Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nincs pénzem bechippeltetni a...

Nincs pénzem bechippeltetni a kutyámat! Mit tegyek? SOS

Figyelt kérdés
Van egy kutyusom már 1 éves elmúlt. Amikor kaptam ajándékba akkor még nem volt kötelező bechippeltetni a kutyákat. Most pedig már egyáltalán nincs arra pénzem hogy bechippeltessem. Sajnos napról napra élünk.. A kutyust már annyira megszerettem hogy semmi pénzért nem válnék meg tőle..Most mit tegyek? Félek attól is ha beteg lesz és el kell vinnem orvoshoz..mert az orvos jelenteni fogja a rendőrségnek amiért nincs benne chip..Ilyenkor nem értem miért nem gondolnak azokra is akik szeretnének tartani egy kutyust/házikedvencet de nincs pénzük a chipre.. :"( Most minden szegény ember váljon meg a kutyájától, aki nem mellesleg a legjobb barátja, csak azért mert nincs pénze chipre és fél a büntetéstől?! :(

2013. jan. 31. 12:31
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
100%

tegnapelőtt 23:54

3500 forintért képesek kidobni, agyonverni a kutyájukat.... Az ilyen gazdák se nem oltatnak, se nem gyógyíttatnak. Mert "nincs rá pénz".

Ha téged megharap egy oltatlan kutya, akkor is úgy gondolod az injekció kúra elviselésekor, hogy valóban csak szeretet kell a kutyának?

Ha az utcán a gyereked netán egy kóborló, bolháktól hemzsegő, bőrbeteg kutyát megölelget, akkor is úgy gondolod, nincs szükség orvosi ellátásra a "szegény ember" kutyájának? Mert a gyereknek kellhet orvos a beszerzett gombás fertőzésre.

2013. febr. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:

Ha nem lenne kötelező a chip,nem lőnék fejbe a kutyákat?

Nem a fenét!Itt falun van olyan,aki 2 liter borért megoldja a feleslegessé vált kutya sorsát.Így volt ez a chip előtt is.

2013. febr. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim válasza:
el vagyok rajtatok hűlve de kajak nem az embereket kell okolni amiért nincs pénzük ilyen felesleges szarságokra. Vidéken nem nagyon működnek ezek a dolgok és nem mindenki kis házi kedvencként tartja a kutyáját és megteheti hogy havonta több ezer forintot ráköltsön persze az természetesen elitélendő mikor valaki megöli a kutyáját pár ezer forint miatt de valamilyen szinten megértem ha választani kell étel és chip között egyértelmű szerintem na mindegy a lényeg hogy a kö*ög csicska kormány megint kitalált valamit amiből pénzt húzhatnak grat. Magyarország. grat. orbán retek !
2013. febr. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
8%

Bámulatos néhány okoskodó hozzászóló.

Azért megkérdezném tőlük ... mire is jó ez a chip??????

Én vidéken élek .... a kutyám bent van... de ha kimegyek az udvarra, velem van. Viszont közös udvar, és a szélsők nemigen csináltatják meg a kerítést, úgyhogy főleg téli időszakban min. 4-5 hatalmas testű kóborkutyákat látok a portán.

Tételezzük fel ... hátha azoknak van chipjük ... és akkor mi is van?????

Kb. 6 éve 13 éves kutyánk (az idióta petárdázók miatt) eltűnt, sajnos 1,5 heti mindeféle tipusu keresés ellenére sem tudom, hogy mi lett szegény sorsa.

Tételezzük fel: neki lett volna chipje .... és akkor milyen lehetőségem lett volna ??????

Mert az önkormányzaton dolgoznak 6-an a nagy leépítések miatt. Tegyük fel ... tudom a chip adatait ... mi történt volna?

Ki az, aki azonosítja chip alapján a kutyákat? ...vagy netán szaladgálok a beoltatlan kóbor kutyák után, információt adva ... hogy ugyan már ... azonosítsák be.

Szégyen valóban, mert ez csak valakinek jó üzlet.... a gazdik számára semmi előnyt nem jelent.

Nehéz anyagi körülmények között élek, de tavaly megoldottuk családi összefogással, hogy a 4 védőoltása meglegyen (16 eFt) !

Most agyalok, mert szeretném a veszettség elleni védőoltást beadatni neki .... de a chip-től hányingerem van !!!!!

És visszautasítom az összes olyan okoskodó válaszát, aki emiatt nem tartja a gazdikat felelősségteljesnek !!!!

Talán inkább foglalkozzon a sok kórságot terjesztő 10-szeres mennyiségű macskával, aki mindig más portájára piszkít !!!!

Bár igaz, vidéken valóban más a helyzet. De tuti a városiak is szeretik a kutyájukat és a chip-nek semmi, de semmi értelme !!!!!

2013. márc. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:

ma 18:48

Kissé tájékozatlan vagy.

A chipnek egyenlőre köze nincs az önkormányzatokhoz. Annál inkább az állatorvosokhoz. Chip be- doki regisztrál-kutya elveszik-doki beírja a szám mellé- kutya valahol megkerül-chip nézés/ ami ma már kötelező minden orvoshoz került ismeretlen kutyánál/-Gazdi értesítve -gazdi-kutya egymásra találnak.

2013. márc. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
Aha... okos vagy ..... 14 km-re lakom az állatorvostól ... de nem baj
2013. márc. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
És? Ez egy központi adatbázis. Ha a kutyád elcsatangol, valaki befogja elviszi állatorvoshoz máris megvan. Esetleg menhelyre kerül, máris megvan. Gyepire kerül, nem altatják el. Ha ellopják előbb utóbb csak elkerül orvoshoz, szintén megvan. Soroljam még? Mellesleg senki nem kérdezte, hogy tetszik-e vagy sem. Kötelező. Téma lezárva. Igenis hozzá tartozik a felelős állattartáshoz. Egyrészt mert ha valakinek nincs a kutyájára egyszeri 5e Ft-ja, akkor egy esetleges betegségre pláne nem lesz ami ennek sokszorosa lehet. Nem kötelező kutyát tartani, ez egy hobbi, egy életstílus és bizony luxus manapság...
2013. márc. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:

ma 20:32

Milyen kár is, hogy nincs minden utcasarkon egy állatorvos....... Ha valaki keresi a kutyáját valóban, szerintem többször 14 km-t megtesz azalatt.

2013. márc. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
8%

Azt hiszem, olyan okoskodó válaszokat lehetett itt olvasni, akinek sosem volt kutyája.

Így az 5 X után .... volt pár kutyánk ... tökéletesen megvoltunk chip nélkül, és most is az a véleményem ... sem az én, sem a kutyám jólétét nem szolgálja. Ezt az összeget sokkal jobb és fontosabb helyre is el lehet költeni.

Apropó ..... a falu végén lévő soron a kutyáknak lesz chipjük????? hát még az az egyesek szerint "sokadlagos" oltás?????

Tegyétek össze a kezeteket, hogy hónap végén nem 1000 Ft-ot kell beosztanotok .... és attól még szeretem a kutyám .

Na, én itt befejeztem.

2013. márc. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
Ha nincs valamire pénzed, nem veszed meg. Ez ennyire egyszerű. Amúgy azért van ennyi elszegényedett ember, mert nem tudnak a pénzükkel bánni. Mindenkinek saját ház kell, autó, lapos tv tudom is én bár keret az nincs rá, így marad a hitel. Gyereket sem szülsz (legalább is nem kellene) ha nem tudod eltartani, valamivel elindítani az életbe pusztán azért mert te szereted a gyerekeket. Szerintem ennél felelőtlenebb és önzőbb dolog a világon nincs. De mindegy az emberek szemléletét nem én és nem itt fogom megváltoztatni, talán idővel mindenki belátja, hogy mit tehet meg és mit nem.
2013. márc. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!