Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nincs pénzem bechippeltetni a...

Nincs pénzem bechippeltetni a kutyámat! Mit tegyek? SOS

Figyelt kérdés
Van egy kutyusom már 1 éves elmúlt. Amikor kaptam ajándékba akkor még nem volt kötelező bechippeltetni a kutyákat. Most pedig már egyáltalán nincs arra pénzem hogy bechippeltessem. Sajnos napról napra élünk.. A kutyust már annyira megszerettem hogy semmi pénzért nem válnék meg tőle..Most mit tegyek? Félek attól is ha beteg lesz és el kell vinnem orvoshoz..mert az orvos jelenteni fogja a rendőrségnek amiért nincs benne chip..Ilyenkor nem értem miért nem gondolnak azokra is akik szeretnének tartani egy kutyust/házikedvencet de nincs pénzük a chipre.. :"( Most minden szegény ember váljon meg a kutyájától, aki nem mellesleg a legjobb barátja, csak azért mert nincs pénze chipre és fél a büntetéstől?! :(

2013. jan. 31. 12:31
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
56%
Én becsipeltettem a kutyáimat, de egyébként nem tartom jó ötletnek. Mert egy csomó kutyát ki fognak tenni ezért az utcára, mert nincs pénz rá! Arról nem is beszélve hogy sajnos M.on az állatvédelem a bányászbéka valaga alatt van. Nem nagyon tudnak mit tenni. Aki meg olyan helyzetben van mint te még meg sem bírják bírságolni. Ész szerintem nem nagyon járják a kisebb falvakat, hogy minden egyes kutyát megnézzenek van-e chipje. Azt meg nem hinném, hogy csak chippel rendelkező kutyákat oltanak. Ez szerintem azért túlzás.
2013. jan. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: Azt elfelejtettem mondani, hogy inkább azt kellene elintézni, hogy vezessék be az ivartalanítást, és szervezzenek akciókat. Ha ez megoldható lenne, akkor talán nem lenne ennyi gazdátlan kutya, a menhelyeken meg az Illatoson, meg az utcán.
2013. jan. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 Andizsuzsi ***** válasza:
95%
Veszettség ellen addig nem oltható be az eb, amíg nincs benne a chip (ehhez regisztrálják ugyanis az oltás tényét). Nem szívesen mondom ezt, de mivel nagyon sz@r helyzetben vagy, az őszi veszettség elleni oltásig próbáld meg összerakni az árát (plusz az oltásét!), és az oltással együtt tetessed bele. Az orvos, ha beteg lenne a kutya, nem fog jelenteni, figyelmeztetni fog. Nagyobb az esélye, hogy ha olyan helyen laksz, akkor sétánál egy közterület-felügyelőbe botlasz. Ő sem a rendőrségre jelent, hanem a jegyzőnek. Első körben valószínűleg ő sem büntet, hanem felszólít, hogy x időn belül rendezd a dolgot. Így időt nyersz. De mindenképpen próbálkozzál állatvédelmi alapítványoknál pl. hátha tudnak segíteni.
2013. jan. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim válasza:
100%
Szerintem semmiképp ne válj meg a kutyádtól! A városokba lehet volt félárú chip, de itt vidéken az állatorvos nem vállalta be a chipezést elseje előtt mert nem volt meg valami hozzá. Elárulhatom hogy vidéken 90% az embereknek nem fogja megcsinálni. Főleg hogy vannak olyan helyek ahol akár 5-6 kutya is van.
2013. jan. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
100%

Persze rakja ki a kutyát...

Ember ne legyél már hülye, ilyenre nem mindenkinek van pénze pláne most, de attól még a kutyának biztos helye és kajája van, ennél több mi kell?

Meg ha orvoshoz kell menni akkor miből fizeted...

Valahogy megoldja nyilván, eddig is megoldotta.

Ne hogy azt hidd már hogy mindenki kapkod a kutyákért, pláne ha már idős.

Semmi garancia nincs rá hogy ha esetleg leadná menhelyre

vagy oda adná valakinek

(ilyen hülyeség miatt istenem...),

akkor az kitudná fizetni a kezelését ha az ugyanúgy jelentkezne ha nála maradt volna.

Tudod hány kutya van aminek még mindig jobb hogy van gazdája még ha az szegény is, mintha nem lenne?

2013. jan. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
79%
Annyira unalmas már ez a chip körüli mizéria,ha valaki kutyát tart,vállalni kell az ezzel járó mindenféle költséget.Mielőtt befogadunk egy állatot,át kellene gondolni,hogy ez mivel fog járni:felelősség,pénz,idő,sőt sok esetben bizony sok mindenről magunknak is le kell mondanunk.Ez egy egyszeri összeg,a védőoltások pedig minden évben kiadással járnak!Romániában sokkal rosszabb a helyzet,ott a chip mellett az IVARTALANÍTÁS IS KÖTELEZŐ!!!
2013. febr. 1. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
Ezt azért nem hiszem el,mert Románia is tele van gazdátlan kutyákkal.Az ottani állatvédők kb.vért izzadnak.
2013. febr. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim válasza:

Még egy kicsit bízom abban, hogy eltörlik ezt az egész chipes törvényt, több ilyen jellegű petíció fut az országban, csak az emberek legyenek bátrabbak aláírni. Mert ahogy te is írod, szereted a kutyádat, és még sokan vannak így, hogy ennek ellenére is ez az összeg megterhelő. Ezt olvastam egy helyen: "Ja vidéken sorban verik fejbe a kutyákat, majd dobják ki őket az út szélén! Makón 50 menhelyi ebet lőttek fejbe!

Hajrá emberek!!!" Ne akarjuk ezt, nem csak a törvényhozókon, hanem az ország emberein is múlik az állatvédelmi törvény: [link]

Olaszországban állítólag nem is engedélyezik. És ez az egész chip-ügy nagy valószínűséggel nem az állat- és embervédelemről szól, mert pl. akkor korábban már a bilétákat is kötelezővé kellett volna tenni. Én ezért a részemről nagyon ellene vagyok ennek a törvénynek.

2013. febr. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 Igaz Állatbarát ***** válasza:
53%

Sokan írják,az ne tartson Kutyát,

aki nem tudja chipezni.

Kutyára mindenkinek szüksége lenne:

[link]

2013. febr. 3. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 Igaz Állatbarát ***** válasza:
53%
Nem szabad megválni a Kutyustól!
2013. febr. 3. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!