Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kerültél/ kerültetek már...

Kerültél/ kerültetek már veszekedésbe, konfliktusba a kutyád/kutyátok miatt sétáltatás közben úgy, hogy nem is voltál/voltatok hibás/hibásak?

Figyelt kérdés
Nekem sajnos most nincs kutyám, de majd szeretnék egy Golden Retrievert. :))))

2013. febr. 11. 19:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én általában azokkal a nagyon menő, kutyájukat póráz nélkül utcán sétáltató emberekkel kerülök konfliktusba, akik úgy egyébként nem tudják behívni a kutyájukat. xD

Persze, nyilván az én kutyáim az idegbeteg, kertben elásandó görcsök, de ha látja, hogy vergődnek a póráz végén, akkor mi a f.sznak engedi az összes kis nyomi póráz nélkül sétáltató a kutyáját az én pórázon sétáltatott kutyáimra? Ha kérem, hogy hívja be, csak röhögcsél (ezzel leplezi, hogy nem tudja behívni...), ha meg elzavarom a kutyáját, még neki áll följebb. Nálunk az összes póráz nélkül sétáltató gazda ilyen (sokan vannak...), s ebből rendszeresen vannak konfliktusok. Az én kutyáim is simán sétáltathatóak póráz nélkül (sőt, még be is tudom őket hívni...), de ha egyszer tilos póráz nélkül sétáltatni a kutyát közterületen, s én vagyok annyira normális, hogy erre tekintettel is vagyok, akkor ezek miért csinálják ezt?


Kérdező, ha majd lesz fiatal, még problémákkal küzdő goldid, akit pórázon sétáltatsz, ne ájulj majd el a póráz nélkül sétálóktól: azok a kutyák sem neveltek jobban, csak épp már idősebbek és nyugisabbak - de az esetek 90%-ban nem tudja a gazdájuk őket még behívni sem. De ha valaki annyit nem tud felérni ésszel, hogy pórázas kutyára bunkóság ráengedni a kutyát, akkor attól nem lehet várni semmi jót. Ha meg épp tüzel az egyik kutyám, hiába szólok már erről nekik előre, már látszik a fejükön, hogy előre élvezik a gondolatot, hogy talán sikerül felcsináliuk minket...

Tegnap megint sikerült kifognunk egy ilyet, még friss az emlék. xD

2013. febr. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Jahm, egyébként még annyi, hogy ilyen póráz nélkül sétáltatott kutyák támadták meg a pórázon sétáló kutyáimat kölyök korukban. Azóta minden sétakor ezzel az emlékkel kell megküzdenem - igazán állhatnák a terápiánkat is. xD
2013. febr. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nekem egyfolytában azért mondták a magukét a vénasszonyok, mert biztosra vették, hogy a kerítésük előtt lévő virágsort az én pórázon, szájkosárral sétáló kutyám tapossa szét (hát ez egyértelmű, véletlen se a 100 kóbor kutya egyike :D). Mindig kaptuk a megjegyzéseket, hogy minek ekkora kutyát kivinni sétálni, minek olyan kutyát sétáltatni amire szájkosár kell, az egyiknek az volt a baja, hogy az én kutyám teljesen közömbösen sétált az utcán, az ő 2 kutyája meg ugatta az enyémet és eközben egymást mardosták, és ez ki más hibája lenne mint a miénk, szóval mindenért nekünk estek az "intelligens" emberek.

Egy durva esetünk volt. Szépen sétáltunk egy utcán, és az egyik házból kirobogott valami boszorka, "azé' a kutyádat ne itt sz*rasd má'" felkiáltással. Csak néztem, hogy ennek meg mi baja van, rákérdeztem hogy ugyan mit akar, mire elkezdett vergődni, hogy nézzem meg, most is ott van (és rámutatott egy kb. 1 hónapja ott heverő darabra). Tájékoztattam, hogy én felszedem a kutyám után, erre elkezdett vergődni, hogy biztos hazudok, meg mit tudom én már miket vágott a fejemhez :D, egy idő után leidiótáztam párszor, akkor fenyegetett, hogy kijön és megtép, mondom jöjjön (de aztán mégse jött ki, gondolom félt a "kis" drágámtól :D). Na ez eléggé felidegesített, többé nem mertem arra sétáltatni a kutyámat, mert féltem, hogy ez az elmebeteg valamilyen módon kárt tenne benne.

Sajnos nagyon sok hülye ember van, és ez ellen nincs mit tenni.

Viszont ezek miatt nem érdemes nem elvinni a kutyát sétálni, mert a kutyának ez egy hatalmas örömforrás.:)

Egyébként érdekes, hogy engem minden idióta megtalált és mondta a magáét, mert törékeny lánynak néznek ki (de meglepődnek, mikor visszaszólok és megvédem magam :D), de egy megtermett felnőtt férfinak már nem merik mondani.

Jaj, és a másik "kedvenc" eseteim, mikor sokan a nem behívható, agresszív kutyájukat póráz nélkül viszik sétálni, és próbálnak ránk támadni. Szerencsére már attól is ugranak helyből 2 métert, ha az én kutyám megunja és csak feléjük fordítja a fejét, de nem egyszer előfordult már, hogy éppen az úton keltünk át, mikor megrohamoztak minket a kisebb testű kutyák, és akkor én manőverezzek a saját kutyámmal úgy, hogy tereljem a járdára azokat is, nehogy baleset történjen, míg a gazdájuk reakciója az egészre annyi, hogy a térdükhöz veregetik a kezüket egy szó nélkül, mert arra tuti odamegy hozzájuk a kutya. Hát no comment.

2013. febr. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
A kertváros közepén sétálunk a 25 kg-os keverék kutyával, természetesen pórázon. Elmegyünk egy kapu előtt, ahol 3 vénasszony beszélget, kinn a járdán. A kutya szólás nélkül a lehető legnagyobb ívben kerüli őket, rájuk se néz, erre az ottlakó jó hangosan figyelmezteti a vendégeit, gyertek vissza gyorsan a kertbe, mert az a dög megharapja a kezeteket. Ilyenkor én tudnék harapni!
2013. febr. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!