Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szóljátok le annyira a...

Miért szóljátok le annyira a szaporított kutyusokat? Vagy csak én vagyok szerencsés?

Figyelt kérdés
Persze megértem hogy ez nem jó dolog,de itt mindenki úgy beszél róla mintha nyomorék lenne az összes,2 olyan kutyám is van akit szaporítótól vettem,egyik 5 a másik 2 éves de eddig az oltásokon kívül nem kellett orvoshoz menni. Rossz néha olvasni a kommenteket mert látom az ellenpéldát hogy ez nem mindig van így..
2013. febr. 18. 09:03
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Köszi
2013. febr. 18. 10:49
 12/27 anonim ***** válasza:
35%

2 kutyát már vett a kedves kérdező. Mellesleg ma már, amikor van internet minden utcában, szinte minden házban, nem nehéz utána nézni a dolgoknak! A józan, értelmes emberek nem úgy vesznek se TV-t, se mosógépet, se kocsit, hogy a legolcsóbbat választják, garancia nélkül. Egy élőlénynél ez még sokkal fontosabbnak kellene lennie! Egy felelős, tudatos ember utána néz a kutyatartásnak! Én nem hiszek ebben a "jó szándékú" beszédben. Nem jó szándék, hanem ostobaság és lustaság! És itt még csak nem is arról van szó, mint egy használati cikk esetében, mert valaki vesz garancia levél nélkül egy gépet, az elromlik, de csak a vásárló jár rosszul. Viszont egy kutya esetében a vásárolt állat, a szaporító által tartott többi eb, a szaporító által lehozott sok másik kölyök és a menhelyi kutyák mind megisszák ennek a levét! Ez már nem csak egy ostoba emberről szól! És itt mutatkozik meg a felelősség! Ha valaki veszi a fáradtságot és csak egyszer bepötyögi google-ba azt, hogy felelős kutyatartás, azonnal ki fog dobni sok száz cikket, ami kifejezetten arról szól, hogy szaporítótól nem veszünk kutyát!

Kérdező, sajnálom, ha a kis lelkivilágodnak fáj az igazság, de az ilyen emberek, mint te, nem jobbak a mocskos szaporítóknál! Nem mentség, hogy nem tudtál ezen tényekről, hogy csak jót akartál, stb. Ezek nem igazak, valóban csak egy csöpp ész és felelősség kell ahhoz, hogy utána nézz a dolgoknak!

2013. febr. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Ahogy gondolod
2013. febr. 18. 11:06
 14/27 anonim ***** válasza:
84%

Röviden azért, mert a szaporítós szukák nagy része ilyen állapotban van. Ezt természetesen a vevő nem látja, csak a "szerencsés" állatmentő. Majd ha te is személyesen látsz egy ilyen kutyát, megérted, hogy mire megy ki az olcsókutya játék:

[link]

[link]

2013. febr. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
15%
A képekre meg majd jön a kedves kérdező válasza, hogy nincsenek is olyan rossz állapotban ezek a kutyák és különben is, akitől ő vette a kölyköket, az nem így tartotta az állatokat. Sajnos ez a tipikus hozzáállás, mikor képtelenek az emberek fejlődni.
2013. febr. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
72%

9-es válaszoló vagyok.

Kedves kérdező! Csak szeretnék érdeklődni, hogy ezen tények ismeretében, a jövőben fogsz a vásárolni szaporított kiskutyát?

2013. febr. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Én senki állítását nem cáfoltam meg eddig hanem elfogadtam,csak annyit kértem hogy ne sértegess mert nem ismersz
2013. febr. 18. 11:27
 18/27 anonim ***** válasza:
22%
Elmondanád, mégis milyen megfontolásból vettél két kutyát is szaporítótól?
2013. febr. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
A kérdésemre várom a válaszokat,más dolgot nem osztok meg itt.
2013. febr. 18. 11:55
 20/27 anonim ***** válasza:
81%

A válasz mindig ugyan az: úgy néz ki, mint egy fajtatiszta, de olcsó. Az nem számít, hogy a menhelyi még olcsóbb, szinte ingyen van, mert ott csak koszos, keverékek vannak, bármelyik pillanatban támadhatnak, ezt mindenki tudja. Különben is ő nem "ilyen" helyről vette a kutyát, hanem szerető családtól.


A legnagyobb baj, hogy a legtöbben tényleg így gondolják. Szerintem ideje lenne egy országos felvilágosító kampánynak, mert bár a tudatlanság boldogít, jó lenne ha a többség tisztában lenne, hogy miben vesz részt és saját belátása szerint dönthetne.

2013. febr. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!