsz akkor te nagyban helyeselnél mert ez a törvény?

Nem akarom bántani a petárdást, de nem értem hogy arra a pár órára miért nem hozta be a kutyáját, vagy kötötte meg, vagy esetleg nagy biléta a nyakában.

Falu helyen a parasztok között semmit sem érsz a chippel, talán ha lelki ismeretes a síntér vagy ha menhelyre kerül.

Nekem etikai kifogásom van evvel, hogy semmilyen gépet vagy idegen dolgot nem rakok a kutyába mert onnan a következő lépés az ember. Én ezt nem tenném kötelezővé, a legfontosabb úgy is az lenne hogy a felelős állattartást végre megtanulják az emberek, de ehhez még kell egy pár évtized pláne vidéken.

Azt tenném kötelezővé hogy egy jól látható címmel, telefonszámmal ellátott biléta legyen a kutyán, mert ezt még egy paraszt is tudja értelmezni.

Bár azokkal az emberekkel nem értek egyet akik pusztán a 3500 forint miatt sírnak. Én ki mondom hogy elvi kifogásom van ez ellen, nem a pénz, a bilétát is szó nélkül kifizettem zsebből pedig majdnem a fele volt.

2013. márc. 10. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
A kutyám tavaly nyáron 3 bilétát vesztett el úszás közben és kirándulás közben. A nyakörv is volt, hogy már lecsúszott róla. Ez aztán tényleg olyan baromi biztonságos! És a chipet nem politikusok követelték, hanem állatvédők, menhelyek! Akik ingyen chipeltetik a bekerült kutyákat! Mégis szerinted ki gazdagodott meg? Jajj, ha csak kicsit gondolkodnál is...
2013. márc. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
0%

Hacsak kicsit gondolkodnál is, elfilóznál rajta hogy a menhely honnan szedi a chipet? Hát szerintem biztos nem puszira kapják a gyártótól, talán az orvoson lehet itt spórolni aki kimegy ingyen belerakja és regisztrálja.

Ám egy rendes nyakörvön egy rendes fém biléta fém csatlakozóval, kizárt dolog hogy le essen.

Ha meg kirándulsz vele és félsz hogy leesik akkor rakjál rá hámot ennyi az biztos rajta marad.

Bár ezt nem értem mert én is járok erdőbe kutyával és még egyszer nem esett le róla semmi.

2013. márc. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 A kérdező kommentje:

Kedves hozzászólok akik írják hogy: -Net azért van!!

Igen azért van netem mert van net az albérletembe..

Egyébként meg a szüleimnél is volt netünk,aztán kiköttettük mert már nem bírtuk fizetni annó.

Ez az élet annyira igazságtalan.. szerintem a kutya ember barátság nem azon múlik hogy gazdag e az ember vagy éppen szegény. A szegény embereknek is lehet kutyája, aki mindennél fontosabb neki.A kutyák bármilyen kis dolognak tudnak örülni pénztől függetlenül. Nem muszáj annak az állatnak méreg drága ételt venni ha megeszi azt is amit én eszem. A kutya nem azt fogja nézni hogy mennyi értékben kap játékot vagy hogy éppen mikor tudok neki venni drága ételt, vagy éppen be e tudom chippeltetni, hanem örül annak hogy velem lehet és ilyen körülmények között is velem van.

2013. márc. 14. 08:05
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!